Rezum Tedavisi – Kimlere Uygulanır?

Rezum Tedavisi /Kimlere Uygulanır?- hasta ve doktor

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Rezum tedavisi üroloji alanında güncel teknoloji kullanarak ortaya çıkmış etkili bir tedavi yöntemidir. İyi huylu prostat büyümesini tedavi etmek amaçlı başvurulan bu yöntem sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Tedavi çok fazla risk barındırmaz ve kısa sürede yapılmaktadır. Rezum tedavisi olmak için belli başlı bir takım şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “Rezum tedavisi kimlere uygulanır?” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Rezum Tedavisi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Rezum Tedavisi Nedir?

İyi huylu prostat büyümesinde kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi, radyofrekans enerjisi ile oluşmuş termal su buharıyla prostatı küçültmeye dayanmaktadır. Özel su buharı ile idrar kanalında tıkanıklık oluşturan dokular buharlaşır. Böylece prostat küçülmekte ve üretra kanalı genişlemektedir. Çoğunlukla 6 ayda %30’luk bir prostat küçülmesi sağlamaktadır.

Rezum Tedavisi Nasıl Yapılır?

İlk olarak özel rezum cihazı ile penis ucundan girilerek prostata ulaşılmaktadır. Büyümüş olan prostat dokularına ulaştıktan sonra rezum cihazının ucundaki iğne irileşmiş bölgeye saplanmaktadır. Bu aşamadan sonra radyofrekans enerjisi ile oluşmuş sıcak su buharı bölgeye verilmektedir. Sıcak su buharı, bu bölgede yer alan büyümeye yol açan hücrelerde yıkıma yol açar. Böylelikle prostat küçülmektedir. Bu işlem oral sedasyon ve ya lokal anestezi altında yapılmaktadır.

Rezum Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Rezum tedavisi uygulanması için bazı koşulları sağlıyor olmak gerekir. Buna bağlı olarak, hangi hastalarda rezum tedavisi tercih edildiği aşağıda listelenmiştir.

  • İlaçlardan fayda görmeyen hastalarda

  • 80 gr. dan küçük prostata sahip olan hastalarda

  • Ameliyat olması riskli olan hastalarda

  • Genel-spinal anestezi alamayan hastalarda

  • Genç ve doğal yollarla çocuk sahibi olmak isteyen hastalarda

  • Boşalma(ejekulasyon) fonksiyonlarında hasar istemeyen hastalarda

  • Prostat ilacı kullanmak istemeyen hastalarda

 

Sıkça Sorulan Sorular 

Rezum tedavisi nedir?

Radyofrekans enerjisi ile oluşturulmuş su buharının enerjisini kullanarak iyi huylu prostatın tedavi edilmesidir.

Rezum tedavisi kimlere uygulanır?

Bu tedaviden sonra geçici bir süre sık sık idrara çıkma, idrarda yanma, menide yanma gibi etiler gözlemlenmektedir.

Rezum tedavisi yapan hastaneler?

Avicenna Ataşehir Hastanesi uzman doktorları rezum tedavisi gerçekleştirmektedir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit protez tedavisi, diş hekimliğinde, doğal dişler ve protez dişlerin bir arada kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, tam protezler, parsiyel protezler veya implantlar gibi

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣