Q-Switch Lazerle Dövme Silme

Q-Switch Lazerle Dövme Silme

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Q-Switch lazerle dövme silme işlemi, tüm dövmelerde etkili işlemler arasında yer alıyor. Dövme sildirme işlemi yaptırmak isteyenler, kesin ve güvenilir bir çözüm için makalemizin detaylarını inceleyebilirler.

Detmatoloji İşlemler Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Q-Switch Lazer Nedir?

Q-switch lazer sistemi, yüksek enerjili tek darbeli lazer cihazlarına kıyasla çok daha kapsamlı işlem sunan bir cihazdır. İleri teknolojisi sayesinde leke tedavisi, tüy sarartma, çil tedavisi gibi birçok farklı işlemle beraber q-switch laser ile dövme silme işlemi yapılabiliyor. Farklı dalga boyları sayesinde istenilen işleme uygun başlık seçimi yapılabiliyor. Etkin ve güvenli bir tedavi için dermatologlar tarafından uygulanması gereken işlem, güvenilir kişilerin ellerinde en az riske sahiptir. Uygulama esnasında kanama ve yanma olmaması adına uzman dermatologlar tarafından hastane ortamında dövme silme işlemi yapılması önemlidir.

Q-Switch Lazer ile Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Q-Switch Lazer uygulaması, amatör ve profesyonel yapılmış tüm dövmeler üzerinde etkili silme sonucu sağlar. Uygulama esnasında kendi cildinize zarar vermediği için, kanama veya enfeksiyon riski de bulunmamaktadır. Dövme silme işlemi sonrası, silinen dövme izinin yerinde beyazlık oluştuğunu görebilirsiniz. Bunun dışında leke veya iz kalmayacaktır. Ciltte dövmenin bulunduğu bölgeye yapılan atışlar sayesinde, dövmenin olmadığı bölgeler zarar görmez. Q-Switch lazer, uzman dermatologlar tarafından uygulandığı durumunda dövme silme işlemi en güvenli şekilde yapılmış olacaktır.

Q-switch Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Q-Switched Nd: YAG Lazer Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Q-Switched lazerle dövme silme işlemi seansı yaklaşık 8 ila 10 seans arasında sürmektedir. Cilt yapısına ve dövme rengine, yapılma zamanına göre seans sayılarında değişiklik olabilir. Q-switched lazer ile dövme silme işleminde daha hızlı sonuç almak mümkündür. Ancak önemli olan cilt dokusuna zarar vermeden, enfeksiyon oluşmadan kalıcı bir temizliktir. Bu nedenle lazerle dövme silme işlemi hızlı sonuç verdiği gibi güvenli bir işlemdir. Q-switched lazer ile dövme silme cildinize göre 6-8 seans arasında da hızlıca sonuç verebilir.

Q-Switch Lazer Kim Tarafından Uygulanır?

Switch lazer cihazı, birçok başlığı bulunan ve birden fazla uygulamanı yapılabildiği komplike bir cihazdır. Cihazın ısı ayarları ve cilt tipinizin analizi, işlemin başarısını etkileyen etkenlerden biridir. Başarılı bir operasyon geçirmek için cihaz hakkında eğitim almış uzman dermatologlar tarafından uygulanması önemlidir. Avicenna Ataşehir Hastanesi dermatoloji bölümü uzmanları, gerekli eğitimlerden geçtikten sonra Q-switch lazer cihazında gerekli deneyime sahiplerdir. Operasyon öncesi cildinizin analizi ve etkili kullanma sayesinde kısa sürede en iyi sonucu almanız mümkün.

Q-Switch Lazer ile Dövme Silme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dövme silme esnasında cildinizde belirli bir oranda kontrollü hasar meydana gelecektir. Dövmenin silindiği bölge, işlemin yapıldığı gün su ile temas ettirilmemelidir. Aynı zamanda cildinizi direkt gün ışığından korumanın ve bu süreçte solaryum veya güneşlenme işlemlerinden uzak durmanız gerekmektedir. Güneş kremi kullanmadan dışarı çıkmayarak, seanslarınız tamamlanana kadar bu durumlara dikkat etmelisiniz.

Q-Switched Nd: YAG Lazer Yan Etkileri

Q-Switched Nd: Yag Lazer uygulaması sonrasında ciltte nadiren kabuklanma veya su dolu kabarcıklar görülebilir. Ancak bahsedilen etkiler zararsız ve geçicidir. Bu nedenle hafif kızarıklar durumunda herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Bekleme durumunda yan etkiler kendiliğinden geçecektir.

Q-Switched Lazer Dövme Silme Fiyatları

Q-Switched lazer cihazının birçok kullanım alanı bulunmaktadır. Bu nedenle Q-Switched lazer fiyatları da uygulama ve tedaviye göre değişiklik gösterebilmektedir. Lazerle dövme sildirme fiyatları, lazerle leke tedavisi fiyatları, lazerle tüy sarartma veya karbon peeling fiyatları birbirinden farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Bazı işlemler tek seansta tamamlanabilirken, dövme silme gibi işlemler daha fazla seanssa sahiptir. Bu nedenle gerekli seans sayısına göre ödemeniz gereken ücret değişiklik gösterir. Ayrıca işlemin yapılacağı hastane, şehir, yıl, cihaz modeli gibi faktörler de fiyatlandırmayı etkileyebilir. Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde q-switch lazer işlemi hakkında detaylı bilgi ve tüm sorularınız için 0216 574 10 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 

Sonuç

Q switch lazer ile dövme silme, istenmeyen dövmelerden kalıcı şekilde kurtulma yolu sunuyor. Enfeksiyon riski olmayan, güvenli ve en az acıyla tamamlanacak bir prosedüre sahiptir. Dövmelerinizin büyüklüğü ve cilt yapınıza göre 6 ila 8 seans arasında dövme silme işlemi tamamlanabilir. Uygulamanın devamlılığı esnasında iyileşme hızına göre daha kısa sürede dövme silme işlemi tamamlanabiliyor. Ancak uygulama öncesinde detaylı bilgi almak için dermatoloji uzmanı ile görüşmeniz ve muayene olmanız gerekmektedir. Dilerseniz, Avicenna International Hospital Dermatoloji bölümü uzman doktorlarımız randevu alabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Q-switched lazer dövme silme ağrılı mıdır?

Dövme silme işleminde, koyu renkli dövme izlerinden kurtulmak için belirli seviyede bir ısı ile atış yapılmaktadır. İşlem yapılırken bir miktar acı hissedilebilir ama uygulama hızlı tamamlanan bir prosedüre sahip. Dilerseniz, işlem öncesi bölgeye anestezik krem ile uyuşturma yapılabilir.

Q switch lazer tüy sarartma yapılıyor mu?

Komplike bir cihaz olan switch laser ile tüy sarartma işlemi yapılabiliyor. İşlem öncesinde tüylerinizin operasyona uygun olup olmadığı incelenerek, bilgi verilir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis Nedir? Propolis Faydaları nelerdir?

Propolis, arılar tarafından ağaç tomurcuklarından ve diğer bitki salgılarından toplanarak üretilen doğal bir arı ürünüdür. Arılar, propolisi kovanlarının iç yüzeyini kaplamak ve dış etkenlere karşı

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣