ehliyet için sağlık raporu fiyatları 2022

Ehliyet İçin Sağlık Raporu 2022

Ehliyet için sağlık raporu almak isteyenler, sağlık raporunun nereden ve nasıl alınacağını araştırıyorlar. Sürücü ehliyeti alabilmek için gerekli olan sağlık raporunun 2022 güncel mevzuatı hakkında detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Ehliyet İçin Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Sürücü sağlık raporu, alınması zorunlu belgelerden biridir. Ehliyet raporu alabilmek için, yanınızda kimliğinizle beraber iki adet biyometrik fotoğraf ile sağlık kuruluşuna müracaat etmeniz gerekmektedir. Sürücü raporu öncesinde muayene olmanız gerekmektedir. Doktor muayeneniz gözlerinizi de kapsayacağı için gözlük veya kontakt lens kullanıyorsanız, yanınızda kabını bulundurmanız gerekmektedir. Hekim muayenesinde, doktor sağlık durumunuzla ilgili birkaç soru soracak ve durum değerlendirmesi yapacaktır. Mevcut durumunuzun kontrolü için; refleks testi ve dengede durma gibi testler uygulanabilir. Testleri başarıyla tamamlamanız durumunda doktorunuz ‘’sürücü olur’’ sağlık raporu almanıza onay verecektir.

Sağlık Sürücü Raporu Beyan Başvurusu Nedir?

Sağlık sürücü sağlık raporu alabilmek için ilk adım olarak Türkiye.gov.tr adresinden “kişisel sağlık bilgi formu” doldurmanız gerekmektedir. Bu form, sağlık hizmeti almadan önce doldurmanız gereken bir belgedir. Sağlık bilgi formu doldurulmaması halinde, sağlık raporu düzenlemesi mümkün olmayacaktır. Sağlık sürücü beyan başvurusu yapmak için tıklayınız.

Ehliye için Sağlık Raporu Nereden Alınır?

Sürücü sağlık raporu olmadan ehliyet almanız mümkün değildir. Bakanlığın belirttiği şekilde aşağıdaki kurum ve kuruluşlardan sağlık raporu alınabilmektedir.

  • Aile sağlığı merkezleri
  • Devlet hastaneleri
  • Özel hastaneler
  • Özel tıp merkezleri
  • Özel poliklinikler
  • Özel muayenehane

Bahsedilen sağlık kuruluşlarında sağlık sürücü raporu temin edilebiliyor. Sürücü belgesi için kayıt açtırmadan önce hangi sınıf ehliyet alacağınızı belirterek randevu almak önemlidir. Çünkü bazı ehliyet sınıfları için aile hekimlikleri sürücü olur sağlık raporu verememektedir. Çoklu doktor muayenesi gereken durumlar için özel hastaneler, sıra beklemeden aynı gün tüm işlemleri halletmenize yardımcı olacaktır. Avicenna Hastanesi sürücü sağlık raporu, aynı gün temin edilebilir. Gerekli muayenelerden aynı gün içerisinde geçerek, başarılı olmanız durumunda “sürücü olur” damgalı raporunuzu alabiliyorsunuz.

Ehliyet Sağlık Raporu Ücreti Nedir ?

Ehliyet sağlık raporu, aile hekimliği dışındaki tüm sağlık kuruluşlarında belirli bir ücret karşılığı verilmektedir. Elbette, ehliyet için sağlık raporu ücreti en uygun fiyatlar devlet hastanelerinde olurken, özel sağlık kurumlarında fiyatlar değişmektedir. Görüşeceğiniz hekimler ve tetkikler göz önünde bulundurularak fiyat belirlenmektedir. Sürücü Sağlık Raporu 2022 fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için birkaç sağlık kuruluşunu arayarak, ortalama fiyatı öğrenebilirsiniz. Avicenna Ataşehir Hastanesi ehliyet sağlık raporu ücreti hakkında bilgi için 0216 574 10 00 iletişim numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Sonuç

Ehliyet için alınması gereken belgelerin başında sağlık raporu gelmektedir. E-devlet ehliyet sağlık raporu başvurusu yapıldıktan sonra, sağlık kurumlarına başvurarak rapor alma sürecine girebilir. Her sürücü türü için farklı muayene gerekildiği için sağlık kuruluşlarını gitmeden önce aramanız önemlidir. Beyan başvurusu sonrasında Avicenna Hastanesi ehliyet sağlık raporu ücretini öğrenmek için 0216 574 10 00 veya +90 552 216 39 11 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Ehliyet yenileme için sağlık raporu gerekiyor mu?

2022 yılı mevzuatına göre ehliyet yenilemek için tekrar sağlık raporu alınması gerekiyor. Sağlık raporu olmadan ehliyet almak ve yenilemek mümkün olmuyor.

E-devlet ehliyet sağlık raporu başvurusu nasıl yapılıyor? 

E-devlet üzerinden ‘’ kişisel sağlık bilgi formu’’ doldurmanız gerekmektedir. Sağlık sürücü beyan başvurusu yapmak için tıklayınız.

 

Avicenna Hastanesi Dahiliye (İç Hastalıkları) Bölümü Doktorlarımız

Dahiliye (İç Hastalıkları) bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.