Otolog Mikro Greft (Regenera Activa): Nedir? Nasıl Uygulanır?

Otolog Mikro Greft uygulanan erkek hasta

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç dökülmesi problemine yeni bir soluk getiren Otolog Mikro Greft işleminin aşamalarını sizlerle paylaştık. Zayıflayan saç tellerinizi nasıl eski güçlü haline getirebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi almak için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Otolog Mikro Greft Nedir?

Otolog Mikro Greft veya diğer adıyla Regenera Activa işlemi, kendi dokularımız kullanılarak, saç köklerimizin tedavi edilmesidir.Kılcal damar yenileme tekniğine bağlı olarak yapılan işlem sayesinde erkek tipi saç dökülmesi başta olmak üzere, saç kaybına sebep olan birçok hastalığında tedavisinde kullanılabilir.

Otolog Mikro Greft Kimlere Yapılır?

Saç dökülmesi kafa derisindeki bir enfeksiyona veya farklı bir hastalığa bağlı sorunu olmayan kişilerde, tamamen saç dökülmesi yaşamamış kişilerde uygulanabilmektedir. Otolog Mikro Greft uygulanabilmesi için saç derisinde kalınlaştırır olabilecek saçlar olması şarttır. Tamamen kelleşmiş kişilerde Regenera Activa, saç ekimi işlemi sonrası uygulanabilir.

Bunun dışında saçlarında seyrelme, ince tel problemleri yaşayan kişiler saç ekiminden önce regenera activa uygulamasını tercih edebilirler. Genç yaşlarda dökülme yaşayanlar ilk çare saç ekimi yaptırmak yerine, saç köklerini güçlendirerek saç telinin kalınlaşmasını sağlamak amacıyla Otolog Mikro Greft yöntemini denemesi daha uygundur.,

Otolog Greft Kimlere Önerilmez?

Saçla ilgili destekleyici işlemler vücuttaki hormonal dengesizlikler veya alınan ilaçların etkileri ile istenilen sonucu vermeyebilir Bu durumlar göz önüne alarak aşağıdaki durumlarda Prp ve Otolog Greft işlemi önerilmemektedir.

 • Hamilelik ve emzirme dönemindeki kişiler,
 • Kan pıhtılaşması sorunlarında,
 • Otoimmün hastalıklarda,
 • Kanser hastalarında,
 • Kafa derisinde aktif enfeksiyon, iltihap bulunan kişilerde.

tedavi uygulanması uygun görülmemektedir. Uygulama durumund öngörülen tedavi başarısı için kesinlik verilememektedir.

Regenera Activa (Otolog Mikro Greft) Avantajları Nelerdir?

 • Saç ekimi işlemini destekleyici bir uygulama olan regenera activa avantajları arasında;
 • Hızlı etki etmesi,
 • Aynı gün işlem yapılıp, tedavi edilebilmesi,
 • Var olan, dökülmemiş saçlarınızı korur,
 • Zayıf, ince telli saçları kalınlaştırır,
 • Saçlarda hacimli bir görüntü oluşturur,
 • Uzaması durmuş, hareketliliği azalmış saçların canlanmasını sağlar,
 • Saç ekimi öncesi ve sonrasında yapılan işlemin daha iyi sonuç vermesine yardımcı olur,
 • Saç ekimi sonrası iyileşme sürecini hızlandırır.

yukarıda saydığımız maddeler, aslında regenera activa işleminin tedavi edici ve destekleyici bir uygulama olduğunu gözler önüne seriyor. Özellikle saç ekimi tedavisi öncesinde uygulandığında, saç ekimi başarı oranını arttırdığı biliniyor. Saç ekimi sonrasında uygulanması durumunda ise ekilen saçın kalitesini artırmaya yönelik etkisi mevcuttur.

Regenera Activa Nasıl Yapılır?

Saç dökülmesi, seyrelmesi gibi şikayetlerle sahipseniz, öncelikli olarak hangi işleme uygun olduğunun tespiti yapılması gerekir. Saç deriniz incelenip, dökülme farklı bir hastalığa bağlı mı anlayabilmek adına testler istenebilir. Testlerin sonucunda altta yatan belirtilerde enfeksiyon veya başka bir hastalık belirtisi görülmediği durumlarda genetik saç dökülmesi olduğu kesinleşir.

Bu işlemin ilk aşamasında saç derisinden, size ait doku hücreleri toplanacaktır. bunun için kulağınızın arka kısmında, dökülmeyen saçlar olarak bildiğimiz kısımdan deri parçası alınır. Biyopsi diyebileceğimiz bu işlem sırasında lokal anesteziyle bölge uyuşturulacağı için bir şey hissetmezsiniz. Aynı zamanda alınan doku parçaları çok küçük olduğu için kendiliğinden iyileşme gösterecektir.

Kulak arkasından toplanan dokudan bir defada yaklaşım 80.000’e kadar hücre elde edilebiliyor ve bu hücrelerin hayatta kalma oranı çok yüksek. Kök hücrelerin hareketliliğini ve büyüme faktörlerini izole edebilmek için bir cihaza konur ve burada muhafaza edilip işlem anına kadar canlılığı sağlanır. Sonrasında kafa derisinde saç köklerinin bulunduğu bölgeye mezoterapi yöntemiyle uygulanıp, işlem tamamlanır. Uygulama tek seanstır ve işlem sonrası etki 30 gün sonunda kendini göstermeye başlar. Ancak tam dolgunluk ve saç telinde kalınlaşma görebilmek için 3-4 ay kadar beklemeniz gerekmektedir.

Regenera Activa Tedavisi Sonrası

Regenera Activa kısa sürede işlem yapılabilen ve hızlıca tedavi sonucu gözlemlenebilen bir kısa süreli bir uygulamadır. Ancak yine de bu uygulama için dikkat etmeniz gerekenler bulunuyor. işlem yaptırdığınız gün saçlarınıza su değmemelidir. Ayrıca yoğun ter atmanıza sebep olacak; spor, sauna gibi aktiviteleri 7 gün boyunca yapmamanız daha uygun olacaktır. İşlemin uygulandığı gün kafa derisinde ufak kızarıklıklar görülebilir, bu durum normal ve 1-3 gün içerisinde geçecektir. Saç ekimi (PRP) ve Otolog Mikro Greft işlemlerimizle alakalı saç ekimi uzman doktor ekibimizi aşağıdan inceleyebilir, fiyat bilgisi için Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Regena Activa saç ekimi demek mi? 

Hayır. Regena Activa saç ekimi öncesi ve sonrasında uygulanabilen yardımcı bir yöntemdir. Saçların hızlı uzaması, kalınlaşması ve tedavi başarı oranını yükseltmek için kullanılmaktadır.

İşlem süresi kaç dakika sürüyor?

Regenera activa işlem süresi 30 dakika- 1 saat arası değişmektedir.

Otolog Mikro Greft ve Regenera Activa aynı şey mi?

Otolog Mikro Greft ve Regenera Activa aynı işlemdir. İki isim de kullanılmaktadır.

Regenera Activa saç ekimi için alternatif bir yöntem mi?

Hayır. Kalıcı saç dökülmesi için saç ekimi yaptırmalısınız. Otolog Mikro Greft, saç ekimini destekler ancak saç ekimi yerine geçecek bir uygulama değildir.

Androgenetik alopesi görülen kadınlarda uygulanabilir mi?

Evet, uygulama hem kadın hem de erkek hastalar için uygundur.

Tedaviden sonra günlük hayatıma ne zaman dönebilirim?

İşlem yapıldıktan hemen sonra günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Sadece yapılmaması gereken uyarıları dikkate almanız yeterlidir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Yüzdeki Kılcal Damar Tedavisi

Kılcal damarlar, ince damar çaplarının büyümesi, cilt tabaka yapısındaki incelme gibi nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Kılcal damarlar yüzde, bacaklarda olmakla birlikte vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir.

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Thermage, Radyofrekans yöntemi ile gıdı, kol, bacak, yüz gibi çeşitli bölgelerdeki sarkmaların giderilmesi uygulamasıdır. Ameliyatsız bir uygulama olan thermage, günümüzde kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Kök Hücre ile Saç Tedavisi

Saç dökülmeleri, genetik faktörlere, sigara ve alkol kullanımı gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Saç dökülmeleri kişiyi estetik görünüm açısından rahatsız ve mutsuz edebilmektedir. Kök

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣