Genital Bölge Lazer Epilasyon – Zararlı Mı? 

Genital Bölge Lazer Epilasyon - Zararlı Mı? - genital bölge ve lazer

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Genital bölgede yer alan kıllardan rahatsızlık duyan kişiler kalıcı bir çözüm olarak lazer epilasyon işlemine başvurmaktadır. Çoğu kişi genital bölge için lazer epilasyon uygulamasının yumurtalıklara zarar verdiğini düşünmektedir.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “Genital Bölge Lazer Epilasyon – Zararlı Mı? ” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite 755 nm, diyot 810 nm, Nd: YAG 1064 nm olmak üzere 3 farklı dalga boyunda olan ışınlar yardımıyla istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmaya yardımcı olan işleme lazer epilasyon denilmektedir. Lazer ışığı kıl köküne yoğunlaşarak ısı verir. Cilde zarar vermeden yalnızca kıl köküne yoğunlaşarak, kökteki pigment (renk veren madde) yapısına inerek, kökün kendisini ve kökü besleyici damarları tahrip eder. Hem kadınlar hem erkekler tarafından tercih edilmektedir. Tüylerden kurtulmak için acısız ve etkili bir yöntemdir.

Genital Bölge İçin Lazer Epilasyon

Genital bölge, insan vücudunda en çok tüy bulunan bölgelerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bikini bölgesi olarak da bilinmektedir. Bu bölgede bulunan tüyler epilasyon ve ağda gibi farklı yöntemler ile alınabilir fakat bu yöntemler acılı ve ağrılıdır. Zamanla kıl köklerinin zayıflaması ve sonrasında tamamen yok olması lazer epilasyon işlemi ile mümkündür. Kadınlar için bikini (genital) bölgesinde yapılan lazer epilasyon işleminde üst kısımlardan daha iyi sonuçlar alınır fakat alt bölgelerde (labium) daha az sonuç alınmaktadır.

Genital bölgeye hangi cihazın uygulanacağı seçilirken, ten rengi ve kıl rengi önemlidir. Açık ten ve koyu renk kıllarda çoğunlukla Alexandrite tercih edilmektedir. Esmer ve bronz tenlilerde ise Diode lazerin tercih edilmesi ile etkili sonuçlar sağlanmaktadır.

Genital Bölge Lazeri Zararlı Mıdır?

FDA tarafından onay almış lazer epilasyonunun insan sağlığına zararlı olmadığı kanıtlanmıştır. Lazer ışınları yalnızca kıl köküne kadar inmektedir. Daha alt katmanlara veya organlara ulaşamazlar. Bu sebeple lazer epilasyon işlemi sonucunda yumurtalıklar kötü etkilenmez. Kadınlarda doğurganlık açısından bir sıkıntı oluşmaz. Diğer yandan olabilecek tek zarar, yanlış uzmanlar tarafından yanlış cihazın seçilmesi ve yanlış sıcaklıkta uygulanması sonucu cilt üzerinde koyu lekelerin oluşmasıdır. Bu sebeple lazer işlemi yapmak isteyen kişi, uzman birini tercih etmelidir.

Genital Bölge Lazeri Kaç Seans Sürmektedir?

Lazer epilasyon, kıl kökünü zamanla zayıflatarak bitirme çalışma prensibine sahiptir. Cilde uygulanan lazer ışıkları kıl köklerindeki melanin tarafından emilir. Daha sonra kıl kökü ve kıl kökünü besleyen damarlarda tahribat oluşur. Bu işlem düzenli tekrarlandığında kıl kökü tamamen yok olur. Genital bölgede yer alan kılların kaç seansta biteceği tamamen kişinin kıl yoğunluğu ile ilgilidir. Kişiye göre değişmekle beraber genellikle 4-6 seans arasında genital bölgede olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer işlemi sonrasında 1 gün boyunca bölge kuru tutulmalıdır. Bu sebeple duş alınması tavsiye edilemez. İstenilen durumlarda lazer işleminden hemen sonra bölgeye yatıştırıcı krem uygulanabilir. Onun dışından yapılması gereken özel bir bakım yoktur.

 

Sıkça Sorulan Sorular ?

Genital bölge lazer epilasyon yumurtalıklara zarar verir mi?

Lazer ışınları FDA tarafından onay almış cihazlardır. İnsan sağlığına bir zararları olmadığı kanıtlanmıştır. Lazer ışınları yalnızca kıl köküne kadar iner, organlara ulaşamaz. Bu sebeple yumurtalıklara zararı dokunmamaktadır. Kısırlığa sebep olmaz.

Genital bölge lazer acısı?

Bu bölgede kullanılan lazer cihazları güncel ve acısız cihazlardır. Bu sebeple dayanılmayacak bir acıya sebebiyet vermezler. Özellikle Ice plus teknolojili cihazlar oldukça konforlu bir lazer epilasyon işlemi gerçekleştirmektedir.

Genital bölge lazer fiyatları?

Bu fiyatlar değişiklik göstermektedir. Avicenna Ataşehir Hastanesi Lazer Epilasyon Merkezi fiyatları için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣