Lipomatik Avantajları

Lipomatik Avantajları Nelerdir?

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Kilo vermek, yağlarından kurtulmak isteyenlerin yeni gözdesi lipomatik! Lipomatik, avantajları bir hayli fazla olan ve 18 yaş üstündeki hemen herkes tarafından sık tercih edilen bir işlem olarak öne çıkmaktadır. Genel anestezi gerektirmeyen işlemde, fazla yağlar alınarak hastanın çok daha fit bir vücuda kavuşması hedeflenmektedir.

Lipomatik işlemin sağlamış olduğu pek çok avantaj bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Liposuction gibi yağ aldırma yöntemlerinden çok daha hızlı bir iyileşme süreci sunar,
 • Lipomatik makinesi sayesinde kas, sinir ve doku hücrelerinde herhangi bir hasar meydana gelmez,
 • Basen bölgesindeki selülit görüntüsü diğer yöntemlerin aksine lipomatik sayesinde büyük oranda azaltılır,
 • Cilt altı kolajen dağılımını artırarak deride sarkmanın önüne geçer,
 • Cildi hassas olan yahut genel anestezi almayan kişilerin de yağ aldırma işlemi yapabilmesine imkan tanır,
 • Lokal anestezi sayesinde konforlu ve hızlı bir şekilde süreç tamamlanır,
 • En az komplikasyona ve yan etkiye sahip yağ aldırma yöntemidir.

Lipomatik Nasıl Yapılmaktadır?

Lokal anestezi uygulanan bir işlem olarak öne çıkan lipomatik, oldukça kısa bir süre içerisinde istenmeyen yağlardan kurtulmayı sağlamaktadır. Lipomatik için öncelikle hastanın işlem uygulanacak olan vücut bölgelerine lokal anestezi uygulanmaktadır.

İşlemin devamında uygulamanın yapılacağı bölgelerde titreşimli kanüller aracılığıyla delikler açmak gerekmektedir. Açılan küçük delikler sayesinde fazla yağları almak mümkün olmaktadır. Titreşimli ince kanüllerin derinin altına girmesi ile diğer liposuction yöntemlerinin aksine yağlar anlık olarak parçalanmaktadır. Parçalanan yağların emilmesi ile işlem sonlanmaktadır.

İşlem sonrasında 1 günlük müşahede sonrasında hasta taburcu edilmektedir. 1-5 gün içerisinde hastanın çalışma hayatına ve gündelik işlerine geri dönmesi mümkün olmaktadır. 7-10 günün üzerinde geçmeyen ağrı, ateşlenme, kusma gibi şikayetler bulunuyorsa muhakkak en yakın sağlık kuruluşuna kontrole gitmek gerekmektedir.

Lipomatik Kimlere Yapılmaktadır?

Lipomatik, fazla kilolarından rahatsız olan ve yağ aldırmak isteyen 18 yaş üstü bireylere yapılmaktadır. Kronik rahatsızlıklar, iltihap yoğunluğu gibi problemlere sahip olan bireylerde işlem uygulama inisiyatifi doktora bırakılmaktadır. Bazı durumlarda onay verilmeyerek işlemin ertelendiği veya iptal edildiği görülebilmektedir. Bu gibi durumlar haricinde işlem, vücut kitle indeksi (VKİ)’si 30’un altında olan herkese uygulanabilmektedir.

Lipomatik Ne İşe Yarar?

Lipomatik, vücuttaki fazla yağlardan kurtulmayı sağlayan bir işlemdir. Sıkı diyet listeleri, spor programları ile uğraşmadan kolaylıkla kilo vermeyi sağlayan lipomatik, kısa sürede büyük ölçüde kilo vermeyi sağlamaktadır.

Lipomatik, FDA onaylı olan ve vücudun tümüne liposuction yapmaya yardımcı olan bir alettir. Daha az doku hasarına yol açan lipomatik, yapın homojen bir şekilde alınmasına da katkı sağlamaktadır. Vücutta fazlalık olan bölgelerden alınan yağın popo, meme gibi bölgelere enjekte edilmesi ile ayrıca vücut şekillendirme de mümkün olmaktadır.

Lipomatik Yapılmasının Nedenleri

Lipomatik, hızlı bir şekilde kilo vermek isteyen ve vücudundaki yağ oranından memnun olmayan kişilerce tercih edilmektedir. Bu işlemin gerçekleştirilmesinin gerekçeleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Estetik görüntü için vücuttaki yağ oranını azaltmak istemek,
 • Kilo artışına bağlı çatlak, selülit, yırtılma gibi problemlerin önüne geçmek,
 • Vücudu daha şekilli ve derli toplu göstermeyi istemek,
 • VKİ’si 30’a yaklaşan hastaların ideal kilolarına dönmesini sağlamak.

Daha pek çok sebep olsa da hastaların işlem için sıraladıkları başlıca gerekçeler bu şekildedir.

Sık Sorulan Sorular

Lipomatik mi yoksa liposuction mı daha avantajlı?

Lipomatik, diğer liposuction seçeneklerine kıyasla çok daha hızlı iyileşme gösteren, daha az ağrılı bir işlemdir. Bu nedenle lipomatik yaptırmanın avantajlarının çok daha fazla olduğu söylenebilmektedir.

Lipomatik tekrarlanabilir mi?

Lipomatik, yağ enjeksiyonu ve emilimi için tekrarlanabilmektedir. Hastanın sağlık durumunda bir bozukluk oluşmaması ve ilk işlemin üzerinden 6 ay geçmiş olması hâlinde doktor kontrolü ve izniyle işlem yinelenebilmektedir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Filofobi (Aşık Olma Korkusu) Nedir?

Filofobi (Aşık Olma Korkusu) Nedir?

Filofobi, aşık olma korkusu veya duygusallık korkusu olarak da bilinen bir sorundur. Derin ve anlamlı hisler beslemekten ve duygusal ilişkiler kurmaktan kaçınan kişilerin yaşadığı bir

Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) Nedir?

Pelvik İnflamatuar Hastalık (PID) Nedir?

Pelvik inflamatuar hastalık, kadın üreme organlarının iltihaplanması anlamına gelmektedir. Pelvik enfeksiyonu, genellikle cinsel yolla bulaşan hastalıklar veya diğer bakteriyel enfeksiyonlar nedeniyle meydana gelmektedir. Bu enfeksiyonlar,

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣