Lipomatik Avantajları Nelerdir?

Lipomatik Avantajları

Kilo vermek, yağlarından kurtulmak isteyenlerin yeni gözdesi lipomatik! Lipomatik, avantajları bir hayli fazla olan ve 18 yaş üstündeki hemen herkes tarafından sık tercih edilen bir işlem olarak öne çıkmaktadır. Genel anestezi gerektirmeyen işlemde, fazla yağlar alınarak hastanın çok daha fit bir vücuda kavuşması hedeflenmektedir.

Lipomatik işlemin sağlamış olduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Liposuction gibi yağ aldırma yöntemlerinden çok daha hızlı bir iyileşme süreci sunar,
 • Lipomatik makinesi sayesinde kas, sinir ve doku hücrelerinde herhangi bir hasar meydana gelmez,
 • Basen bölgesindeki selülit görüntüsü diğer yöntemlerin aksine lipomatik sayesinde büyük oranda azaltılır,
 • Cilt altı kolajen dağılımını artırarak deride sarkmanın önüne geçer,
 • Cildi hassas olan yahut genel anestezi almayan kişilerin de yağ aldırma işlemi yapabilmesine imkan tanır,
 • Lokal anestezi sayesinde konforlu ve hızlı bir şekilde süreç tamamlanır,
 • En az komplikasyona ve yan etkiye sahip yağ aldırma yöntemidir.

Lipomatik Nasıl Yapılmaktadır?

Lokal anestezi uygulanan bir işlem olarak öne çıkan lipomatik, oldukça kısa bir süre içerisinde istenmeyen yağlardan kurtulmayı sağlamaktadır. Lipomatik için öncelikle hastanın işlem uygulanacak olan vücut bölgelerine lokal anestezi uygulanmaktadır.

İşlemin devamında uygulamanın yapılacağı bölgelerde titreşimli kanüller aracılığıyla delikler açmak gerekmektedir. Açılan küçük delikler sayesinde fazla yağları almak mümkün olmaktadır. Titreşimli ince kanüllerin derinin altına girmesi ile diğer liposuction yöntemlerinin aksine yağlar anlık olarak parçalanmaktadır. Parçalanan yağların emilmesi ile işlem sonlanmaktadır.

İşlem sonrasında 1 günlük müşahede sonrasında hasta taburcu edilmektedir. 1-5 gün içerisinde hastanın çalışma hayatına ve gündelik işlerine geri dönmesi mümkün olmaktadır. 7-10 günün üzerinde geçmeyen ağrı, ateşlenme, kusma gibi şikayetler bulunuyorsa muhakkak en yakın sağlık kuruluşuna kontrole gitmek gerekmektedir.

Lipomatik Kimlere Yapılmaktadır?

Lipomatik, fazla kilolarından rahatsız olan ve yağ aldırmak isteyen 18 yaş üstü bireylere yapılmaktadır. Kronik rahatsızlıklar, iltihap yoğunluğu gibi problemlere sahip olan bireylerde işlem uygulama inisiyatifi doktora bırakılmaktadır. Bazı durumlarda onay verilmeyerek işlemin ertelendiği veya iptal edildiği görülebilmektedir. Bu gibi durumlar haricinde işlem, vücut kitle indeksi (VKİ)’si 30’un altında olan herkese uygulanabilmektedir.

Lipomatik Ne İşe Yarar?

Lipomatik, vücuttaki fazla yağlardan kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. Sıkı diyet listeleri, spor programları ile uğraşmadan kolaylıkla kilo vermeyi sağlayan lipomatik, kısa sürede büyük ölçüde kilo vermeyi sağlamaktadır.

Lipomatik, FDA onaylı olan ve vücudun tümüne liposuction yapmaya yardımcı olan bir alettir. Daha az doku hasarına yol açan lipomatik, yapın homojen bir şekilde alınmasına da katkı sağlamaktadır. Vücutta fazlalık olan bölgelerden alınan yağın popo, meme gibi bölgelere enjekte edilmesi ile ayrıca vücut şekillendirme de mümkün olmaktadır.

Lipomatik Yapılmasının Nedenleri

Lipomatik, hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen ve vücudundaki yağ oranından memnun olmayan kişilerce tercih edilmektedir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinin gerekçeleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Estetik görüntü için vücuttaki yağ oranını azaltmak istemek,
 • Kilo artışına bağlı çatlak, selülit, yırtılma gibi problemlerin önüne geçmek,
 • Vücudu daha şekilli ve derli toplu göstermeyi istemek,
 • VKİ’si 30’a yaklaşan hastaların ideal kilolarına dönmesini sağlamak.

Daha pek çok sebep olsa da hastaların işlem için sıraladıkları başlıca gerekçeler bu şekildedir.

Sık Sorulan Sorular

Lipomatik mi yoksa liposuction mı daha avantajlı?

Lipomatik, diğer liposuction seçeneklerine kıyasla çok daha hızlı iyileşme gösteren, daha az ağrılı bir işlemdir. Bu nedenle lipomatik yaptırmanın avantajlarının çok daha fazla olduğu söylenebilmektedir.

Lipomatik tekrarlanabilir mi?

Lipomatik, yağ enjeksiyonu ve emilimi için tekrarlanabilmektedir. Hastanın sağlık durumunda bir bozukluk oluşmaması ve ilk işlemin üzerinden 6 ay geçmiş olması hâlinde doktor kontrolü ve izniyle işlem yinelenebilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.