Evde Fizik Tedavi Sgk 

evde fizik tedavi sgk uygulaması yapılan adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Evde fizik tedavi sgk desteği ile yapılıyor mu? sorusu, fiziksel tıp ve rehabilitasyon uygulamalarını evde yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği durumlar arasında yer alıyor. Kimler ücretsiz evde fizik tedavi hizmetinden faydalanabilir ve daha fazlasına makalemizden ulaşabilirsiniz.

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Evde Fizik Tedavi Nedir?

Evde fizyoterapi uygulamaları, sağlık sorunları ve hareket etme problemleri nedeniyle fizik tedavinin ev ortamında alınmasıdır. Kişiler genellikle hastaneye varabilecek bedensel yeterliliğe elverişli değillerdir. Fizik tedavi merkezine ulaşmadaki zorluk veya sağlık durumunun uygun olmaması nedeniyle evde sağlık hizmeti almayı talep edebilirler. Bu durumlarda belirli sağlık raporuna sahip olan kişiler için evde fizik tedavi işleminden faydalanılabilir. Ancak evde fizik tedavi ücretleri de kişileri zorlayan durumlardan biri olabilmekte.

Hastane ortamında yapılan fizik tedavi sgk tarafından 60 seansa kadar karşılanmaktadır. Ancak, bunun dışında doğuştan gelişen bir engel olsa dahi evde fizik tedavi sigorta kapsamında sayılmıyor. Bu durum da tüm fizyoterapist ve hemşire masraflarının hastanın mali yükümlülüğüne kalması anlamına geliyor. Bahsedilen şartların herkes için uygun olmaması nedeniyle istenilen fizik tedaviye ev ortamında ulaşılamayabilir. Ancak evde fizik tedavi sgk hakkında daha fazla detay için makalemize göz atabilirsiniz.

Evde Fizik Tedavi Sgk Karşılıyor mu?

Sgk, evde sağlık hizmetlerinin hiçbirini karşılamamaktadır. Evde fizik tedavi hizmeti de dahil olmak üzere, hastaların evde aldığı hizmetler özel durum olarak sayılmaktadır. Bu nedenle SGK anlaşmalı evde fizik tedavi hizmeti almanız mümkün değildir. Engeliniz doğuştan olsa da, inme fizik tedavi veya felç gibi sonradan oluşan durumlarla meydana gelse de sigortadan faydalanılamıyor. Bu durum nedeniyle evde fizik tedavi alacak kişiler aynı zamanda evde fizyoterapist ücretlerini de araştırıyorlar. Bu durum da planlamanın seansına ve çalışılacak bölgeye göre değişiklik gösteriyor.

Ücretsiz Evde Fizik Tedavi Hizmeti Alabilir miyim?

Sgk anlaşmalı evde fizik tedavi hizmeti sağlanmadığı için engelli veya yatalak kişiler ücretsiz fizik tedavi hizmeti arıyor olabilir. Özel sağlık sigortanız evde bakım hizmetlerini kapsıyorsa, özel sağlık sigortanız ile bu hizmeti alabilirsiniz. Bir başka seçenek olarak bulunduğunuz il ve ilçe belediyelerine sağlık raporunuzu göstererek ücretsiz evde fizik tedavi hizmetini alabilirsiniz. Belirli sayıda kişiye sağlanan ücretsiz fizik tedavi uygulaması ile haftada bir veya iki defa fizyoterapist ile çalışma şansınız olabiliyor.

Sonuç

Evde bakım fizik tedavi hizmeti, merkezlere ulaşmakta zorluk çeken kişiler için sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok hastalığın etkisi olarak kişilerde hareket bozukluğu, denge sorunları veya bağışıklık yetersizliği olabilir. Özellikle salgın hastalıkların arttığı dönemlerde evden fizik tedavi merkezine ulaşmak, birçok kişinin sağlığını tehdit edebiliyor. Bu dönemlerde fizik tedavinin aksamaması adına evde fizyoterapist eşliğinde çalışmalar yapılması gerekmekte. Sigortanızın evde fizik tedavi uygulamalarını destekliyor mu? kaç seans fizik tedaviye ihtiyacınız var ve daha fazlası için fizik tedavi uzmanları ile görüşmeniz gerekmektedir. Dilerseniz, Avicenna International Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümü uzmanlarımıza randevu alarak, muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Evde bakım fizyoterapist ile mi yapılır?

Evde bakım hizmetleri, sertifikalı bir fizyoterapist veya hemşire eşliğinde yapılabilir.

Evde boyun fizik tedavi yapılabilir mi?

Boyunda meydana gelen sorun hareketinizi kısıtlıyor ve ulaşım engeli oluşturuyorsa, evde fizyoterapist ile çalışabilirsiniz. Var olan hareket sorununuzu raporla belgeleyerek destek alabilirsiniz.

Fizik tedavi evde yapılır mı?

Evet. Fizik tedavi hizmetleri evde yoğun bir program eşliğinde alınabilir. Fizyoterapist ve hemşire yardımıyla yapılan egzersizler, yatarak fizik tedavi işleminden farklı değildir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣