Rezum Tedavisi Avantajları

Rezum Tedavisi Avantajları- mutlu hasta ve doktor

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Rezum tedavisi üroloji alanında güncel teknoloji olarak karşımıza çıkmaktadır. Prostat büyümesinde etkili bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. İyi huylu prostat büyümesini tedavi etmek amacıyla başvurulan rezum su buharı tedavisi, oldukça az risk barındırır. Diğer bir taraftan bu tedavi yönteminin hastalara sunmuş olduğu birçok avantaj söz konusudur.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda rezum tedavisi avantajları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Rezum Tedavisi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Rezum Su Buharı Tedavisi

Prostat tedavisi olarak da bilinmektedir. Erkeklerin cinsel yaşamında ürettiği meni oluşumunu sağlayan bez dokusu prostat olarak bilinmektedir. Bu bez doku, idrar torbası çıkışına yerleşerek idrarı dışarı atan kanalı çepeçevre sarmaktadır. Özellikle yaşın ilerlemesi ile prostat bezinde büyüme olabilmektedir. Gerçekleşen bu büyüme çok çeşitli sağlık sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Bu sebeple prostat büyümesinin tedavi edilmesi şarttır. Güncel prostat tedavisi olarak karşımıza rezum tedavisi çıkmaktadır. Rezum tedavisi, radyofrekans enerjisi ile oluşmuş su buharını kullanarak prostatı tedavi etmeyi amaçlar. Bu su buharı, prostat dokusunu küçültmekte ve idrar kanalını daraltmış prostat dokusunu yok etmektedir.

Rezum Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu işlem oral sedasyon ve ya lokal anestezi altında yapılmaktadır. İlk olarak penis ucundan özel rezum aleti ile idrar kanalına giriş yapılmaktadır. Sonrasında büyümüş olan prostat dokusuna ulaşılmaktadır. Bu aşamada rezum aletinin ucundaki iğne irileşmiş bölgeye saplanır. Ardından sıcak su buharı dokuya verilir. Bu işlem dokuların küçülmesine yol açarak prostat büyümesini tedavi eder. Dokunun irileşme özelliklerine de bağlı olarak genellikle 9 saniyede işlem tamamlanmaktadır.

Rezum Su Buharı Tedavisi Avantajları

Kalp yetmezliği, karaciğer hastalığına sahip bazı hastalarda genel anestezi risklidir. Bu hastalar, prostat büyümesi ile karşı karşıya kaldıklarında prostat ameliyatı olamaz. Yeni rezum su buharı tedavisi ile artık genel anesteziye gerek duyulmadan bu hastalar da prostat tedavisini gerçekleştirebilirler.

Rezum tedavisi 10-15 dakikalık kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Bu sebeple hastanın hastanede bir gün boyunca yatması şart değildir.

Rezum tedavisi sayesinde ciddi bir ameliyata ihtiyaç duymadan prostat tedavi edilmektedir.

Tedavi sonrası hasta normal yaşamına kısa sürede dönebilmektedir.

Diğer prostat tedavilerine kıyasla meni oranında çok düşük bir azalma görülmektedir. Meni azalma oranı diğer yöntemlerde çok daha fazladır.

Rezum tedavisinde prostat alınmaz. Bu sebeple hasta tedavi sonrasında doğal yöntemler ile çocuk sahibi olabilmektedir.

Tedavi sonrasında prostat ilaçları bırakılmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular 

Rezum yan etkileri?

Bu tedaviden sonra geçici bir süre, sık sık idrara çıkma, idrardan yanma, menide yanma gibi etiler gözlemlenmektedir.

Rezum tedavisi nedir?

Radyofrekans enerjisi ile oluşmuş su buharının enerjisini kullanarak iyi huylu prostatın tedavi edilmesidir.

Rezum tedavisi yapan hastaneler?

Avicenna Ataşehir Hastanesi Üroloji bölümü uzman doktorları, rezum tedavisi gerçekleştirmektedir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak tedavisi, ciltteki çatlak izlerini gidermede kullanılan yöntemler bütünüdür. Hamilelik, aşırı kilo alımı ve verimi gibi faktörlere bağlı olarak cilt çatlağı meydana gelmektedir. Bu çatlaklar

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣