Saç Mezoterapisi Nedir?

Ana sayfa / # avicenna VİDEOLARI / Saç Mezoterapisi Nedir?

Avicenna Hastanesi Dermatoloji Uzmanı Dr. Ceyda Mumcuoğlu, saç mezoterapisi hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saç mezoterapisi, Amerika Sağlık Örgütü’nce onaylanmış, olabildiğince hızlı sonuçlarıyla fark yaratan bir uygulamadır. Saçlarında dökülme ya da incelme olduğunu fark eden herkes, mezoterapi uygulaması alarak, saçlarını beslemiş ve çok daha sağlıklı hale getirmiş olurlar. Uygulamasında, ince uçlara sahip iğneler kullanılmaktadır. Saç derisine, bu iğnelerle mikroenjeksiyonlar gerçekleştirilir. İğne yardımıyla saç derisinin ve saç köklerinin ihtiyacı olan çeşitli vitaminler ve mineraller saç derisine enjekte edilir. Kadın, erkek demeden her yaştan insan için mezoterapi gerçekleştirmek mümkündür.

Saç Mezoterapisi Avantajları

Saç terapisi, bölgesel bir uygulamadır ve çok hızlı sonuç verir. Bu hızlı ve yüksek başarılı sonuçlar nedeniyle çok avantajlıdır. Saçlarda seyrelme ya da dökülme yaşanan bölgenin çevresindeki saç köklerinin de olumlu etkilenmesi, önemli bir detaydır. Diğer bir avantaj da, uygulamanın az seanslarda yapılıyor olmasıdır. Saç mezoterapisi fiyatları da olabildiğince uygun görülmekte ve bu açıdan da tercih edilmektedir. Saç mezoterapisi öncesi ve sonrası arasındaki farklar ve avantajlar ne yazık ki internet sitesinden paylaşılamamaktadır.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Mezoterapi ve PRP

Mezoterapi ve PRP farklı yöntemler olsa da, birbirlerine çok benzerler. Mezoterapi yöntemiyle saç dökülmesini durdurmak mümkündür. Bu uygulama ile saç kökleri güçlendirilir ve dökülmenin önüne geçilebilir. Öte yandan, saç dökülmesi yaşanacağı önceden hissedilir ise, yani saçlardaki incelmeler fark edilir ise, mezoterapi saç tedavisi tercih edilebilir. Mezoterapi, erkek tipi saç dökülmesini engelleyebilecek alternatif bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

PRP ise, vücudun belli noktalarından kan alınması ve bu kanın plazmalarına ayrıldıktan sonra, sorunlu bölgeye enjekte edilmesidir. Saç seyrelmesi ya da dökülmesi gibi durumlarda, PRP yöntemi uygulanabilmektedir. PRP yöntemi ile saç dökülmesine karşı çeşitli başarılar alınmıştır.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi tedavisi için yapılabilecek en doğru yöntemlerden birisi, hiç kuşkusuz mezoterapi yöntemidir. Avicenna Ataşehir Hastanesi, saç mezoterapisi yapan hastaneler arasında yer almaktadır. Saç terapisi yaptıran hastaların, saç kökleri beslenir. Saç dökülmesi başlayan bir hastaya, alanında uzman bir hekim tarafından yapılacak olan mezoterapi sayesinde, saç ekimi ihtiyacı hiç yaşanmadan, doğal ve sağlıklı saçları korumak mümkün olacaktır.

 

Avicenna Hastanesi Dermatoloji Bölümü Uzman Doktorlarımız

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.