Evde Fizyoterapi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

evde fizyoterapi hakkında bilmeniz gerekenler

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Evde Fizyoterapi Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızda, fizyoterapist eşliğinde evden çalışmanın detaylarına ulaşabilirsiniz. Sağlık sorunları arttıkça artan evde fizik tedavi talepleri hakkında merak edilenler içeriğimizde sizlerle..

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Evde Fizyoterapi Nedir?

Sağlık sorunlarının küresel olarak artmasıyla birlikte, sağlık ihtiyaçlarında da değişiklikler olmaya başladı. Hastaneye gitmekle ilgili endişe duyan kişiler, fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarını evde almak istiyorlar. Günümüzde doktorlar, hemşireler ve hatta fizyoterapistler evlere ziyaret hizmetine dahil oldular. Özellikle pandemi döneminde başlatılan evde bakım hizmeti sayesinde yüksek kaliteli bakımlar aksamadan devam etmiştir.

Siz ve sevdikleriniz için en iyi sağlık hizmetinin seçilmesinde doktorunuz yardımcı olacaktır. Sağlık sektöründe evde fizyoterapi yeni bir uygulama olması nedeniyle pek fazla bilinmemektedir. Bu konu hakkında merak edilenleri, fizyoterapi faydaları ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmanız için detaylar makalemizin devamında yer almaktadır.

Evde Fizyoterapi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Evde fizyoterapi uygulamaları birçok açıdan avantaja sahiptir. Bu avantajlar arasında bahsedilmesi gerekenler;

Aile üyeleri bakıma dahil edilebilir

Sağlık hizmeti sağlayıcıları, hasta evlerini ziyaret edip tedavi derken evde fizik tedavi sağlayarak, diğer aile bireyleri de yanında bulunabilir. ile, kişinin tedavi sürecinden haberdar olur ve hastaya uygulanan egzersizlerin takibini sağlar. Kolayca izleyebildiği fizik tedavi egzersizlerinde, aklı hasta kişide kalmadan yanında olabilir.

Kolaylık sağlar

Evde fizik tedaviyi tercih etmenin temel nedenlerinden biri ,ulaşımdan kaçınarak stresin azaltılmasıdır. Yaşlılar genellikle hastaneye gidip gelmekte zorlanabilirler. Eve bağlı yaşayan kişilerin hayatlarında büyük kolaylık sağlayan evde fizyoterapist eşliğinde çalışmak, gerekli egzersizleri yapmalarını sağlıyor. Bu nedenle yatağa bağlı kişiler, hasta veya ulaşım zorluğu bulunan kişilerde evde fizik tedavi alınması uygun ve yararlıdır.

Artan konfor

Hareketlilik ve şiddetli ağrı sorunları olan kişilerde fizyoterapi seansları almak büyük bir yardım sağlar. Tedaviyi aldıktan sonra çoğu zaman hasta dinlemek veya uyumak isteyebilir. Evde fizik tedavi hizmeti ile kalma ve araba kullanma gibi ulaşım sıkıntıları ortadan kalkacaktır. Ayrıca fizik tedavi uygulamalarına geç kalma gibi bir sorununuz da olmayacaktır. Buna ek olarak, hastanın artan mahremiyeti sayesinde, egzersizleri daha rahat yapabilirler. Çok kişinin etrafta olması hastayı rahatsız edebilirken, evde fizik tedavi uygulamaları ile stres ortadan kalkar.

Sonuç

Evde Fizyoterapi Hakkında Bilmeniz Gerekenler yazımızda, ilk def fizyoterapist eşliğinde çalışacak kişilerin merak ettiklerine yer verdik. Evde fizyoterapi yararları, ayaktan ve hastanede yatarak tedaviye göre farklılık göstermektedir. Ulaşım engeli olan kişilerin, sağlık raporlarının bulunması durumunda alabildikleri özel bir hizmettir. Sigorta tarafından karşılanmaması nedeniyle maliyetli olabilen uygulama, hastanın iyileşme süreci için oldukça önemli. Hastanın hareket kısıtlamasının ortadan kalkması ve hareketsizlik nedeniyle oluşabilecek sorunların önüne geçilmesi adına yararlanılmalıdır. Uygulamanın hastane yerine evde yapılmasının hem ailelere hem de hasta kişilere sağlayacağı faydalar bu nedenle önemlidir. Kişilerin kendini evinde daha rahat hissetmesi ve insan kalabalığı olmadan egzersiz yapabilmesi, fizik tedaviden alınan verimi arttıracaktır. Dilerseniz, Avicenna Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon doktorlarımızdan randevu alabilir, ön muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Evde fizik tedavi uygulamaları kaç dakika sürer?

Evde fizyoterapi uygulamaları en az 30 dakika olmak üzere 1 saate kadar sürebilir. Seanslar arasında dinlenmeler ile birlikte bahsedilen sürede uzama görülebilir. Ancak ortalama olarak günlük 1 saat fizik tedavi almanız muhtemeldir.

Evde fizik tedavi sgk karşılıyor mu?

Maalesef, hayır. Sgk kurumu, doğuştan engeliniz bulunsa dahi evde fizik tedavi ve rehabilitasyon ücretini karşılamıyor. Bu nedenle sgk anlaşmalı evde fizik tedavi hizmeti bulunmamaktadır.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak tedavisi, ciltteki çatlak izlerini gidermede kullanılan yöntemler bütünüdür. Hamilelik, aşırı kilo alımı ve verimi gibi faktörlere bağlı olarak cilt çatlağı meydana gelmektedir. Bu çatlaklar

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣