Prof. Dr. Mehmet Derya Onuk Avicenna International Hospital Ailesinde

Prof. Dr. Mehmet Derya Onuk Avicenna Hastanesi Aylesinde

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna International Hospital Gastroenteroloji bölümünde Prof. Dr. Mehmet Derya Onuk, hasta kabulüne başlamıştır. Kendisine Avicenna Ataşehir Uluslararası Hastanesi olarak ”Hoş geldiniz” diyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Gastroenteroloji

Gastroenteroloji bölümü, sindirim sistemi hastalıklarının hem medikal hem cerrahi tedavilerinin yürütüldüğü tıbbi bir alandır. Prof. Dr. Mehmet Derya Onuk, aşağıda yer alan hastalıklarla ilgili tanı ve tedavi süreçlerini gerçekleştirmektedir:

  • Gastroözofageal reflü hastalığı
  • Ülser
  • Helicobacter pylori enfeksiyonu
  • İrritabl barsak sendromu
  • Viral Hepatit
  • Siroz
  • Karaciğer yağlanması

Prof. Dr. Mehmet Derya Onuk Eğitimi

Prof. Dr. Mehmet Derya Onuk,1982 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmetini Sivas Zara Gümüşçevre Sağlık Ocağı hekimi olarak yaptı. Sivas Aydoğan Sağlık Ocağı ve Sivas Et Balık Kurumu hekimliği görevinde bulundu. İç Hastalıkları ihtisasını Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, Gastroenteroloji ihtisasını ise İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde tamamladı. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Doçent, 2001 yılında Profesör unvanlarını almıştır.

Diğer Başarıları

1996 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Doçent, 2001 yılında Profesör unvanlarını alan Prof. Dr. Onuk, bir süre Gastroenteroloji Bilim Dalı Başkanı olarak çalıştı. 2005’te İstanbul Şişli Etfal Hastanesi Gastroenteroloji Klinik Şefliğine atandı. 2008 yılında halen bu görevde iken emekli oldu. Daha sonra İstanbul’da çeşitli özel hastanelerde Gastroenteroloji uzmanı olarak çalıştı. 2015 senesinde Fatih Sultan Mehmet Eğitim Araştırma Hastanesi’nde emeklilik sonrası devlet hizmetine döndü. Ardından 2018’de ise ikinci kez emekli oldu.

Ağustos 2021 itibarı ile Avicenna International Hospital’da çalışmaya başladı. Prof. Dr. Onuk, burada Gastroenteroloji alanında hastalarını kabul etmektedir. Bunların yanında Prof. Dr. Onuk, European Association for the Study of Liver (EASL), Türk Gastroenteroloji Derneği (TGD), Türk Karaciğer Araştırmaları Derneği (TKAD), Hepato Bilio Pankreatoloji Derneği (HeBiPaGastrointestinal Endoskopi Derneği (GED), Viral Hepatitle Savaşım Derneği (VHSD, İstanbul Tabip Odası (İTO), Sağlık ve Medeniyet Derneği (SMD), ESAM İstanbul Şubesi üyesidir.

İş Hekimliği Sertifikası ile Klinik araştırmalar ve İyi Klinik Uygulamalar Sertifikasına sahip olan Prof. Dr. Onuk, çeşitli dergilerde çok sayıda makale yazmış ve kongrelere katılmıştır.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis, arılar tarafından ağaç tomurcuklarından ve diğer bitki salgılarından toplanarak üretilen doğal bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanlarının iç yüzeyini kaplamak ve dış etkenlere karşı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣