implant tedavisi ne kadar sürer

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi ne kadar sürer? sorusu, diş implantı yaptırmaya karar vermiş birçok kişi tarafından merak edilen durumlar arasında yer alıyor. Diş implantı tedavisi, uzun bir plana sahip olan uygulamalardan biridir. Dilerseniz. Uygulama detaylar hakkında daha fazla bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Diş İmplantı Nedir?

Diş implantı, uzun süredir eksik olan dişlerin yerinin doldurulması adına uygulanmaktadır. Çene kemiğine eklenen yapar bir protez ile gerçeği aratmayan bir diş uygulaması yapılır. Yapay kemiğin yerleştirilmesi ile birlikte implant tedavisi süreci başlamıştır. İmplant tedavisi ne kadar sürer? sorusu, karşımıza çıkmaktadır. Çene kemiğine yapay protez yerleştirme işleminin süresi, ağız genişliği ve uygulanabilirlik durumlarıyla da bağlantılı olmaktadır. Aynı zamanda implant yapılacak olan bölgedeki iltihaplanma veya zedelenme durumlarında tedavisinin süresi de uzayabiliyor. Bu nedenle birçok faktörün etkili olduğu implant uygulamaları hakkında detaylara bir sonraki başlığından ulaşabilirsiniz.

İmplant Tedavisini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

İmplant uygulamalarının süresi, birden fazla faktöre bağlı olarak değişmektedir. Sürenin daha kısa olması veya implant tedavisinin uzun sürmesinde etkili olan durumlar arasında;

  • Çene yapısı
  • Ağız içi genişliği
  • Enfeksiyon ve iltihap kaynaklı problemler
  • Diş implantını vücudun kabul etmemesi
  • Sinirsel problemlerin mevcudiyetinde
  • Diş hekimi kaynaklı sorunlar
  • İmplantın üretilmesinden kaynaklanan sebepler
  • Ağız içinde uygulanabilirlik alanı

Diş implantı tedavisi yaptıracak olan kişilerde, durumun daha hızlı bitmesi tedavi sonucunun görülmesi açısından önemlidir. Yeni dişlerine hızlıca kavuşmak isteyen birçok kişi tedavide yapılması ve yapılmaması gereken faktörler dikkat ederek, bu süreci en kısa sürede atlatabilirler.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş implant tedavisi ne kadar sürer sorusunun cevabı, ortalama 3 ila 6 ay arasında olmaktadır. Bahsedilen süre, hastanın ağrı durumu ve işlem yapılan bölgelerin iyileşmesine göre değişmektedir. Uygulama esnasında anestezi kullanımı sebebiyle, işlemler arasına bekleme süresi olduğu gibi implantların yerleştirilmesi ve toplam iyileşme süreci de hesaba katılmalıdır. Genel olarak bakıldığında 6 aylık bir süreç içerisinde implant diş tedavisi tamamlanmış olur, yeni dişlerinize kavuşmuş olursunuz. Dilerseniz, diş implantı fiyatları ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi için Avicenna Sağlık Grubu Ağız ve Diş Sağlığı Doktorlarımıza randevu alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İmplantı diş tekli yapılabilir mi?

İmplant uygulamaları her zaman tüm diş kayıplarında gerçekleşmez. Tek diş implantı uygulamaları, ağızdaki estetik görünümün sağlanması için kalıcı bir çözümdür.

İmplant tedavisi süresine kadardır?

İmplant uygulamaları, ağız ve diş sağlığı durumuna göre 3 veya 4 aya kadar devam etmektedir. Tedavide dikkat edilmesi gereken kurallara uyarak, uygulamanın planlanan tarihte bitmesini sağlayabilirsiniz.

İmplant fiyatları nedir?

İmplant fiyatları, seçmiş olduğunuz implant türüne ve kaç bölgede işlem yapılacağına göre değişiklik göstermektedir. Diş implantları fiyatları işlem öncesi tedaviyi de kapsayacağı için diş fiyatları hakkında kesin bilgiye muayene sonrasında ulaşabilirsiniz.

Ortodonti doktoru ne ile ilgilenir?

Ortodonti, dişlerin olması gerektiği hizada ve düzgün yerleşmesi ile ilgilenen uzmanlık alanıdır. İnvisalign, görünmez diş teli, geleneksel diş teli gibi uygulamalar ortodonti alanının uzmanlığına girmektedir.

 

Avicenna Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Bölümü Doktorlarımız

Ağız ve Diş Sağlığı bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.