Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir.

Lazerle Saç Tedavisi Nedir?

Bu uygulamanın temel amacı güçsüzleşen, zayıflayan saç köklerini lazer ışığı yardımıyla uyararak yeni sağlıklı saç oluşumunu sağlar. Zamanla canlılığını yitirmiş, güçsüz ve sağlıksız saçlar hedef alınır. Tedavi edilen bölgede kan akımı artar. Hücre metabolizması hızlanır. Protein üretimi ve kıkırdak rejenasyonu uyarılmaktadır. Bu lazer ısı üretmediği için ablatif olmayan soğuk lazer olarak adlandırılmaktadır. Gönderilen lazer ışınlarının saç hücreleri tarafından emilmesi sonucu hücre metabozlizması ve derinin kanlanması artar. Erkeklerde saç dökülme tipi, erkek tipi dökülme paterni şeklinde söylenir. Kadınlarda görülen saç dökülme problemleri ise, yaygın dökülme paterni şeklindedir. İşinde uzman kişiler tarafından gerçekleştirildiği takdirde en kısa zamanda arzu edilen sonuçlara ulaşmak mümkündür.

Saç Lazeri Tedavisi Nasıl uygulanır?

İşlem öncelikle işinde uzman bir dermatolog tarafından konsültasyon ve saç analizi yapılmaktadır. Analiz sırasında saçların ve köklerin genel durumları incelenir. Saç sorunları belirlenmektedir. Lazerle saç tedavisi işleminde saçların ve derinin temiz olması gereklidir bu yüzden ilk olarak temizleme ve dezenfekte yapılmaktadır. Sonrasında işleme geçilmektedir. Saça uygulanan lazer cihazında oldukça düşük dozda diot ışınları vardır. Lazer sayesinde saç derisinde minik kanallar açılmaktadır. Öncesinde tespit edilen saçın seyrek kısımlarına bu lazer ışınları aktarılmaktadır. İşlem süresi ve seans sayısı kişinin saç yapısına, seyreklik durumuna göre yada isteğe bağlı farklılık gösterir. Kişi işlem sırasında herhangi bir acı ve ağrı hissi duymaz. Saç lazeri seansları ortalama 20 dakika sürmektedir. Gözle görülür düzelme ortalama 3-4 ay sürmektedir.

Lazerle Saç Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Hem kadınlar hem erkekler için oldukça uygun yöntemler arasında yer almaktadır. 18 yaşın üzerinde olup saç sorunu yaşayan herkes bu uygulamayı yaptırabilmektedir. Eğer saçlarınızın genel olarak sağlıklı ve parlak görünmesini istiyorsanız da bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Ayrıca saç lazeri tedavisi saç ekimi yapılmış olan bireylerde saç ekiminin başarısını arttırır ve destekler. Öncesinde uzman bir dermatolog ile görüşme sağlamak çok önemlidir.

Lazerle Saç Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

 • Saç derisi hastalığı olan kişiler
 • Hamile veya emziren kadınlar
 • ışığa duyarlı belirli ilaçlar kullanan kişiler
 • Cilt kanseri geçmişi olan kişiler
 • Lazer tedavisine karşı alerjisi olan bireyler
 • Ciddi bir sağlık sorunu olan kişiler
 • Saç dökülmesinin altında yatan başka bir sağlık sorunu olan kişiler

Saç Lazeri Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

 • Lazer ışığı saç foliküllerini uyararak saç büyümesine teşvik eder.
 • Saç dökülmesini azaltarak mevcut saçların kalitesini arttırır.
 • Lazer ışığı saç derisindeki kan dolaşımını arttırarak saç sağlığını destekler.
 • Diğer saç tedavi yöntemlerine kıyasla non-invazivdir ve ağrısızdır.
 • Bazı cihazlar evde kullanılabilecek portatif lazer terapi cihazlarıdır.
 • Ortalama 20 dakika gibi kısa sürede işlem tamamlanır
 • İşlem sonunda herhangi bir yan etki bulunmamaktadır.
 • Saç lazer tedavi etkisini ortalama 3-4 ay içerisinde gösterir.
 • Kısa sürede yüzde 30 oranında artış sağlar.

Saç lazeri Dezavantajları Nelerdir?

 • Herkes üzerinde aynı derecede etki göstermemektedir. Sonuçlar bireyler arasında değişebilmektedir.
 • Olumlu sonuçlar görmek için uzun bir süreç ve düzenli seanslar gerekebilmektedir. Sabırlı olmak önemlidir.
 • Profesyonel bir lazer tedavisi için cihazların maliyeti yüksek olabilmektedir.
 • Tedavi genellikle belirli aralıklarla uygulanmalıdır bu da kişilere pratik zorluk verebilmektedir.
 • Hamilelik, cilt hassasiyeti veya belirli sağlık sorunları olan kişiler için uygun bir işlem değildir.
 • Saç derisi üzerindeki dokuları yakma ihtimali vardır.
 • Başarı oranı diğer saç tedavilerine nazaran daha düşüktür.

Lazerle Saç Tedavisi Fiyatları 2023

Saç lazeri tedavisi fiyatları kişiden kişiye ve seans olarak farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir fiyat belirtmek mümkün değildir. Tedavinin çeşidi, uygulanan teknik, kullanılan lazer cihazı ve doktorun profesyonelliği gibi durumlar fiyatı etkileyebilmektedir. Sağlık konularında internet sitelerinde fiyat vermek doğru değildir. Sağlık bakanlığının internet sitelerine fiyat verme konusunda yasaları vardır. Lazerle saç tedavisi hakkında detaylı ve doğru bilgi alabilmek için bize iletişim sayfamızda yer alan bilgilerden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Saç Lazeri tedavisinin Herhangi Bir Yan Etkisi Var Mıdır?

Tedavinin ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İşlem sonrasında saç derisinde kızarıklık ve kaşıntı hissi olması normaldir.

Uygulama İçin Yaş Sınırı Nedir?

Lazerle saç tedavisi için 18 yaşını doldurmuşmuş olmak gerekmektedir.

Saç Lazeri Tedavisi Kaç Seans Yapılır?

Ortalama 4 seans yapılmaktadır. Ancak kişiden kişiye göre kaç seans yapılacağı değişiklik göstermektedir. Kaç seans süreceğine, doktor saç analizi yaptıktan sonra karar vermektedir. Tedavi toplamda 3-4 ay içerisinde sona ermektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak tedavisi, ciltteki çatlak izlerini gidermede kullanılan yöntemler bütünüdür. Hamilelik, aşırı kilo alımı ve verimi gibi faktörlere bağlı olarak cilt çatlağı meydana gelmektedir. Bu çatlaklar

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣