Safir Gold FUE Tekniği ile Sakal Ekimi

safir gold fue sakal ekimi sonrası mutlu olan erkek

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Safir Fue tekniği sakal ekimi, erkeklerin kavuşmak istediği estetik görünüme yardımcı oluyor. Seyrek sakallar, yara izleri ve sakal çıkmayan bölgelerde kurtarıcı bir işlem olan sakal ekimi hakkında detaylar makalemizden ulaşabilirsiniz.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi, yüz bölgesindeki sakal, bıyık, favori kısımlarındaki kıl eksikliğini gidermek için saç derisi veya enseden kıl kökleri alınarak yapılan transplantasyon işlemidir. İhtiyaca göre değişebilen sakal ekimi, bazen kıl eksikliğini gidermek bazen ise yara izinden dolayı kıl çıkmayan bölgenin kapatılması amacıyla kullanılabilir.

Bu sebepler olmasa dahi şeklini sevmediğiniz, dağınık çıkan sakallarınızın toparlanması ve yeniden şekillendirilmesi için sakal ekimini tercih edebilirsiniz. Yaşı 20 ve üzeri olan kişilerde henüz sakal çıkmıyorsa ve yoğun sakal görünümü yakalanamıyorsa, sakal ekimi için uygun aday olabilirler. Eklenecek toplam kıl sayısı, işlem yapılan bölgeye ve işlem türüne göre değişiklik göstermektedir.

Safir Gold Fue Tekniği Nedir?

Sakal ekimi işleminde kullanılan cerrahi yöntemler arasında en son teknoloji safir gold fue tekniği yer almaktadır. Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezinde uygulanan safir gold fue tekniği; saç, sakal, bıyık ve favori bölgelerini kapsayan yüze kıl ekimi işlemlerinde kullanılmaktadır.

Son teknoloji olan bu teknik ile yapılan ekimlerde, sonradan ekilen kıllar normal sakal kılından ayırt edilememektedir. Fue yöntemi sakal ekimi oldukça doğal ve kaliteli sonuçlar vererek yüz bölgesinde istenilen estetik görünüme kavuşmanızı sağlar.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Fue Tekniği ve Safir Gold Fue Tekniği Farkı Nedir?

Fue tekniği, sakal ve saç ekiminde kullanılan geleneksel işlemlerden biridir. Bu geleneksel yöntem, teknolojiye ayak uydurarak daha da ilerlemiş ve yenilenmiştir. Geleneksel FUE tekniğinde ekim için çelik bıçaklar kullanılırken, Safir Gold Fue Tekniğinde ise değerli taşlardan yapılan safir kullanılmaktadır.

En son teknoloji aşaması olan safir gold fue tekniği kullanılarak yapılan sakal ekim ameliyatları, daha hassas ve detaylı ekim yapılmasını sağlamaktadır. Geleneksel yöntemde kullanılan bıçaklar zamanla körelir ve işlem kalitesinin düşmesine neden olabilir. Ancak safir uçla yapılan işlemlerde bıçaklar çok daha keskin olduğu için hasar oluşumunu en az seviyeye indirgemiş olur. Avicenna Hastanesi Saç Ekim Merkezinde yapılan işlemlerde kullanılan safir bıçaklar sayesinde; işlemler daha pürüzsüz, kaliteli ve doğal sonuçlar veriyor.

Safir Gold Fue Sakal Ekimi Faydaları Nelerdir?

Sakal ekiminde son teknoloji safir bıçaklardan faydalanmanın bazı avantajları vardır. Safir gold fue sakal ekimi faydaları arasında;

  • Sapphire gold fue tekniği sakal ekimi ameliyatı sonrasında oluşabilecek riskler en aza düşmektedir. Oldukça keskin bıçakları sayesinde işlem yapılırken kıl kökü kanallarında veya deri yüzeyinde kabuklanmaların olma riski azalmaktadır. Bu durumda işlem sonrası operasyon riskini en aza indirmektedir.
  • İşlem esnasında safir bıçaklar kullanılması sayesinde, implantasyon işlemi için çok küçük kesiler yapılmaktadır. Bu sayede sakal ekimi sonrası daha hızlı iyileşme sağlanmaktadır.
  • Kafa derisi üzerinde oluşan yaralanmalar ve ağrı en az seviyede oluşur.
  • İmplantasyon işlemi esnasında safir bıçaklar sayesinde işlem nedeniyle oluşan titremeler en az seviyede hissedilir.
  • Safir gold fue tekniği saç ekimi ve sakal ekimi işlemlerinde, ağrı en az seviyede hissedilmektedir.

Bahsettiğimiz maddeler Sapphire Fue Tekniği avantajları arasında yer almaktadır. Özellikle işlemde oluşan ağrıyı en az seviyeye indirmesi ve işlem sonrası komplikasyon riskini düşürmesiyle birçok kişinin ilk tercihi oluyor.

Safir Gold Fue Sakal Tekniği

Son teknoloji safir gold FUE yöntemi öncesinde, saç ve sakal ekimi uzmanıyla birlikte ekim yapılacak bölgede planlama yapılır. Planlama yapılan bölgede ekim işlemleri öncesinde saç kökü alınacak bölge belirlenir ve işlem öncesinde kökle micro punch yöntemi ile köklerin alınması sağlanır.

Alınan kökler işlem yapılan bölgelere eklenerek, yoğunluk sağlanmak istenen yüz bölgesine ekim yapılmaktadır. Tüm işlemler öncesinde saç ekim uzmanınızla detaylı bir görüşme yaparak, kavuşmak istediğiniz estetik görünümü ve uzmanınızın tavsiyelerini alabilirsiniz. Safir Gold FUE Tekniği sakal ekimi işlemleri için detaylı bilgiye, Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Uzmanlarımızdan randevu alarak, muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi sonrasında ekilen kıllarda dökülme görülür mü?

Saç ve sakal ekimi konusunda steril hastane ortamı ve uzman deneyimini tercih ederek, yapılan işlemin hayat boyu kalitesini sağlayabilirsiniz.

Safir gold fue sakal ekimi fiyatları nedir?

Fue tekniği sakal ekimi fiyatları, işlemin yapılacağı bölgeye ve yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir. Estetik operasyonlar, dikkat edilmesi gereken bir konu olduğu için fiyattan çok kalite ve performans odaklı değerlendirilmesi gerekmektedir. Ucuz saç ekimi işlemleri, sonuç olarak beklenen performansı sağlayamadığı durumlarda tekrardan işlem gerektirebilir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣