hifu ameliyatsız yüz germe yapılan kadın

HIFU Ameliyatsız Yüz Germe: Nedir?

HIFU ameliyatsız yüz germe işlemi, yüz germe için uygulanan ileri teknoloji kozmetik bir tedavisidir. İnvaziv olmayan ve ağrısız işlem imkanı sunan hifu teknolojisi hakkında tüm merak edilenler, makalemizde sizlerle birlikte…

HIFU Ameliyatsız Yüz Germe Teknolojisi Nedir?

Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason olarak açıklanabilen hifu, cilt sıkılaştırma için kullanılan bir işlemdir. Daha sıkı bir cilt için kolajen üretimini tetikleyen ultrason enerjisini baz almaktadır. Sahip olduğu başlıkları ile yüz hattının her bölgesinde kullanılabilen cihaz; çene bölgesi, elmacık kemikleri, nazolabial kıvrımlar ve gıdı bölgesinde sorunsuz çalışmaktadır. İstenilen tüm alanlarda gençleştirme etkisine sahip odaklanmış Fokuslu Ultrason tekniği kullanılmaktadır.

Fokuslu ultrason tekniği ise, en yeni cerrahi olmayan cilt sıkılaştırma yöntemlerinden biridir. Yüz germe ve vücut şekillendirme için tüm uygulanan alanlarda uygun başlıklar ile en etkili sonuçları vermektedir. Ameliyatsız facelift görünümü için en sık tercih edilen uygulamalardan biri hifu sistemidir. Ameliyatsız yüz germe için 8 kat daha genç bir görünüme kavuşmayı herkes istemez mi?

Bu noktada ağrısız ve konforlu işlem sunmasıyla ultherapy uygulaması öne çıkıyor. Bağ dokusunda ameliyatsız sıkılaşma imkanı sunan cihaz sayesinde SMAS adı verilen cilt tabakasına ulaşılabiliyor. Bu tabaka kolajen sentezinin sağlandığı katmandır. Kolajen sentezinin artması ve bağlarda sıkılaşma gerçekleşmesiyle beraber cilt dokusunda daha diri ve genç bir görünüm elde edilebiliyor.

HIFU Ameliyatsız Yüz Germe Hangi Durumlarda Kullanılır?

Hifu uygulaması, ciltte derin bir seviyede ısı oluşturmak için ultrason teknolojisini kullanır. Verilen ısı ile hedeflenen cilt hücrelerinde kontrollü zarar verilir. Bu zarar ile vücudun bu bölgelerde iyileşme için onarım çalışması başlatması sağlanır. Bu sayede vücut, hücrelerin yeniden büyümesi için kolajen üretir. Kolajen üretimi ise cildin elastikiyetinin önemli bir parçasıdır. Sentezlenmenin artmasıyla birlikte yüzde daha gençi gergin ve pürüzsüz bir görünüm sağlanacaktır.

HIFU ultrason uygulaması alanları arasında;

  • boyun bölgesinde germe
  • gıdı görünümünü azaltma
  • sarkık göz kapaklarını ve kaşları kaldırma
  • pürüzsüz ve sıkı bir cilt
  • kırışıklıkların giderilmesinde

Bu prosedür sayesinde kullanılan ultrason, tıbbi görüntüleme yöntemi olan ultrasondan farklıdır. HIFU,vücudun belirli bölgelerini hedeflemek için yüksek enerjili dalgalardan faydalanır.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yüz germe işleminde, yüzün seçilen bölgesinde yapılacak işlem için öncelikle cilt temizliği yapılmaktadır. Cilt temizliği ardından yüze jel uygulanarak HİFU yüz gençleştirme işlemine başlanabilir. Ultrason dalgalarını kısa aralıklarla yayan bir el cihazı yüzün istenilen bölgesinde gezdirilir. Cihaz yüzde gezdikçe, bağ dokusunda sıkılaşma sağlar ve daha gergin bir görüntü elde edilebilir. Seanslar genellikle 30 ila 90 dakika arasında sürmektedir. İşlem öncesinde genellikle ağrı ve acı hissedilmemektedir. Ancak ilk işlem sonrası ağrınız olursa, sonraki seanslarda dilenirse lokal anestezi ile yüz bölgesi uyuşturulabilir.

Hifu yaptıranlar bilecektir ki işlem acısız bir işlemdir. Hıfu uygulaması, lazer epilasyon da dahil olmak üzere diğer kozmetik işlemlerden farklı olarak hiçbir hazırlık gerektirmez. İyileşme süresinin de olmamasıyla, aynı gün günlük aktivitelerinizi dönebilirsiniz. Uygulama esnası ve sonrası oldukça rahat olan cerrahisiz yüz germe ile tek seansta bile gözle görülür bir farklı olacaktır.

Hifu Kaç Seans Yapılır?

Cerrahisiz yüz germe işlemi, işlem yapılacak bölgede istenilen sonuca göre değişebilir. Ancak genellikle 1 seans hıfu işlemi, yüzde sarkmaların toparlanması için yeterlidir. Vücut şekillendirme veya ileri boyutlu sarkmalar için 2-3 seans yapılabilir.

Cerrahisiz Yüz Germe Seans Aralıkları Nedir?

HIFU ameliyatsız yüz germe işlemini senede 1 defa yaptırmak yeterlidir. Ancak seans sonrası 3 ay sonrasında tekrardan kontrol amaçlı görüşme sağlanabilir. İşlemin üç aylık sonucuna göre dermatoloji uzmanınızla birlikte bir sonraki seansın zamanı planlanabilir.

 

Sonuç

HIFU ameliyatsız yüz germe işlemleri, cerrahi işlemlere göre çok daha kolay tamamlanabilen bir prosedürdür. Cilt alt dokusunda sıkılaşma sağlayarak yüzde gergin ve kırışıksız bir görüntüye kavuşmanızı sağlar. Aynı zamanda uygulamanın ameliyatsız olması sayesinde iyileşme süreci de bulunmamaktadır. Aynı gün içerisinde günlük hayatınıza dönmenizi sağlayan acısız ve konforlu bir işlemdir. Altın iğne ve BBL lazer uygulamaları gibi ameliyatsız hifu seans fiyatları, cerrahi işleme göre çok daha hesaplıdır. Ultherapy fiyatları ve uygulama hakkında daha fazla bilgi almak için Avicenna Ataşehir Hastanesi Dermatoloji uzmanı doktorlarımıza randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyatsız yüz germe fiyatları nedir?

Ameliyatsız yüz germe ultherapy fiyatları, işlemin seansına göre değişiklik gösterecektir. Ancak cerrahi işleme göre, cerrahisiz yüz germe fiyatları çok daha hesaplıdır. Avicenna hastanesi hifu fiyatları için çağrı merkezimizden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yüz gençleştirme hıfu ile sağlanabilir mi?

Hifu, ameliyatsız yüz germe işlemi olarak bilinmektedir. Doğal yollarla cildin kendi kendini yenilemesini sağlayan kolajeni ortaya çıkararak, kontrollü bir iyileşme sağlamaktadır. Bu sayede cildiniz daha parlak, gergin ve genç bir görünüme kavuşur.

Ameliyatsız yüz ve vücut germe işlemi ağrılı mıdır?

Hem kadın hem de erkeklerde uygulanabilen hifu teknolojisi, acısız ve konforlu bir işlemdir. İşlem boyunca acı ve ağrı hissetmezsiniz.

Avicenna Hastanesi Dermatoloji (Cilt Hastalıkları) Bölümü Doktorlarımız

Dermatoloji bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.