Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir. Aynı zamanda çeşitli avantajları bulunmaktadır. En iyi avantajlarından biri kırılmaya ve çatlamaya karşı daha dayanıklı olmasıdır. Esnek yapıları nedeniyle onların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Deflex Protez Tedavisi Nedir?


Deflex protezler çoğunlukla kısmi diş kayıplarında kullanılan bir diş protezi uygulamasıdır. Bu protezler, geleneksel sert protezlerin aksine esnek, hafif ve dayanıklı bir yapısı vardır. Bu özellikleri sayesinde kırılmaya ve çatlamaya karşı daha dayanıklıdır. Ve bu durum onların daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Bununla birlikte protezlerde kullanılan deflex adlı malzeme sayesinde esneklik sağlayarak protezin ağız yapısına uyumunu kolaylaştırmaktadır. Bu sayede kişinin ağız içinde daha rahat hissetmesini amaçlar. Deflex protezler, kırılma ve çatlamaya karşı oldukça dirençlidir. Bu nedenle onlara kırılmaz protez de denilmektedir. Bu protezlerin esnek yapıları sayesinde darbelere karşı oldukça dayanıklıdırlar, bu da protezin ömrünün daha uzun olmasını sağlamaktadır. Kırılmaz protezler, genellikle doğal diş etlerine benzer renklerde üretilmektedirler. Bu sayede protezin ağızda daha doğal ve estetik durmasını sağlar. Bununla birlikte geleneksel protezlerde olduğu gibi metal kancalar yerine diş rengine yakın malzemeler kullanılarak protezin görünürlüğü azaltılmaktadır.

Kırılmaz protezler, hipoalerjenik bir malzemeden yapılmaktadır. Bu sayede alerjik reaksiyon riskini minimuma indirir. Bu, özellik akrilik veya metal protezlere alerjisi olan kişiler için önemli bir avantajdır. Deflex protezler diğer protezlere nazaran oldukça hafiftir. Bu da kişinin ağız içinde ekstra bir ağırlık hissetmemesini sağlar. Bu sayede kişiye günlük hayatında büyük kolaylık ve rahatlık sunar. Bu protezlerin bakımı ve temizliği de oldukça kolaydır. Günlük bakım ve temizlik yaparak protezlerin hijyenik ve uzun ömürlü kalması sağlar.

Deflex (Kırılmaz) Protez Özellikleri

 • Ağız kokusu yapmaz,
 • Kişinin ağız ve diş etlerini rahatsız etmeden kolaylıkla oturur ve güçlü bir tutuşa sahiptir,
 • Sadece su ile bile kolaylıkla temizlenir,
 • çok yüksek fiyatlı değildir,
 • Ağız yapısı ve damak ile bütünleşerek estetik bir görünüm oluşturur,
 • Sabah veya akşam çıkarmak istediğinizde ise özel ürünler ile birlikte bakımını yapmak pratiktir.

Deflex Protez Tedavisi

Bu protez tedavisi, hareketli protezlerde kullanılan esnek bir protez materyali olan Deflex’in uygulanmasıdır. Bu tedavi yöntemi, özellikle kısmi diş protezlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu protezler, geleneksel metal destekli protezlere alternatif olarak kullanılmaktadır. Protez tedavisinden önce diş hekimi genel bir muayene yapar, muayene sırasında hastanın ağız ve diş sağlığını değerlendirir. Sonrasında bazı röntgenler ve diğer diagnostik araçlar kullanılarak, protezin planlaması yapılmaktadır. Doktor hastanın ağız yapısına uygun protezi tasarlayabilmek için detaylı ölçüler alır. Alınan ölçüler laboratuvara gönderilerek hastanın ağız yapısının bir modeli oluşturulur. Laboratuvarda deflex materyalinden yapılacak protezin kişinin ağız ve diş yapısına uygun olacak şekilde tasarımı yapılmaktadır. Sonrasında protez doğru bir şekilde yerleştirilerek rahatlığı ve uygunluğu test edilmektedir. Sonra da hastaya protezin kullanımı hakkında hastaya bilgi verilmektedir.

Kırılmaz Protez Süreci Uzun Mu?

 • Damaklarda tutuş sağlayan iri kancalar olmadığı gibi rahatsız etmez,
 • Elastik bir yapıya sahip olduğundan dolayı kullanım ömrü uzundur,
 • Uzman bir diş doktoru tarafından ölçüleri tam olarak alındığında diş ve diş etlerine herhangi bir zarar vermez,
 • Vücuda uyumlu materyallerden hazırlandığından dolayı herhangi bir alerjik reaksiyon oluşturmaz.

Protez Sonrası Bakım Nasıl?

 • Diş etlerinin enfekte olması ihtimaline karşı sabah ve akşam olacak şekilde temizlemek gereklidir,
 • Protezi çıkardıktan sonra suda detaylı bir şekilde yıkamak gerekmektedir,
 • Fırçalama yaparken protezin aşınmaması ve zarar görmemesi için toz bakım ürünleri kullanmamak daha etkilidir,
 • Protez bakım ürünleri kullanıldığı takdirde daha iyi ve etkili sonuç alınabilmektedir.

Kimlere Uygulanır?

Deflex protezler genellikle kısmi diş eksikliklerinde, eksik dişlerin yerine konulması için tercih edilebilmektedir. Özellikle birkaç dişini kaybetmiş olan hastalar için oldukça uygun bir tedavi yöntemidir. Aynı zamanda geleneksel metal destekli protezlere alerjisi olan kişiler için iyi bir alternatiftir. Bu protezler, metal içermeyen yapıları sayesinde bu tür alerjik reaksiyon riskini ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle gönül rahatlığıyla tercih edilebilirler. Sert ve rijit protezlere nazaran daha az rahatsızlık hissi vererek ağızda daha rahat oturmaktadır. Bu protezler esnek yapıları sayesinde diş etlerine daha az baskı yaparak diğer protezlere nazaran kişiye minimum rahatsızlık vermektedir.

Sık Sorulan Sorular

Deflex Protez Koku Yapar Mı?

Hayır Bu protezlerin koku yapmayacağı gibi hijyenleri ve temizliği de oldukça kolaydır. Ağız kokusu oluşma riski yoktur ve temizliği basittir. Bu nedenle gönül rahatlığıyla tercih edilebilmektedir.

Deflex Protez Damağa Oturur Mu?

Diğer protezlere nazaran esnek bir ürün olduğundan dolayı ağıza tam oturarak kullanan kişiyi rahatsız etmemektedir. Bu nedenle kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen oldukça popüler bir protez türüdür.

Deflex Protezin Ücretleri Neye Göre Değişir?

Bu protez yapımında kullanılan malzemeye ve uygulanacak olan işlemlere göre fiyatlar değişim göstermektedir. Onlara göre bir fiyat belirlenmektedir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣