Profesör Doktor Metin Manisalı Avicenna'da

Profesör Doktor Metin Manisalı Ataşehir Avicenna Hastanesi Ailesinde

Ataşehir Avicenna Hastanesi olarak aramıza yeni katılan Prof. Dr. Metin Manisalı’ya “Hoş geldin” diyoruz. Doktorumuza bundan sonraki kariyerinde başarılar diliyoruz.

Doktor Metin Manisalı Hakkında

Doktor Metin Manisalı hakkında merak edilen tüm kariyer ve eğitim bilgileri bu yazı içerisinde yer almaktadır. 1980 yılında TED Ankara Koleji’ni bitiren Doktor Manisalı, aynı sene Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. 1986 yılında mezun olan ve tıp doktoru unvanını alan Manisalı, daha sonra Adıyaman’da zorunlu hizmetini tamamlamıştır. Devam eden süreçte Şişli Etfal Hastanesi’nde görev alan Manisalı, burada radyoloji eğitimi almıştır. Manisalı, 1991 – 1992 seneleri arasında Tunceli Devlet Hastanesi’nde radyoloji uzmanı olarak kalan mecburi hizmetini de tamamlamıştır. Manisalı, tarihler Nisan 1992’yi gösterdiğinde ise, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi radyoloji bölümünde görev yapmıştır. 1994 – 1995 yıllarında ABD’de The Cleveland Clinic Foundation’da çalışmalar yapan Manisalı, 1997 yılında radyoloji doçentliğini almıştır. 2003 yılında ise radyoloji profesörü olmayı başarmıştır.

Başarıları

Doktor Metin Manisalı çok sayıda uluslarası yayın ve poster yayınlamıştır. Katıldığı kongreler ve sahip olduğu sertifikalarla da başarılarını kanıtlamıştır. 2012 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden ayrıldığı döneme kadar öğretim görevlisi olarak görev yapmış, aynı zamanda tıp fakültesi hastanesinin başhekim yardımcılığı görevini yürütmüştür. Manisalı iyi derecede İngilizce ve Rusça konuşmaktadır. Ulusal alanda yayınlanmış 75, uluslarası alanda yayınlanmış 42 makalesi bulunmaktadır. Bunun yanında, hem Türkiye’de hem de yurt dışında sunulmuş 98 bildirisi vardır.

İlgi Alanları

Profesör Doktor Metin Manisalı’nın çeşitli radyolojik ilgi alanları bulunmaktadır. Bunlar, Non-vaskuler girişimsel radyolojik incelemeler, Ultrasonografi (USG): Tüm sistemlere yönelik USG inceleme, 2. düzey ayrıntılı obstetrik ultrasonografi, 3D ve 4D fetal USG görüntüleme, Doppler USG: Tüm sistemlere yönelik doppler inceleme, obstetrik doppler, Bilgisayarlı Tomografi(BT)- Tüm sistemlere yönelik BT uygulamaları, BT anjiografi, Manyetik Rezonans (MR) – Kranial MR uygulamaları, Kas-iskelet MR uygulamaları, Abdomiinal MR uygulamaları, Spinal MR uygulamaları, Meme MR inceleme, Multiparametrik prostat MR inceleme, MR anjio, MR diffüzyon, MR spektroskopi, MR perfüzyon olarak sıralanabilmektedir.


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.