Fizik Tedavi Merkezleri: Ataşehir Fizik Tedavi

fizik tedavi merkezleri

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Fizik tedavi merkezleri, kişiye özel egzersiz programları uygulayarak her yaştan hastadaki rahatsızlıkları tedavi edebilir. Fiziksel tedavi ve rehabilitasyon uzmanları ve fizyoterapistlerin birlikte hareket ettiği merkezlerde, uzmanlar tarafından yakın takibe alınırsınız. Hastalıklarınızın oluşturduğu ağrının iyileşmesinde büyük fayda sağlayan fizik tedavi merkezleri hakkında detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

 

Avicenna Fizik Tedavi Merkezi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Fizik Tedavi Nedir?

Öncelikle fizik tedavi merkezlerinde uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon aktivitelerinin amacını bilmemiz gerekmektedir. Fiziksel tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları, travma veya ameliyat sonrası hareket kısıtlılığı yaşanan bölgede eski hareketliliği kazandırmak için yapılan uygulamaları kapsamaktadır. Hasarlı bölgedeki ağrı, işlev bozukluğu ve hareket sorunlarının düzeltilmesinde ameliyatsız fayda sağlayabilir. Bazen ameliyat sonrası da tercih edilebilen fizik tedavi uygulamaları sayesinde daha hızlı iyileşme sağlanabilir.

Fizik tedavi uygulamaları; manuel terapi ve robotik fizik tedavi olarak iki farklı şekilde uygulanabilir. Manuel terapi ile cihazlardan yardım almadan sadece elle yapılan fizik tedavi uygulamalarından bahsedilmektedir. Robotik fizik tedavi uygulaması ise fiziksel bozuklukların tedavisinde elektronik cihazlar kullanılmaktadır. Özellikle yürüyüş ve denge bozukluklarının tedavisinde kullanılan robotik cerrahi oldukça etkili olmaktadır. Uygulamalarda manuel terapi mi yoksa robotik fizik tedavi mi uygulanacağına fizik tedavi uzmanı doktorunuz karar verecektir.

Fizik Tedavi Merkezleri: Ataşehir Fizik Tedavi

Seçeceğiniz fizik tedavi merkezi, iyileşmeniz ve sağlığınız konusunda oldukça önemli etkenlerden biridir. Fizik tedavi uygulamalarını hastane ortamında tercih etmek, uzman kadroya her an ulaşabilmeniz ve hastane hijyeninde tedavi olmanıza olanak sunacaktır.  Avicenna Ataşehir Hastanesi Fizik Tedavi Merkezi’nde alacağınız rehabilitasyon uygulamaları uzman fizyoterapistler tarafından verilmektedir. Alanında uzmanlaşmış sertifikalı ve güvenilir fizyoterapistler eşliğinde yoğun bir egzersiz programına dahil olabilirsiniz. Bu egzersiz programı kişiyeözel hazırlanmış olup, hasarlı bölgenin iyileşmesini hızlandırmaya yöneliktir. Ağrılarınızın kısa sürede azalması ve daha hızlı iyileşmeye olanak sağlayan fizik tedavi uygulamalarında merkez seçimine dikkat etmelisiniz.

Ataşehir Fizik Tedavi

Fizik tedavi merkezleri, her zaman son teknoloji aletlere sahip olmayıp hijyenden uzak olabilir. Bu durumlarda hasarlı bölgeniz için sadece manuel terapiyle yetinmeniz gerekebilir. Tedavinin hızı yavaşlatacak olan teknolojik cihaz yetersizliği iyileşme sürecini yavaşlatır. Bu nedenle robotik fizik tedavi cihazları kullanılan fizik tedavi merkezlerini tercih etmeniz önemlidir. Anadolu Yakası fizik tedavi merkezleri arasında olan Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde ön muayene olarak, uzman doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz ön muayene için aşağıda yer alan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon uzmanı doktorlarımıza randevu oluşturabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Fizik tedavide iyileşme nasıl anlaşılır?

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon uygulamaları sonrası iyileşmeyi gözlemlemek için vücuttaki değişiklikleri izlemek gerekir. Uygulamalar sonrası vücutta bir miktar ağrı olması normaldir. Zamanla hareket kısıtlamasının açılması ve hareketleri daha rahat yapabilmeniz, fizik tedavinin işe yaradığını göstermektedir.

Fizik tedavi fiyatları nedir?

Fiziksel tedavi uygulamalarında belirlenen ücret sağlık kurumlarına göre değişiklik göstermektedir. Ancak genellikle fizik tedavi ücretleri 80 – 200 tl arasında olmaktadır. Bu ücretler seans başına olmaktadır.

Fizik tedavi sgk geçerli mi?

Fizyoterapi uygulamalarında sgk, sadece muayene ücretinde indirim sağlamaktadır. Devlet hastanelerinde fizik tedavi belirli bir seansa kadar ücretsiz yapılabiliyor. Ancak özel hastanede fizik tedavi uygulamalarında sgk ile indirimli fizik tedavi uygulamasına dahil olabilirsiniz.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣