Bıyık Ekimi

bıyık ekimi yapılan adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Erkeklerin kendilerine özgü bir görüntü yaratabilmesinde büyük önemi bulunan bıyık, yüzyıllardır devam eden bir moda olarak karşımıza çıkmaktadır. Ataşehir Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, tüm hastalar için bıyık ekimi işlemi uygulamaktadır.

Nedir?

Bıyık miktarından ve görüntüsünden rahatsız olan ya da hiç bıyığı çıkmayan insanlar için yapılabilmektedir. Bıyık problemi yaşayan insanlarda bıyık ektirme işlemi için FUE yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntem lokal anestezi eşliğinde gerçekleştirilir ve toplamda 2 ile 3 saat arasında değişiklik gösteren bir süreçte tamamlanır. Ekim işlemi tamamen ağrısız ve acısız bir şekilde tamamlanır. İlk ekimden sonraki süreçte eğer bıyıkların seyrek olarak çıktığı yerler var ise, ikinci bir ekim işlemi ücretsiz olarak yapılır. Bunun için en az 4 ay beklenmesi gerekmektedir.

Bıyık Ekimi Öncesi Süreç

Avicenna Saç Ekimi Merkezi’ne bıyık ekimi için başvuran hastaların, ekim için uygun bulunmaları durumunda, yol haritası belirlenmektedir. Bu yol haritası, kaç kök gerekeceği, nerelere sakal bıyık ekimi yapılacağı ve hangi yöntemlerin uygulanacağı üzerine belirlenir. Kıl köklerinin beslenebilmeleri ve sağlıklı kalabilmeleri için, olması gerekenden fazla kıl kökü ekilmemelidir. Ekim yöntemi olarak FUE yöntemi oldukça tercih edilen bir yöntemdir.

Bıyık Ektirmeye Uygunluk

Bıyık ektirme öncesinde cevabının bulunması gereken sorulardan biri de, hastanın bu işlem için uygun olup olmadığıdır. Zira, bu işlem yalnızca köse insanlara değil, bir yandan da bıyıkları seyrek çıkan insanlara da uygulanabilir. Öte yandan, herhangi bir yaralanma, yanma, kesilme ya da ameliyat sebebiyle bölgesel olarak bıyıkları çıkmıyor da olabilir. Hastanın çeşitli ölçümler neticesinde ekim işlemine uygun bulunması sonucunda ekim işlemi gerçekleştirilir.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır

Saç ekimi ile neredeyse aynı sürecin işlediği sakal ve bıyık ekimi işlemi için öncelikle lokal anestezi yapılır. Donör bölge olarak ense tercih edilir ve buradan kökler alınır. Duruma göre kol ve bacak kılları da donör bölge olarak kabul edilebilmektedir. FUE yöntemi ile kökler toplanır. Genellikle 300 ile 500 arasında kök toplanmaktadır. Toplanan kökler ekime hazır hale getirilir ve bıyık bölgesinde açılan kanallara yerleştirilir. Bıyık ektirme işleminin yapıldığı yer açıl bırakılır, donör bölge bandaj ile kapatılır. Tam 3 gün boyunca ekim yapılan yer korunur ve yıkanmaz.

Bıyık Ektirme Sonrası

Bıyık ektirme sonrası hastaların iyileşme süreci 10 gün sürer. Bu 10 günlük aşamada deride kabuklanmalar görünür. 3. gün yapılacak olan yıkama esnasında kabuklar da dökülür. Ekim sonrası uzayan kıllar 15 günden itibaren istenildiği zaman kesilebilir. Ekimden 3 hafta sonra şok dökülme denilen süreç yaşanabilir. Şok dökülme her zaman yaşanmasa da, yaşanması durumunda panik yapmamak gerekir. Zira bıyıklar yeniden çıkacaktır ve süreç normal şekliyle devam edecektir. Ekilen kökler tam olarak 6 ayın sonunda tutunma sağlar.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bıyık ekimi neden yapılır?

Bıyık bölgesindeki yetersiz kıl kökü ve yoğunluğu nedeniyle seyrek bir bıyık görünümü olabilir. Bıyık bölgesinde gür görünümün sağlanması veya yaralar nedeniyle kıl çıkmayan bölgenin tamamlanması için bıyık ekimi yapılabilir.

Bıyık ekimi sonrası dökülme kaç gün olur?

Bıyık ekimi sonrası 3. haftadan itibaren dökülmeler başlayacaktır. Bıyıklardaki dökülmeler 3. haftadan itibaren başlayıp 6. aya kadar sürebilir.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi Uzmanlarımız

Saç Ekimi Merkezi bölümü uzman listesi aşağıda yer almaktadır:

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣