Kirpik Ekimi

Kirpik ekimi işlemi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Günden güne artış gösteren ve kadınlar tarafından giderek daha çok tercih edilen kirpik ekimi, Ataşehir Avicenna Hastanesi Saç Ekim Merkezi tarafından başarıyla uygulanmaktadır.

Detmatoloji İşlemler Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Kirpik Nedir?

Kirpikler, insanların göz güzelliğini ortaya çıkarmaktaki en önemli unsurlardan birisidir. Kirpiklerin güzel oluşu sadece estetik açısından değil, sağlık açısından da çok önemlidir. Gözleri koruma görevi kirpiklere aittir ve kirpiklerin sağlıklı oluşu, göz sağlığı için de önemlidir.

Kirpik Ekimi Kimlere Uygundur?

Kimlere kalıcı kirpik ekimi yapılmalıdır diye sorulacak olur ise yanıt, kirpik sayısında azalma yaşayan insanlar olarak verilebilir. Kirpik ekimi, cerrahi bir operasyon olarak kabul edilir. Dolayısıyla hangi yöntemlerle yapılacağı, ekimi yapacak olan uzmana göre değişiklik gösterebilmektedir. Travmaya bağlı oluşan kirpik eksiklikleri dışında, estetik amaçlı yapılan kirpik ekleme işlemleri, tıpta kirpik ogmentasyonu olarak bilinir. Yetersiz kirpik sayısı yaşayan insanlara donör bölgeden alınan kıllar ekilebilmektedir.

Kirpik Ektirme

Yaralanma, yanma, çarpma ve diğer sebeplerle oluşan kirpik hasarları yaşayanlar, takma kirpik kullanımına bağlı olarak hasar görmüş kişiler, yoğun kozmetik ürün kullanımına bağlı olarak kirpik sayısında azalma yaşayanlar kirpik ekimi yaptırabilmektedirler. Yine doğuştan kirpikleri olmayanlar ya da kirpik sayısı az olanlar da ekim işlemi uygulattırabilirler. Radyoterapi görmüş olanlar, hipotiroidi hastaları, alopesi totalis ve buna benzer hastalıkları yaşamış olanlar da kirpik ektirme işleminden geçebilirler. Kirpik ekimi fiyatları, saç ekimi fiyatları ile hemen hemen aynı seviyelerdedir.

Kirpik Ekimi Avantajları

Kirpik ektirme işleminden geçen insanların düzenli olarak bakım yapmaları gerekir. Bunun nedeni, ekilen kirpiklerin donör bölgesine bağlı olarak uzama hızındaki yüksekliklerdir. Buna bağlı olarak da maksimum 2 ayda bir kalıcı kirpik ekme sonrası bakım gerekebilir. Erkekler bu konularda genel olarak tecrübesiz oldukları için, bu ekimi işlemi erkekler için dezavantajlıdır diyebiliriz. Kadınlar için bu süreç tam anlamıyla bir avantajdır. Normalde kirpiklerinin uzunluğundan memnun olmayan ya da şekil vermek isteyen kadınlar, bu süreci avantaja çevirirler ve hayallerindeki kirpik şekillerini oluşturabilirler.

Önemli Bilgiler

  • Kirpik ektirme işlemi hem alt hem de üst kirpiklere yapılabilmektedir. Fakat, alt kirpikler, üst kirpiklere göre genelde daha uzun olmalıdır. Bu yüzden alt kirpik ektirmek isteyen kişilerin, özenle ve düzenli bir şekilde bakım yapmaya hazırlıklı olması gerekir.
  • Alt kirpiklerin açıları üst kirpiklerden farklı olduğu için, buna göre bir ekim planlanmaktadır.
  • Kirpikler göz kapaklarına ekilir. Buna bağlı olarak da hastaların, kirpiklerini hareket ettirmemeleri çok önemlidir. Bunun için hastaya sedasyon yöntemi uygulanır ve bir süreliğine hastanın uyuması sağlanır.
  • Ekim sonrasında hastalarda, sürme çekilmiş izlenimi yaratan siyah ya da mor çizgiler oluşabilmektedir. Bu çizgiler kısa süre sonra iyileşir.
  • Kirpik ekimi sonrası ilk yıkamaya kadar kabuklanmalar görülebilmektedir.
  • Saç, sakal, bıyık, kaş ve kirpik ekimi gibi işlemlerde şok dökülme yaşanması çok doğal bir durumdur. Her hastada olmasa da, olan hastaların panik yapmaması gerekir. Zira süreç, normal olanla aynı şekilde ilerleyecektir.
  • Ekim sonrası tam anlamıyla doğal ve net görüntü 6 ay sonra oluşmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kirpik ekimi kalıcı mı?

Kirpiklerde yaşanan kayıpların en kolay ve kalıcı olan yöntemlerinden biri kirpik ekimidir.

Kirpik ekimi yapılabilir mi?

Genel olarak FUE ekim yöntemi tercih edilir. FUE ekim yönteminde donör bölgeden tek tek kıl kökleri alınır ve alınan bu kökler kirpik bölgesine ekilerek işlem gerçekleştirilir.

Kirpik ne kadar sürede çıkar?

Eğer kirpikler yanmış ancak köklerine zarar gelmemişse, genellikle 6 haftada yeniden kirpikler uzar. Eğer kökler de hasar görmüşse, tekrar uzama olmayabilir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Filofobi (Aşık Olma Korkusu) Nedir?

Filofobi (Aşık Olma Korkusu) Nedir?

Filofobi, aşık olma korkusu veya duygusallık korkusu olarak da bilinen bir sorundur. Derin ve anlamlı hisler beslemekten ve duygusal ilişkiler kurmaktan kaçınan kişilerin yaşadığı bir

Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) Nedir?

Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) Nedir?

Pelvik inflamatuar hastalık, kadın üreme organlarının iltihaplanması anlamına gelmektedir. Pelvik enfeksiyonu, genellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle meydana gelmektedir. Bu enfeksiyonlar,

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣