İstanbul Obezite Cerrahisi

İstanbul Obezite Cerrahisi Sonrası

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Obezite cerrahisi artık, hemen hemen her şehirde başarıyla uygulanan bir cerrahi yöntemi olmuştur. İstanbul obezite cerrahisi dendiği zaman ise, çok sayıda uzman doktor ve obezite merkezi bulunmaktadır. Ataşehir obezite cerrahisi arayışında olan hastalar için ise, Avicenna Ataşehir Hastanesi Obezite Merkezi tedavi hizmeti sunmaktadır.

Ataşehir Obezite Cerrahisi

Obezite ameliyatları tam teşekküllü hastanelerde yapılması gerekmekte olan, ciddi operasyonlardır. Ataşehir obezite cerrahisi arayışındaki hastalar için, hastane ve profesyonel ameliyathane ortamında obezite tedavisi Avicenna Hastanesi’nde sunulmaktadır.

Obezite Ameliyatı

İstanbul obezite cerrahisi tercihinde bulunmak isteyen hastalar için, obezite ameliyatı önemi hakkında da bilgiler verilmesinde fayda olacaktır. Obezite ameliyatı, obez kabul edilebilecek hastaların fazla kilolarından kurtulmaları için yapılan cerrahi uygulama olarak tanımlanabilmektedir. Bireylerin beden sağlıklarının geri kazandırılması amacıyla faaliyet gösteren Avicenna Hastaneleri Obezite Cerrahisi Merkezi, birbirinden farklı teknikler ile hastalara tedavi uygulayabilmektedir.

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Obezitenin Neden Olduğu Hastalıklar

Obezite, yüksek kilolu olmak gibi algılanan bir hastalık olsa da, özünde metabolik bir hastalıktır. İnsanlar, obezitenin kişinin kendi suçu olduğunu düşünmektedirler. Bu kesinlikle yanlıştır. Obezite kendi başına bir hastalıktır ve beraberinde çok sayıda metabolik hastalığa da yol açabilmektedir. Obezitenin neden olduğu hastalıklar şu şekilde sıralanabilmektedir:

Obezite hastalığı aynı zamanda, meme, kalın bağırsak, prostat, pankreas ve rahim kanserlerinin de tetikleyicisi olabilmektedir. Beden kitle indeksi çerçevesinde obezite olarak kabul edilen ve ideal olan kiloya dönmesi adına yapılan tüm cerrahi operasyonlar, obezite cerrahisi olarak kabul edilmektedir.

Obezite Ameliyatı Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

İstanbul Obezite Cerrahisi Merkezi

İstanbul Obezite Cerrahisi Merkezi arayışındaki hastaların sıklıkla ilk tercihi tüp mide ameliyatı olmaktır. Genellikle hastalar, bu cerrahi türün kendisine uygulanacağı beklentisiyle doktora başvuru yaparlar. Fakat burada doktor, hasta için en uygun cerrahi işlem hangisi ise, onu seçer. Bu işlem tüp mide ameliyatı olabileceği gibi, başka obezite cerrahisi teknikleri de olabilmektedir. Tüm dünyada en çok uygulanan cerrahi teknik olan tüp mide ameliyatı, Avicenna Hastanesi Obezite Cerrahisi Merkezi tarafından da uygulanmaktadır. Bu teknikte mide inceltilir ve az yemek yiyerek hastanın doyması hedeflenir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Her fazla kilolu kişi obezite ameliyatı olabilir mi?

Obezite ameliyatı olabilmek için vücut kitle indeksinizin 40 veya 40’ın üstünde olması beklenir. Çıkan sonuca göre dilerseniz ameliyat yerine farklı zayıflama yöntemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Obezite cerrahisi nedir?

Obezite cerrahisi; vücut kitle indeksi normal sınırların üzerinde olan bireylerde mide, bağırsak hareketlerini sınırlandırarak, yemek yeme isteği ve sindirme işlemlerinin kontrol altına alınması olarak görülebilir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği(Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan bir işlemdir. Estetik bir gülüş

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣