Fiber Saç Ekimi

fiber saç ekimi yapılan adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna Saç Ekimi Merkezi, 70’li yılların sonlarına doğru uygulanmaya başlayan ve ilk çıktığı yıllarda oldukça meşhur olan fiber saç ekimi hakkında bilgiler verdiler. Peruk ve yapay saç protezlerinden farklı olarak, diğer saç ekimi işlemlerindeki gibi tek tek ekimi yapılan suni saç ekimi hakkında merak edilenlerin hepsi bu yazıda…

Fiber Saç Ekimi İçin Uygun Aday Olma

Suni saç ekimi olarak da bilinen bu yöntem, çeşitli sağlık problemleri yaşayan, ense ya da bedenindeki kıl kökü sayısı çok az olan ve bu nedenlerden dolayı doğal olan saç ekimi tekniklerinden faydalanamayanlar tarafından tercih edilmektedir. Umut verici bir alternatif tedavi yöntemi olarak öne çıkmaktadır. Kimi uzmanlarca yapay saç ekimi olarak da anılan bu yöntem, artık bio fiber saç ekimi olarak da isimlendirilmektedir. Ortaya çıktığı ilk yıllarda insanlara doğal saç ekimi tekniklerinin güçlü bir alternatifi olarak sunulan bu yöntem, hastalarda enfeksiyon yaratmasına, kist oluşturmasına ve iltihap problemleri başlatmasına bağlı olarak kimi ülkelerde kullanılmamaya başlanmıştır. İlk olarak 1983 yılında Kuzey Amerika’da yasaklanmıştır. Daha sonra da başka ülkeler, bu yöntemi yasaklayanlar listesine adını yazdırmıştır. Fakat günümüzde bazı saç ekimi merkezleri, bu tekniği geliştirdiğini ve her hastanın kendi biyolojik yapısına uygun hale getirip ekim yaptığını iddia ederek bu yöntemi uygulamaya devam etmektedir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Suni Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Sentetik saç ekimi, yapay saç ekimi, bio fiber saç ekimi ve suni saç ekimi olarak çeşitli isimlerle anılan bu yöntem, hastanın saç ekilecek bölgesine kendi saç köklerini değil, değişik uzunlukları ve renkleri bulunan suni saç liflerinin ekilmesiyle yapılmaktadır. Uygulamanın alerji riski bulunmaktadır. Bu sebeple hastaya önceden testler yapılmalıdır. Daha sonra da hastanın, fiber saç ekimi işlemine fiziksel olarak nasıl bir tepki vereceğini anlamak adına, birer hafta aralıklarla ufak saç ekimleri yapılır. Hastanın vücudunun bu dönemde hiçbir tepki vermemesi üzerine tam ekim gerçekleştirilir. Ekim, bölgesel anestezi ve implanter kalem ile gerçekleştirilir. Implanter’ın sentetik saçı, saç derisinin 3 milimetre altına yerleştirmesi, DHI saç ekimi ile arasındaki benzerliği gösterir.

Yan Etkileri

Fiber saç ekimi işleminin ilk ortaya çıktığı günden bu yana sabit bir problemi vardır. Her ne kadar yıllardır geliştirilen bir işlem olsa da, sorunun ana kaynağına yönelik net bir çözüm bulunamamıştır. Bu sorun insan bedeninin, yapay saçları yabancı bir madde olarak algılamasıdır. Doğal saç ekimi yöntemlerinde (Safir FUE, DHI, FUT gibi) vücut, ekilen saçın ve dokunun kendisine ait olduğunu algılar ve sorun çıkartmaz. Fakat suni saç ekimi işleminde vücut, ekilen saçların kendisine ait olmadığını fark eder ve böylece bağışıklık sistemini harekete geçirir. Suni saçların ekildiği kanallar iyileşemez, kanal hep açık kalır ve hem bakteriler hem de mikroplar için ideal bir alan haline gelir. Buna bağlı olarak da insan bedeni sürekli bağışıklık sistemini harekete geçirir, iltihap ve enfeksiyon oluşumu birbirini takip ederek devam eder.

Yapay Saç Ekimi Doğal Görünür Mü?

Fiber saç ekimi yapılan kişilerde, ilk dönemlerde doğala yakın bir görüntü elde ediliyor olsa da, ilerleyen zamanlarda bu görüntü ne yazık ki korunamamaktadır. Zamanla yapay saçlar matlaşır ve buna bağlı olarak bozulur. Bozulmadan kaynaklı olarak düzenli aralıklarla yapay saçların yenilenmesi gerekir. Fakat, vücudun enfeksiyon tepkileri vermesinden dolayı da, düzenli aralıklarla suni saç ekimi yapılması mümkün değildir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi sonrası yıkama işleminde nasıl bir şampuan kullanılmalıdır?

Saç ekimi sonrası ilk yıkamada doğal ve parabensiz bir şampuan kullanılmalıdır. Ancak kullanılan şampuanın yenileyici özelliği olmamasına dikkat etmelisiniz.

Saç ekimi sonrası ilk gün duş alınır mı?

Saç ekimi işleminden sonraki 24 saat boyunca duş alınması önerilmez, Saç derisinin enfeksiyon kapmaması ve operasyon izlerinin kapanması adına 48 saate kadar beklemek önemlidir.

 

Paylaş:

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣