Altın İğne Fraksiyonel radyofrekansı uygulanan kadın

Altın İğne: Fraksiyonel Radyofrekans Tedavisi

Altın iğne fraksiyonel radyofrekans teknolojisi, özel bir cihazla ciltteki sorunların tedavi edilmesine olanak sağlayan uygulamadır. Meydana gelen birçok farklı problemin çözümünde kullanılabilir altın iğne hakkında merak edilen tüm detaylara, içeriğinizden ulaşabilirsiniz.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Tedavisi Nedir?

Günümüzde cilt görünümünü güzelleştirmek ve sorunları tedavi etmek için pek çok farklı teknolojik yöntem geliştirilmiştir. Bunlardan biri de altın iğneli radyofrekans uygulamasıdır. Fraksiyonel Radyofrekans (Radyo FR) uygulaması olarak da bilinen bu yöntem, radyo dalgalarının kullanıldığı özel bir cihaza sahiptir. Cihazın başlığında yer alan altın iğneler nedeniyle uygulamanın adı sıklıkla ‘’Altın İğne’’ olarak da anılmaktadır.

Fraksiyonel radyofrekans teknolojisi, cilt altına radyofrekans dalgalarının iletilmesini sağlar. Altın iğne tedavisinde, cildin üst tabakası en az zararı görecek şekilde, mikro delikler oluşturulur. Mikro delikler sayesinde cilt yüzeyine ve cilt altına radyo frekansları çok daha iyi dağılım sağlar. Bu sayede cildin tek bir noktasından işlem yapıldığında oluşan zarar engellenmiş olur. İnce ve kontrollü deliklerle cildin zarar görmesi engellenir, tüm cilt altına erişilmiş olur. İşlem esnasında çok ince mekanik hasar verilir ve verilen hasar kontrollü bir hasardır. Cildin 3 mm altına kadar inebilen altın iğne fraksiyonel radyofrekans tedavisi, SMAS katmanına ulaşarak ciltteki kolajen sentezinin uyarımını sağlıyor. Bu sayede tüm ciltte anti-aging etkisi oluşuyor.

Altın İğneli Radyofrekans Uygulama Alanları Nedir?

Fraksiyonel radyofrekans altın iğne, cilt yüzeyindeki birçok farklı soruna çözüm olmaktadır. Altın ile ile çözüm olabilecek durumlar arasında;

 • Cilt kırışıklıklarının giderilmesi
 • Cilt dokusunun yenilenmesi
 • Gözeneklerin sıkılaşması
 • İz tedavisi
 • Güneş lekelerinin giderilmesi
 • Siyah noktaları azaltmak
 • Cilt gençleştirme
 • Cilt yenilenmesi ve cilt kalitesinin iyileştirilmesi
 • Kol ve bacaklardaki sarkmaların tedavisi
 • Cilt lekelerinin tedavisi
 • Akne / skar izlerinin tedavisi
 • Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmalar
 • Tedavi kilo alıp verme nedeniyle oluşan çatlakların tedavisi
 • Hamilelikte oluşan çatlakların tedavisi

Bahsedilen durumların tedavisinde altın iğne tedavisi kullanılabilir. Altın iğne ile leke tedavisi ve iğneli leke tedavisi, cilt gençleştirme sonrası en sık kullanılan alanlardan biridir. Cildin üzerinde kontrollü hasar oluşturabilen altın iğne cihazı sayesinde, iyileşme süreci başlatılabilir.

Altın İğne Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

Altın iğne fraksiyonel uygulamasına, öncesinde ciltte anestezik etkisi olan bir krem kullanılarak uyuşturma işlemi ile başlanmaktadır. Yaklaşık 30 dakika kadar bekledikten sonra cilt yüzeyinde işlem yapılmaya başlanabilir.

Altın İğne Uygulama Aşaması;

Altın iğne uygulama aşısında, cilt yüzeyine altın iğne cihazı ile ayarlanan derecede radyofrekans dalgaları iletilir. Ayarlanan ısı, cilde herhangi bir zarar vermeden SMAS denilen kolajen üretiminin bulunduğu katmana erişir. Ulaştığı bölgedeki dokularda kontrollü bir hasar sağlanarak, o bölgede bir iyileşme sürecinin başlanmasını tetikler. Bu sayede cilt kendini yeniler ve daha sağlıklı, parlak bir görünüme doğal yollarla kavuşuruz. Kollajen üretimi iyileşme sürecinde artacağı için aynı zamanda gergin bir cilt de elde edilmiş olur. Anti-aging etkisi olarak bahsedilen gergin ve parlak cilt görünümü nedeniyle fraksiyonel radyofrekans altın iğne ‘’ameliyatsız yüz germe’’ olarak da biliniyor.

Altın İğne Radyofrekans Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Ameliyatsız cilt germe yöntemi olarak bilinen altın iğne fraksiyonel, kısa süren bir prosedüre sahiptir. İğne radyofrekans uygulaması öncesinde 30 dakika anestezili krem uygulaması ve 30 dakika işlem süresi olmak üzere 1 saat içerisinde tamamlanabilir. Uygulama süresi, işlemin uygulanacağı alanın boyutuna göre azalabilir veya artabilir.

İğne Radyofrekans Tedavisi Kaç Seans Devam Eder?

Ameliyatsız cilt germe seansları, ciltte hangi tedavi için uygulanacağına göre değişiklik göstermektedir. Ancak altın iğne seansları genellikle sivilce tedavisi için 3-5 seans ve cilt çatlaklarının tedavisi için 5-6 seans yeterli olmaktadır.

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans Yaz Mevsiminde Yapılabilir mi?

Altın iğne fraksiyonel uygulaması her mevsim yapılabilir. Uygulamanın yazın da yapılabilmesi için özel bir başlığı bulunmaktadır. Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde altın iğne radyofrekans cihazı yaz mevsimine uygun başlık ile dört mevsim hizmet vermektedir.

Altın İğne Tedavisi Ağrılı mıdır?

Altın iğneli radyofrekans uygulaması minimum acıya sahiptir. Cilt üzerinde ısıyla beraber oluşturulan hasar esnasına çok hafif bir acı hissi oluşabilir. Bu durumun önüne geçilmesi için uygulama öncesi anestezi kremi ile cilt yüzeyinde uyuşukluk sağlanır. Bu sayede oldukça konforlu bir şekilde işlemi tamamlayabilirsiniz.

Radyofrekans Altın İğne Yan Etkileri Nelerdir?

Altın iğne (iğne radyofrekans) yöntemi yok denecek kadar az yan etkiye sahiptir. En büyük yan etkisi ciltte kızarıklık ve ödem oluşması olabilir. Bu komplikasyonlar herkeste olmadığı gibi iyileşme süresi de oldukça kısadır.

Altın İğne Radyofrekans uygulaması kim tarafından yapılır?

Fraksiyonel radyofrekans altın iğne uygulaması, kontrollü yapıldığı takdirde oldukça güvenli bir uygulamadır. Bu nedenle uygulama uzman Dermatologlar tarafından yapılmalıdır. Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde altın iğne radyofrekans uygulaması dermatoloji uzmanları tarafından güvenli şekilde yapılmaktadır.

Altın İğne Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Altın iğne fraksiyonel lazer ağrısız ve acısız bir işlemdir.
 • Fraksiyonel altın iğne ile leke tedavisi mümkündür.
 • Altın iğne gözenek sorunları üzerinde etkilidir.
 • Cilt yüzeyinin 3 mm altına inebilen radyo dalgaları ile kolajen uyarımı sağlanabilir.
 • Her mevsim uygulama yapılabilir.

Sonuç

Cilt yüzeyindeki sorunlar, gözle görülür olması nedeniyle birçoğumuzu rahatsız etmektedir. Lekeler, gözenekler, cilt tonu eşitsizlikleri ve kırışıklıklar… Kullanılan kremlerin ve serumların istenilen etkiyi vermemesi, kalıcı çözümler aramamıza neden oluyor. Ameliyatsız yüz germe ve leke tedavisi için ileri teknoloji radyofrekans cihazları son yılların en popüler uygulamaları arasında. Radyofrekans altın iğne ile ciltteki sorunların tedavisi her mevsim sağlanabiliyor. Altın iğne fiyatları ve ön muayene için Avicenna Sağlık Grubu Dermatoloji uzmanı doktorlarımıza randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Altın iğne ile kolajen uyarımı mümkün mü?

Evet. Altın iğne uygulaması sayesinde ciltte kolajen uyarımı sağlanır ve ciltte daha parlak, sağlıklı görünüm elde edilebilir.

Altın iğne cilt leke tedavisi yapılabilir mi?

Evet, altın iğne ile leke tedavisi yapılabilir. Radyofrekans işlemi ile cilt altı dokusuna kontrollü şekilde hasar verilir. Bu hasar bölgede iyileşme sürecini başlatarak cilt tedavisini sağlamaktadır.

Altın iğne radyofrekans fiyatları nedir?

Fraksiyonel altın iğne uygulama fiyatları için öncelikle muayene olmanız ve hangi işlem için uygulama yapılacağı belirlenmelidir. Muayene esnasında gerekli seans sayısı ve uygulama fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Dermatoloji (Cilt Hastalıkları) Bölümü Doktorlarımız

Dermatoloji bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.