evde fizik tedavi etkili mi fizik tedavi yapılan adam

Evde Fizik Tedavi Etkili mi?

Evde fizik tedavi etkili mi? sorusu birçok kişi tarafından soruluyor. Çünkü evde fizik tedavi alacak kişiler uygulamanın farklı olacağı gibi bir yanılgıya sahipler. Evde fizyoterapi uygulamaları hakkında detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Evde Fizik Tedavi Nedir?

Evde bakım hizmeti, çeşitli nedenlerle tedavi merkezine gelemeyen kişiler özel uygulanan hizmettir. Hastane ortamında veya fizik tedavi merkezine gidip gelmekte zorluk yaşayan kişiler, aynı uygulamayı evde almak isteyebilir. Evde fizik tedavi istediğiniz durumlarda, fizik tedaviye gidemeyeceğinizin sağlık raporu ile ispatlanmış olması gerekmektedir. Bazı hastalar fizik tedaviye gidemedikleri için bu raporlarını göstererek, hemşire veya fizyoterapist eşliğinde evde bakım hizmeti alabilir.

Evde fizik tedavi alınmasını gerektiren durumlar genellikle normal fonksiyonel hareketliliğin sağlanamadığı durumlardır. Ancak bu hizmeti evde alan kişiler, evde fizik tedavi etkili mi? sorusunu düşünüyor olabilir. Yatarak fizik tedavi veya ayaktan fizik tedavi daha mı etkili diye düşünerek, hangisinin daha faydalı olduğu hakkında şüpheleriniz olabilir. Bir sonraki başlığımızdan konunun detaylı incelemesine ulaşabilirsiniz.

Evde Fizik Tedavi Etkili mi?

Birçok kişi evde bakım hizmetinden faydalanmak isteyebilir. Ancak bahsedilen işlemin yararından emin olamadıkları için verecekleri ücreti fazla bulabilirler. Bu rehabilitasyon programı, evde fizyoterapist eşliğinde yapılarak en üst düzeyde tedavi olmanıza olanak sunar. Evde bakım yapan fizyoterapistin ile birlikte mevcut kaynaklar en iyi şekilde kullanılarak, beden gücü yükseltilebilir.

Evde fizik tedavi işlemi için özel ekipman alınabildiği gibi istenmediği durumlarda evdeki ekipman kullanılarak da işlem yapılabilir. Evde fizik tedavi gören birçok hasta, ayaktan fizik tedavi gören kişilere göre daha hızlı iyileşme gösterebiliyor. Bunun başlıca nedeni evde fizik tedavi uygulamasının evde daha yoğun bir program dahilinde alınmasıdır. Fonksiyon ve hareket aralığı da yakından takip edilerek, ölçümlenebilir. Bu nedenle evde fizyoterapi alınması durumunda hastalar yüksek fayda sağlayabilir ve güçsüzlük çeken bölgelerde hızla iyileşme sağlanabilir. Özetleyecek olursak, evde fizik tedavi etkili uygulamalardan biridir. Sağlık durumunun uygun olması ve mali yeterlilik olması durumunda evde fizik tedavi alınabilir. Bu durum evde fizik tedavi sgk karşılıyor mu? sorusunu da akıllara getiriyor. Yazımıza tıklayarak, ücretsiz fizik tedavi ve sgk fizik tedavi imkanları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Sonuç

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uygulamaları, birçok farklı mekanda yapılabildiği için avantajlı uygulamalardan biridir. Evde, ayaktan veya yatarak fizik tedavi uygulamaları sayesinde birçok farklı ortamda terapiye katılabilirsiniz. Ancak, evde fizik tedavi almak için bazı fiziksel engellilerin sağlık raporu ile kesinleşmiş olması gerekiyor. Sağlık raporunuz evde fizik tedavi almaya uygunsa, terapist veya hemşire eşliğinde ev konforunda fizyoterapi alabilirsiniz. Merkezlere ulaşmada zorluk, sağlığın yetersiz olması ve hareket kısıtlaması uygulamaların evde yapılmasının tercih edilmesine neden oluyor. Dilerseniz, Avicenna Sağlık Grubu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı doktorlarımıza randevu alarak, evde fizik tedavi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Evde fizik tedavi yatalak hastalara yapılır mı?

Yatalak hastaların ulaşım engeli olması sebebiyle, raporlarının bulunması durumunda evde fizik tedavi hizmeti alabilirler.

Evde fizik tedavi sgk karşılıyor mu?

Sgk, ev ortamında alınan sağlık hizmetlerini ne yazık ki karşılamıyor. Özel sağlık sigortanız bulunuyorsa, evde sağlık hizmetlerini kapsayıp kapsamadığını öğrenebilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Doktorlarımız

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.