DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Ataşehir Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi DHI saç ekimi hakkında merak edilen her şey bu yazıda. Kalem saç ekimi nedir ve avantajları nelerdir?

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi, doğrudan saç ekimi ya da kalem tekniği olarak da bilinmektedir. Bu teknikte kullanılan choi kalemi, ancak alanında uzman kişilerin ellerinde kullanılmalıdır. Bu teknikte donör bölgeden toplanan greftler, yine aynı kalem ile kanal ya da kesi açmadan direkt olarak ekilir. Kanal ya da kesi yapılmaması hastaya büyük rahatlık sağlar. FUE tekniği 3 aşamada gerçekleştirilirken, DHI tekniği 2 aşamada tamamlanır. Saç ekimi kalitesini yükseltmek, yoğun ve sıkı saç görüntüsünü elde etmek ve hastanın gündelik yaşamına en hızlı şekilde dönmesini sağlamak, kalem saç ekimi tekniğinin amaçlarıdır.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

DHI Saç Ekimi Aşamaları

Greft alınan donör yere, bölgesel anestezi vererek saç kökleri gevşetilir ve özel kalem ile saç kökleri alınır. Daha sonra da alınan saç köklerinin, saç ekiminde kalem tekniği ile kafa derisine yerleştirilme uygulamasına başlanır. Donör bölgeden alınan greftler, özel choi kalemi cihazıyla saç derisine yerleştirir. Bu kalem, çok ince, sivri ancak özel yapısı gereği içerisine saç kökü yerleştirilebilecek bir uca sahiptir. Kafa derisine uygun açıyla batırılan ince uçlu bu medikal kalem, arkasındaki özel bölgeye basıldığında içindeki saç kökünü kafa derisine yerleştirmiş olur. Sağlıklı dokulara zarar vermeden uygulanmakta olan bu yöntem çok daha sık ekimlere imkan tanıması açısından avantajlıdır. Genelde bu yöntemin tercih edilme nedeni; kökler alındıktan sonra bekletilmeden hemen yerleştirilmesidir. Böylece tutma oranı ve greftlerin daha sağlıklı kalma ihtimali yükselir. Eskiden beri var olan bir teknik olmasına karşın son dönemde yıldızı parlamıştır. Yaklaşık 10-12 saat kadar süren işlemin deneyimli kişiler tarafından yapılması oldukça önemlidir. DHI saç ekimi sonrası birinci gün kontrol yapılır. İkinci gün yıkama başlar ve sekiz gün boyunca devam eder.

 

Ücretsiz Saç Ekimi Muayenesi İçin Tıklayınız

 

Kalem Saç Ekimi Avantajları

Kalem ile işlem yaparken aynı anda hem kanal açılır hem de saç kökü yerleştirilir. Diğer saç ekimi tekniklerindeki gibi kanal açma ve yerleştirme iki ayrı aşama olarak gerçekleştirilmez. Bu tek seferde işlem yapabilme kabiliyeti, saç köklerinin uzun süre beklemesine engel olur. Bekleme süresinin azalması demek, kök kaybının en az seviyeye indirilmesi demektir. Var olan saçlar herhangi bir hasar görmez. Saçları tamamen dökülmemiş hastalarda da uygulaması yapılabilen bir yoldur. Hastanın iyileşmesi ve gündelik yaşamına geri dönmesi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşir. FUE ve diğer yöntemlerde olduğu gibi DHI saç ekimi tekniğinde de, işlemi yapacak olan doktorların tecrübesi büyük önem taşımaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

DHI saç ekimi kimlere uygulanır?

Tamamı dökülmüş saçlara ve hala dökülmeye devam eden hastalara DHI tekniği uygulanır. Bölgesel olarak doğal bir görünüme sahip saç ekimi yapılmasına olanak tanır. İşlem esnasında dökülmemiş ve sağlıklı saçlar herhangi bir hasara uğramaz.

DHI uygulaması nedir?

“Implanter pen” olarak bilinen özel cihazlar kullanılarak yapılan, en gelişmiş saç ekimi yöntemlerinden birine DHI uygulaması denir. Açılımı “Direct Hair Implantation” olan DHI uygulaması, Doğrudan Saç Ekimi olarak Türkçeye çevrilir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis, arılar tarafından ağaç tomurcuklarından ve diğer bitki salgılarından toplanarak üretilen doğal bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanlarının iç yüzeyini kaplamak ve dış etkenlere karşı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣