bb lazer tedavisi öncesi muayene edilen kadın

BBL Lazer: Broadband Light Tedavisi Nedir?

Bbl lazer teknolojisi, gençleşme isteğinde olağanüstü sonuçlar sağlayan darbeli ışığın gücüdür. Geniş bant lazer teknolojisi sayesinde birçok koşulu tedavi edebilen bbl tedavisi hakkında detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

BBL Lazer Nedir?

Geniş bant lazer teknolojisi olarak bilinen bb lazer, cilt altına etki edebilen ve farklı filtreleri sayesinde birçok cilt sorununda etkili olabilen bir sistemdir. IPL teknolojisinin tıbbi amaçlı dermatoloji alanında kullanılmış, geliştirilmiş bir hali olarak bilinir. Bu sistem yoğun darbeli bir ışık atımı sağladığı için çok hızlı ve etkili bir tedavi sunmaktadır. BBL ışık terapisinin kullanıldığı; yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde hızlı sürede etkili sonuçlar alınabilmektedir. Bu bölgelerde oluşan kızarıklık, cilt sorunları ve yaşlanma belirtileri broadband light tedavisi ile çözülebilir.

BBL Neden Kullanılır?

BBL tedavisi, cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan kolajen üretimini arttıran bir lazer tedavisidir. Kollajen, cildin yapı kazanmasında ve genç görünmesinde en etkili olan proteindir. Bu nedenle cildin iyileşmesi ve aydınlanmasını sağlamak adına kolajen üretimini artırmak etkili bir çözümdür. BBL lazer tedavisi ile genellikle; yüz, boyun, göğüs gibi yaşlanma etkilerinin görüldüğü tüm bölgelerde kullanılabilir.

BBL Lazer Uygulama Alanları Nelerdir?

Bbl lazer uygulama yaşlanma etkilerinin görüldüğü her yerde uygulanabildiği gibi bazı cilt sorunlarının tedavisinde de tercih edilebilir.

BBL Tedavisi;

 • Yaşlılık lekeleri
 • Rosa hastalığı (Gül hastalığı)
 • Güneş lekesi
 • Yara izleri
 • Büyük gözenekler
 • Düzensiz cilt tonu
 • Melazma ve hiperpigmentasyon
 • Çil tedavisi
 • Kahverengi ve kırmızı lekeler
 • Kırık yüz damarları
 • Donuk cilt

Yukarıda bahsedilen durumların tedavisinde bbl tedavisi etkili olmaktadır. Özellikle halk arasında kırmızı yüz olarak da bilinen Rosa hastalığının tedavisinde bbl teknolojisi büyük etki sağlamaktadır. Cilt görünümünün pürüzsüz olması ve daha genç bir cilde kavuşmak için ameliyatsız tedavi olarak bbl lazer tercih edilebilir.

BBL Tedavisi Nasıl Uygulanır?

BBL tedavisi uygulamasında, dermatoloji uzmanı ile cilt analizi yapılacaktır. Dermatoloji uzmanınız ile yapacağınız görüşmede, hangi durumun tedavi edilmesi gerektiğine karar verilip, kaç seans gerekli olduğuna yönelik bir tedavi planı oluşturulacaktır.

BBL Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler;

 • Tedaviden önce bronzlaşmamaya dikkat edin.
 • Cildinizin hassaslaşması adına 4 ila 6 hafta öncesinden solaryuma girmeyin.
 • Doğrudan güneş ışığı almaktan sakınınız.
 • Uygulama öncesi 1 hafta öncesinde ağda, kimyasal peeling ve glikolik asit içeren ürünlerden uzak durun.

BBL Uygulaması;

Broadband light tedavisi sırasında, doktor yüzünüze soğutma jeli sürecek ve bölgesel bir anestezi uygulanacaktır. Gözlerinizin korunması için bir gözlük takmanız istenebilir. Yüzünüzde uygulamanın başlamasıyla birlikte hafif sıcaklık hissedebilirsiniz. Minimum seviyede ağrı olabilir ancak acı hissetmeyeceksiniz.

Cildinizin altta yatan katmanlarını hedef alan uygulama, geniş dalga boyu spektrumu ile işlem yapar. Bu sayede cildimizde kolajen üretimi desteklenerek, koyu cilt hücrelerini ortadan kaldırır. Tedavinin ilk seansından itibaren ciltte önemli değişiklikler görmeye başlarsınız. BBL yüz gençleştirme uygulaması sayesinde, altın iğne fraksiyonel uygulamasında olduğu gibi kolajen üretimi desteklenir. Cilde daha yüzeysel bir yaklaşımda bulunsa dahi bbl yüz gençleştirme de oldukça etkilidir. BBL tedavisinden istenilen etkiyi tam anlamıyla görebilmek için doktorunuzun önerdiği seanslara düzenli katılım sağlamanız önemlidir.

BBL Tedavisi Kaç Dakika Sürer?

BBL lazer işlemi süres, uygulama alanının büyüklüğüne göre yaklaşık olarak 30 dakika kadar sürmektedir. Ancak uygulama öncesi yapılacak olan bölgesel anestezi kremi uygulaması için de 30 dakika kadar beklemek gerekmektedir. İşlem öncesi ve işlem süresi dahil edildiğinde senasınız 1 saat kadar sürecektir.

BBL Kaç Seans Yapılır?

BBL tedavisinin kaç seans olacağı, hangi problemin çözümünde bu tedavinin kullandığına göre değişiklik göstermektedir. Genellikle tedavi 2-4 seans arasında tamamlanmaktadır. Yüksek doz uygulanan kişilerde 7-10 gün aralıklarla tekrar bakım seansı uygulanabilir. Problemlerin daha hafif seyrettiği kişilerde ayda 1 seans yapılması yeterli olacaktır. Seanslara devam ettikçe günden güne cildinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

BBL Tedavisi Kim Tarafından Uygulanır?

Bbl uygulaması, uzman dermatologlar tarafından uygulanmalıdır. İşlem hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan kişiler, bbl tedavisinin güvenliği açısından soruna neden olabilir. İşlem öncesi uygulamalar ve işlem sonrası yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi olan dermatoloji uzmanları en iyi yönlendirmeyi yapacaklardır. Güvenli ve sağlıklı bir prosedürde işlemlerin tamamlanması için Avicenna Ataşehir Hastanesi BBL tedavisini tercih edebilirsiniz.

Sonuç

Avicenna Ataşehir Hastanesi Dermatoloji bölümü, kronik cilt hastalıklarında olduğu gibi  cilt yüzeyindeki estetik görüntü kaybının tedavisi için de çözüm sunmakta. İleri teknoloji Broadband Light teknolojisi sayesinde cilt yüzeyindeki; kırmızı yüz, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri ve çiller gibi istenmeyen görüntülerin tedavisi sağlanabiliyor.

Kısa bir prosedüre sahip olan uygulama sadece 30 dakikalık bir işlemle acısız şekilde tamamlanabiliyor. Uygulama yapılmadan önce cilt hastalıkları doktorlarımız tarafından cilt analizi yapılması ve cildinizin işleme uygun olup, olmadığı belirlenmelidir. Dilerseniz, BBL tedavisi fiyatları ve leke tedavisi hakkında bilgi almak için aşağıda yer alan dermatoloji doktorlarımıza randevu oluşturabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

BB Lazer leke tedavisi yapılıyor mu?

BBL leke tedavisi, ileri teknoloji ışık gücü kullanılarak yapılmaktadır. BBL tedavisi sayesinde leke, çil ve kılcal damar tedavisi sağlanabiliyor.

BBL yüz gençleştirme yapıyor mu?

BB lazer yüz gençleştirme için gerekli olan kolajen üretimini harekete geçirmektedir. Cilt altındaki dokuyu harekete geçirerek kolajen sentezini sağlayan bbl lazer sonrasında cildinizin daha pürüzsüz, sağlıklı ve aydınlık göründüğünü fark edebilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Dermatoloji (Cilt Hastalıkları) Bölümü Doktorlarımız

Dermatoloji bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.