Profesör Doktor Halil İbrahim Bekler Avicenna Ataşehir Hastanesi Ailesinde

Avicenna Ataşehir Hastanesi El Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü doktorları arasına Prof. Dr. Halil İbrahim Bekler de katıldı. Kendisine Avicenna Ataşehir hastanesi olarak “Hoş geldiniz” diyoruz ve başarılarının devamını diliyoruz.

Ortopedi ve Travmatoloji

El Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bekler, uzmanlık alanı olarak artoplasti, protez cerrahisi, travma, atroskopi, el cerrahisi ve ortopedi ve travmatoloji gibi bölümleri tercih etmiştir. Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü, insan vücudundaki kas ve iskelet sistemi üzerinde ortaya çıkan sorunları ve hastalıkları, teknolojinin son imkanlarıyla tedavi etmektedir. Öte yandan, yaralanmalara ya da kazalara bağlı olarak gelişen tüm bedensel problemler de, cerrahi operasyonlarla tedavi edilebilmektedir.

Prof. Dr. Halil İbrahim Bekler Eğitimi

El Cerrahisi, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Halil İbrahim Bekler, 1985 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirerek tıp doktoru unvanını almıştır. Daha sonra Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık ünvanını almayı başarmıştır. Ardından kariyerine Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam eden Bekler, doçentlik unvanını da burada 2008 yılında almıştır. Ardından yolu Kemerburgaz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne düşen Halil İbrahim Bekler, burada profesör doktor unvanını kazanmıştır. Halil İbrahim Bekler, İngilizce ve Fransızca dillerini konuşabilmektedir.

Diğer Başarıları

Prof. Dr. Halil İbrahim Bekler, 1999 yılında Cleveland Medical Center’da, el ve mikrocerrahi eğitimi almıştır. Bunun yanında, 2006 – 2007 yılları arasında Columbia Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde El ve Mikrocerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bekler’in uluslararası hakemli dergilerde yayımlanmış 35 adet makalesi bulunmaktadır. Ulusal dergilerde ise 34 adet makalesi yer almıştır. Prof. Dr. Halil İbrahim Bekler, bugüne kadar tam 66 adet ulusal, 19 adet de uluslararası bildiri yayınlamıştır. Türkiye’de çok sayıda dernek ve kuruluşun üyesi olan Halil İbrahim Bekler, AAOS, EFORT ve FESSH gibi Avrupa ve Amerika kökenli dernek ve kuruluşların da üyeliğini yapmaktadır.

El Cerrahisi

El cerrahisi, oldukça hassas olunması gereken özel bir alandır. Bu alandaki doktorların sabırlı, hassas ve el koordinasyonu yüksek olması gerekmektedir. Mikroskobik damar ve sinir operasyonları, tendon hasarlarının giderilmesi, kemik ve eklemlere yönelik tedaviler gibi tüm tedavi yöntemleri el cerrahisi alanına girmektedir. Öte yandan el cerrahisi ilgi alanına tetik parmak, syndaktili, polidaktili, el deformiteleri ve karpal tünel gibi durumlar da girmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.