Lipomatik ve Liposuction Farkları

Lipomatik ve Liposuction Farkları

Estetik sektörünün gelişimi ile kilo verme süreçlerinde de yepyeni yöntemler ortaya çıkmıştır. Hızlı ve ağrısız kilo vermek isteyenlerin yeni favorisi lipomatik, sık sık liposuction ile karşılaştırılmaktadır. Lipomatik ve liposuction farkları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Liposuction çok daha eski bir yöntemdir ve çok daha ağrılıdır. Lipomatik ise en yeni estetik yöntemlerden biri olarak öne çıkmaktadır. İşlem sonrası ağrı ve iyileşme süreçleri çok daha hafif seyrederek kişiye rahatlık alanı tanımaktadır.
  • İşlemler arasındaki en belirleyici fark liposuction ile çok daha az yağ alınabiliyor olmasıdır. Lipomatik, yağları anında parçalayarak emen kanül sistemi sayesinde çok daha fazla yağ alınabilmesini sağlamaktadır.
  • Liposuction sonrası iyileşme ve gündelik hayata dönme çok daha yavaş ilerlemektedir. Lipomatik sonrasında en geç 1 hafta içerisinde işe dahi geri dönme mümkün olmaktadır.
  • Liposuction sonrası yara izi kalma ihtimali daha yüksek bir ihtimalken lipomatikte yalnızca küçük delik izleri gözükmektedir. Her iki işlemde de izleri sildirmek için lazer estetikten yardım almak mümkündür.
  • Lipomatik işlemde lokal anestezi ile de işlem gerçekleştirilebilmektedir. Liposuction için ise genel anestezi uygulanmaktadır.

Lipomatik Neden Yapılır?

Vücutta birikmiş ve bölgesel olarak yerleşen fazla yağ tabakası, lipomatik sayesinde vücuttan alınarak yok edilmektedir. Fit ve estetik bir görünümün önüne geçen bölgesel yağlardan, lipomatik sayesinde kısa sürede ve en az ağrıyla kurtulunabilmektedir.

Lipomatik sırasında parçalanan yağları daha sonra vücutta farklı bölgelerde dolgu olarak kullanmak da mümkündür. Bu sayede vücudun şekillenmesini sağlayarak hastaya çok daha estetik bir görünüm kazandırılabilmektedir.

Lipomatik Mi Daha Avantajlı Liposuction Mı?

İyileşme süresinin hızı, ağrı ve yara izi açısından son dönemlerde lipomatik avantajlarının öne çıktığını görebilmek mümkündür. Ancak işlemin uygulanacağı bölge, uygulama sonrası beklenen etki gibi pek çok seçenek göz önünde bulundurulduğunda bu cevabın değişiklik gösterdiği görülebilmektedir.

Lipomatik Nerede Yapılmaktadır?

Lipomatik, güvenilir bir sağlık kuruluşunda, estetik merkezlerinde, kliniklerde, özel veya devlet hastanelerinde uygun koşullar altında gerçekleştirilebilen bir yöntemdir. İşlem için uygun cihazın bulunması ve cihazın kullanımını, uygulama şeklini bilen uzman bir hekimin bulunması da önemlidir.

Lipomatik, günümüzde en sık tercih edilen estetik müdahalelerden biri olarak öne çıkmaktadır. Bu nedenle hemen her yerde uygulamanın gerçekleştirilebileceği bir kurum bulmak mümkündür. Ancak işlem öncesinde kurumu ve hekimi detaylı bir şekilde araştırmak gerekmektedir. Bu araştırma, sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Lipomatik ile Liposuction Öncesinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Lipomatik ve liposuction yaptırmadan önce şu noktalara dikkat etmek gerekmektedir:

  • İşlem öncesinde hekime tıbbi geçmişinizi, varsa kronik rahatsızlıklarınızı, alerjenlerinizi, kullanmakta olduğunuz ilaçları detaylı bir şekilde açıklamak,
  • İşlemden 3 hafta önce alkol ve sigara tüketimini bırakmak,
  • İşlemden 2 hafta önce takviye gıdaları, besleyici vitaminleri ve bitki bazlı takviyeleri bırakmak,
  • En az 2 hafta öncesinden ağrı kesici ve kan sulandırıcı almayı bırakmak,
  • Tuz tüketimini olabildiğince azaltmak, işlemden önce ve sonra tuzlu ürünlerden uzak durmak.

Sık Sorulan Sorular

Lipomatik ve liposuction ile kaç kilo verilebilmektedir?

Her iki işlemde de verilebilen kilo sayısı hastanın işlem sonrası çabasına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ancak ortalamaya bakıldığında hastanın yalnızca yağları çekilerek 5-8 kilo aralığında vermesi mümkün gözükmektedir.

Lipomatik mi liposuction mı daha pahalı?

Her iki işlemin fiyat bilgisi de kuruma, hekime, işlemin yapıldığı konuma ve işlem yapılacak bölgelere göre değişkenlik göstermektedir. Genel bir yorumla her iki işlemin fiyat ortalaması hemen hemen aynı düzeydedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.