Distoni Hastalığı Tedavisi Nasıl Yapılır?

Distoni Hastalığı Tanısı

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Kaslara etki eden bir hastalık olarak karşımıza çıkan Distoni, sebebi tam olarak bilinemeyen bir hastalık türüdür. Distoni hastalığı tedavisi farklı şekillerde ortaya çıkar. Söz konusu tedavi sürecinde hastanın sahip olduğu diğer rahatsızlıkların ve tıbbi geçmesinin de etkisi vardır.

[trgebanner]

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda Distoni hastalığı tedavisi hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Beyin Ameliyatları Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Distoni Nedir? Distoni Tedavisi

Kasların istemsiz olarak kasıldığı Distoni tedavisi bir nevi tekrarlayan hareket bozukluğu olarak tanımlanabilir. Distoni hastalığı, vücudun bir bölümünü, bitişik iki bölümü veya vücudun tüm bölümlerini etkiler. Distoni hastalığı tedavisi sürecinde kas krampları hafif veya şiddetli olabilir. Bu kramplar ağrılı olsa da günlük hayatı olumsuz etkileyebilir.

Distoni hastalığı tedavisi süresince yapılan tüm uygulamalar semptomları iyileştirmeyi amaçlar. Vücudun herhangi bir bölgesini etkileyen Distoni hastalığı, istemsiz kas hareketlerine neden olduğu için ağrıya neden olabilir. Distoni, nöroşirurji hastalığı olarak da anılan bir sendrom türüdür. Genellikle erişkinlerde görülen Distoni bazen çocuklarda ve genç erişkinlerde de görülebilmektedir. Distoni hastalığı sürecinde, duruş bozuklukları ve uzuvlarda titremeye neden olan istemsiz kas kasılmaları ortaya çıkar. Bununla birlikte hastalarda yüz kasları kasılarak anormal göz kırpma ve mimiklere neden olur.

Distoni Hastalığı Tedavisi

Hekimin uygun gördüğü tanı ve görüntüleme uygulamaları ile Distoni tanısı koyulabilir. Tanı süresinde hastanın tıbbi geçmişi ve sahip olduğu diğer rahatlıkların etkisi büyüktür. Genetik faktörler de Distoni rahatlığının hem tanısı hem de tedavi sürecinde etkili bir faktördür. Şikayetin ne kadar süredir devam ettiği, hastalığın başladığı dönem, etkilenen vücut bölgelerini, rahatsızlığın aniden başlayıp zamanla kötüleşip artmadığını sorulması gereken sorular arasındadır. Bu süreçten sonra fiziksel muayene tamamlanır ve nörolojik muayene gerçekleşir. Bazı durumlarda ek laboratuvar ve radyolojik görüntüleme testleri gerekir.

Hafif veya başlangıçtaki Distoni teşhis edilemeyebilir. Ancak belirtiler şiddetli ise kısa sürede tanı konulabilir. Distoni hastalığına neden olan bir odak varlığında hastalığın tedavisi yapılır. Bunun yanı sıra hastanın rahatsızlığını gidermek için kullanılabilecek ilaç grupları da bulunmaktadır. Medikal tedaviye yanıt zayıf ise cerrahi Distoni tedavisi tercih edilir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Distoni nedir?

Kasların istemsiz olarak kasıldığı Distoni hastalığı bir nevi tekrarlayan hareket bozukluğu olarak tanımlanabilir.

Distoni tanısında etkili olan faktörler nelerdir?

Tanı süresinde hastanın tıbbi geçmişi ve sahip olduğu diğer rahatlıkların etkisi büyüktür. Genetik faktörler de Distoni rahatlığının hem tanısı hem de tedavi sürecinde etkili bir faktördür.

Distoni tedavisi nasıl yapılır?

Hastanın rahatsızlığını gidermek için kullanılabilecek ilaç grupları da bulunmaktadır. Medikal tedaviye yanıt zayıf ise cerrahi tedavi tercih edilir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarlar, ince damar çaplarının büyümesi, cilt tabaka yapısındaki incelme gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Kılcal damarlar yüzde, bacaklarda olmakla birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir.

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage, Radyofrekans yöntemi ile gıdı, kol, bacak, yüz gibi çeşitli bölgelerdeki sarkmaların giderilmesi uygulamasıdır. Ameliyatsız bir uygulama olan thermage, günümüzde kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Saç dökülmeleri, genetik faktörlere, sigara ve alkol kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Saç dökülmeleri kişiyi estetik görünüm açısından rahatsız ve mutsuz edebilmektedir. Kök

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣