Avicenna Medikal Estetik Merkezi

Avicenna Ataşehir Hastanesi

Yılın Sağlık Markası olarak güncel teknoloji cihaz ve yöntemler ile hizmet sunuyoruz. Son derece steril hastane ortamında, yüksek kalitede sağlık hizmetleri; alanında uzman doktorlar tarafından verilmektedir.

Medikal Estetik

Ameliyatsız Estetik

Cerrahi Estetik

Ameliyat'ile Estetik

Formu Doldurun

Sağlık Danışmanlarımız Sizi En Yakın Zamanda Arayacaktır.

Öne Çıkan İşlemlerimiz

Lazer Epilasyon Merkezi

Soprano Titanium Lazer Epilasyon

Alexandrite 755 nm Diyot 810 nm – Nd: YAG 1064 nm

En geniş kıl türlerine etkin melanin emilimi sağlar. Açık renk ten ve koyu kıllarda başarılı sonuçlar verir. Koyu tenlilerde kullanımı çok güvenli değildir.

Yüksek ortalamaya sahip bir güç ile kıl köklerinin daha derin bölümlerine nüfuz eder. Her açıdan daha iyi bir epilasyon etkisi sağlar. Bronzlaşmış veya koyu ten türleri için işlemleri daha güvenli hale getiren ortalama bir melanin emiş düzeyine sahiptir.

Daha koyu cilt tipleri için tercih edilir. Daha düşük melanin emilimine sahiptir. Saç derisi, koltuk altı ve kasık bölgelerinde derinlemesine gömülü tüylerde etkilidir.

Alexandrite 755 nm – Diyot 810 nm – Nd: YAG 1064 nm dalga boyları sayesinde her ten renginde ve tüy tipinde başarılı sonuçlar alınabilir.

Soğuk hava üflemesi işlemini gerçekleştiren ICE Plus ile işlemde ısı hissi azalır ve sonucunda lazer ışının ısısının hafif acısı ortadan kalkar.

4 cm² yüzey alanına sahip ikinci bir başlık bulunmaktadır.

Daha geniş bir yüzey alanına sahip olması ile lazer epilasyon işlemi daha hızlı tamamlanmaktadır.

Farklı dalga boylarının sunmuş olduğu melanin emilim seviyeleri ile her cilt, tüy ve bölgede etkili sonuçlar alınır.

4 cm² yüzey alanına sahip ikinci bir başlık sayesinde daha hızlı uygulanır.

Soğuk safir ucu cilt üzerinde ısı hissini azaltarak hafif yanık veya tahriş oluşumu riskini sıfırlar.

Soprano Titanium lazer epilasyon cihazı sıcaklığı kişiye göre ayarlanabilir.

Cynosure Alexandrite Elite Plus Lazer Epilasyon

Alexandrite 755 nm – Nd: YAG 1064 nm

En geniş kıl türlerine etkin melanin emilimi sağlar. Açık renk ten ve koyu kıllarda başarılı sonuçlar verir. Koyu tenlilerde kullanımı çok güvenli değildir.

Daha koyu cilt tipleri için tercih edilir. Daha düşük melanin emilimine sahiptir. Saç derisi, koltuk altı ve kasık bölgelerinde derinlemesine gömülü tüylerde etkilidir.

Alexandrite 755 nm – Nd: YAG 1064 nm dalga boyları sayesinde her ten renginde ve tüy tipinde başarılı sonuçlar alınabilir.

0,5 ms’de epidermal pigmente lezyon tedavisi de gerçekleştirmektedir. Bu sayede deri dokusu onarılır. Deri onarılır. Por (delik) büyüklüğünde azalma olur.

Varis, kılcal damarların çatlaması veya genişlemesi, ciltte mor, kırmızı renkte hatlar Nd:YAG dalga boyu ile tedavi edilmektedir.

Kıl köküne yapılan lazer ışını atımı derecesi kişiye göre 300 ms’ye kadar ayarlanmaktadır.

Farklı dalga boylarının sunmuş olduğu melanin emilim seviyeleri ile her cilt, tüy ve bölgede etkili sonuçlar alınır.

ICE Plus teknolojisine göre oldukça düşük de olsa bir soğutma sistemine sahiptir.

Hydrafacial Cilt Bakımı

Birden fazla aşama ile cilt her aşamada farklı şekillerde temizlenir.

İlk seanstan sonra bile gözle fark edilen bariz sonuçlar elde edilir.

Bu uçlar mavi, turuncu, beyaz ve yeşil olarak karşımıza çıkmaktadır. Her uç farklı fonksiyonları barındırır. Farklı uçlar sayesinde cildin hassasiyetine göre seçim yapabilme imkanı doğmaktadır.

Vortex teknolojisine sahip vakum sistemiyle yüzeyden deri altına kadar cilde uygulanmaktadır. Gözenekleri tıkayan kir ve yağ, cildin alt katmanlarından itibaren vakumla çekilir. Ardından ölü epidermis nazikçe soyulmaktadır. Son aşamada ise vakum sistemi, ölü deri kalıntılarını ciltten uzaklaştırır.

Diğer cilt bakım işlemlerine oranla maksimum düzeyde nemlendirme sağlamaktadır.

Derinlemesine nemlendirme sayesinde kırışıklık, kuruluk, elastikiyet kaybı gibi sorunları çözer.

Hydrafacial cilt bakım uygulaması cildin gerginlik ve esnekliğini arttırır, cilde canlılık sağlar. Ayrıca kırmızı led ışık uygulması ile lifting etkisi elde edilir.

Cilt üzerinde yer alan ton eşitsizlikleri tedavi edilmektedir.

Derinlemesine temizlik ile cilt altı bariyeri güçlendirir. Derinlemesine nemlendirme ile cilt üzerinde yer alan ton eşitsizliklerini, güneş, sivilce lekelerini onarır.

Yaşlanma veya yanlış beslenme sonucu oluşan elastikiyet kaybı; hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile giderilir.

Vortex teknolojisine sahip vakum sistemi ile yüzeyden deri altına kadar cilt temizlenir.

Bu işlem ile cilt, alt katmanlarda yer alan zararlı hücrelerden ve cilt yüzeyinde bulunan ölü hücrelerden arındırırlır.

Derin serum iletimi sayesinde cildi anında yeniler ve canlandırır.

Hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile derinlemesine nemlendirme sağlanır.

Kırmızı led ışık ile lifting etkisi elde edilir. Mavi led ışık uygulaması ile ise cildin sakinleşmesini sağlanır.

Bölgesel Zayıflama ve Vücut Şekillendirme Uygulaması

Vücutta kısa sürede bölgesel olarak zayıflamayı ve sıkılaşmayı sağlayan bir cihazdır.

Vücutta kısa sürede bölgesel olarak zayıflamayı ve sıkılaşmayı sağlayan bir cihazdır.

Tam olarak ideal veya hayal edilen vücut ölçülerine ulaşma imkanı sağlanır.

Normalde bir spor salonunda elde edilenden çok daha fazla kas kasılması sağlayarak kas oluşumunu hızlandırır.

Bu cihaz hızla yağ eritme özelliğine sahiptir. Ayrıca 52.000 adet kasılma ile kas oluşumu hızlanır ve kasların görünümü belirginleşir.

Kas kütlesinde artış yaşanması ve yağ oranının azalması vücudu daha sıkı ve fit bir forma sokmaktadır.

Radikal kas eforu ve kalorinin tüketiminin artması sonucunda yağ yakımı sağlanmaktadır.

Bu cihaz kasların zayıflamasının, doku kayıflarının, kas gerginliğinin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Nazlı Demirtaş

Medical Estetik Birimi Koordinatörü

Leyla Özgenç

Fizik Tedavi Teknikeri

Gizem Başkaya

Yönetici Asistanı

Özlem Kaya

Estetisyen

Dilruba Gider

Estetisyen

İŞLEMLERİMİZ

Estetik merkezimizde uygulanan işlemler

İstenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. Lazer uygulanacak bölgedeki tüylerin rengi ve kalınlığına bağlı olarak en uygun cihaz tercih edilerek lazer işlemi yapılmaktadır. Lazer ışınları cilt yüzeyine zarar vermeden yalnızca kıl köküne yoğunlaşarak, kökteki melanin yani pigment (renk veren madde) yapısına inerek kökü ve kökü besleyici damarları tahrip etmektedir. Bu işlemin belli seanslarda yapılması sonucu, istenilen bölgede yer alan tüm kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulunur. Bu işlem Lazer Epilasyon Merkezimizde yer alan Soprano Titanium ve Cynosure Elite Plus cihazları ile yapılmaktadır.

Cynosure Elite Plus lazer cihazımızın sahip olduğu Alexandrite 755 nm ve Nd: YAG 1064 nm dalga boyları ile lezyon tedavisi gerçekleştirilmektedir. Alexandrite 755 nm dalga boyunda, 0,5 ms’ de epidermal pigmente lezyon tedavisi uygulanabilmektedir. Diğer yandan 1064 nm Nd:YAG dalga boyu ile de vasküler lezyon tedavisi yapılmaktadır.

Yüksek potansiyelli cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial cilt bakımı ile birçok cilt sorununu tedavi edilmektedir. Son dönem cilt bakım teknolojileri arasında oldukça başarılı sonuçlar veren Hydrafacial cilt bakımı, yoğun cilt nemlendirme yöntemi ile diğerlerinden ayrılmaktadır. Hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile cildi derinlemesine nemlendirir. Yüksek potansiyelli cilt nemlendirme özelliği cilt sorunlarını çözmekte büyük oranda fayda sağlamaktadır. Anti-aging etkili cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial, 4 farklı yüzeyi olan hydrapeel uçlara sahiptir. Bu uçlar mavi, turuncu, beyaz ve yeşil olarak karşımıza çıkmaktadır. Her uç farklı fonksiyonları barındırır. Uçlar vortex teknolojisi kullanarak cildi el değmeden temizlemekte, ölü hücrelerden arındırmakta ve gözenekleri tüm kirleri emmektedir. Hydrafacial cilt bakımı derin serum iletimi sayesinde cildi anında yeniler ve canlandırır. Vakumlu vortex sistemi ile ölü cilt hücrelerini ve kirleri temizlerken diğer yandan cildi temizleyici ve nemlendirici serumlarla beslemektedir. Tedavi tahriş etmez bu sebeple çok hassas ciltlere bile güvenle uygulanabilir. Anında etkili sağlayan bir cilt bakım uygulamasıdır.

Yüksek potansiyelli cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial cilt bakımı ile birçok cilt sorunu tedavi edilmektedir. Bunlardan biri de ciltte oluşmuş güneş lekeleri ve yaşlılık lekelerinin tedavisidir. Hydrafacial tedavisi cilde yoğun nem verir. Bu cilt bakım uygulamasında dermatolog tarafından kişinin leke geçmişini baz alınır, cilt bakımlarında medikal ve doğal aromaterapik ürünler tercih edilerek cildin korunması sağlanır. Diğer yandan da cilt tedavi edilir. Tedavi sonrasında cilt daha parlak, daha canlı ve taze görünmektedir. Hydrafacial cilt sorununa göre tasarlanabilir. Kişiye özel içeriklerle zenginleştirilebilir. Bu noktada leke tedavisi için özel formüller kullanılmaktadır.

Ten renginde renk eşitsizliğine sebep olan koyu lekelere hiperpigmentasyon denilmektedir. Son dönem cilt bakım teknolojileri arasında oldukça başarılı sonuçlar veren Hydrafacial cilt bakımının sunmuş olduğu çok aşamalı cilt bakımı ile hiperpigmentasyon tedavi edilir. Hydrafacial cilt bakım uygulamasında, volex adı verilen gelişmiş vakum teknolojisi ile cilt derinlemesine temizlenir. Bu bakım uygulamasının diğer aşamalarında uygulanan solüsyonlar cilt yenilenmesini sağlamaktadır. Diğer yandan peeling işlemi, ölü hücreleri cilt üzerinden uzaklaştırırken; derin nemlendirme uygulaması da cildi iyişleştirip gençleştirir. Cilt bakımında izlenen bu aşamalarda, ölü cilt hücreleri yok olur ve ciltteki kolajen seviyesi uyarılır. Bu sayede cilt rengi eşitsizliği zamanla yok olmaktadır.

Wonder zayıflama teknolojisi ile estetik zayıflama sağlanmaktadır. Wonder cihazı ile 2 haftada 25 dakikalık 2 seans ile  kas kütlesinde % 18’lik bir artış meydana gelmektedir. Bireysel yapılan egzersizlere göre daha fazla kas lifinin kasılmasını sağlanır. 52.000 adet kas ve kas lifi kasılması gerçekleştirmektedir. Elektromanyetik paneller ve sensörler vasıtasıyla kasların üzerindeki cilt yüzeyine iletilen dürtüler kasları kasmaktadır. Bu kasılmalar gerçek kas kasılmalarına benzer fakat daha güçlüdür. Bu sayede Wonder’in uygulandığı bölgede birkaç seans sonra yağlar azalarak yok olmakta ve kas oluşumu başlamaktadır. Vücuttaki etkileri 2-4 hafta içinde gözlemlenir. Wonder uygulaması ile vücut daha sıkı ve fit bir forma kavuşmaktadır. Kasların yeniden inşa edilmesini sağlayan bu uygulama kas liflerinin sayısını arttırmakta ve duruş bozukluklarını da tedavi etmektedir.

Avicenna Sağlıkta

Beyin ve Sinir Cerrahisi (Nöroşirürji)

Kişiye Özel Yaklaşım

Lazer Epilasyon merkezimize gelen her birey benzersizdir. Bu sebeple her kişi ayrı olarak ele alınır ve buna yönelik bir program oluşturulur.

Çözüm Odaklı

Kişinin en kısa sürede maksimum etki alması açısından mümkün olan en doğru seanslar ve cilt bakım uygulamaları tercih edilmektedir.

Güncel Teknolojik Cihazlar

Güncel olan ve en kısa sürede maksimum verim sağlayan cihazlar ile hizmet verilmektedir.

Alanında Uzman Ekip ile Maksimum Verim

Cilt yüzeyinde oluşabilecek olası yan etkiler ve zararları ortadan kaldırmak adına alanında uzman ekip ile işlemlerimiz gerçekleştirilmektedir.

Avicenna Ataşehir Hastanesi

Medikal Estetik Merkezi

Beyin hastalıklarında tam donanımlı bir merkez olmasıyla birlikte son teknoloji tedavi yöntemleriyle hasta odaklı yaklaşımlar sunmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣