Safir gold FUE tekniği ile saç ekimi işlemi

Safir Gold FUE Tekniği ile Saç Ekimi

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi tarafından gerçekleştirilen Safir Gold FUE tekniği, safir kristalinden elde edilen bıçaklarla kanal açılmasını ve saç derisinin olabilecek en az seviyede hasara uğramasını sağlar.

Avantajları

 • Safir bıçaklarla kanal açılması cildin çok daha az seviyede zarara uğramasını sağlar
 • Saç ekimi işleminden sonraki iyileşme döneminin çok daha kolay ve hızlı atlatılmasına olanak sağlar
 • Hem operasyon esnasındaki kanamaların hem de operasyon sonrasındaki kabuklanmanın az olmasına olanak tanır
 • Safir Gold FUE tekniği saç ekimi sonrası, diğer tekniklere göre daha doğal saçlar elde edilir

Safir Gold FUE Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Her geçen gün giderek gelişen teknolojiye bağlı olarak, saç ekimi teknikleri de gelişmektedir. Safir FUE saç ekimi de, bunun en son örneğidir. Safir gold saç ekimi yöntemiyle elde edilen doğal saçlar, bu yöntemin ne kadar başarılı olduğunu ortaya koymaktadır. Peki, safir uçlu saç ekimi nedir? Safir FUE saç ekimi, kişi için bir donör bölge belirlenmesi, o donör bölgeden greft denilen saç köklerinin alınması ve kişinin saç olmayan bölgelerine kanallar açılarak ekilmesidir.

Safir Gold FUE Saç Ekimi Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Safir Gold FUE yöntemi ile saç ekimine önce lokal anestezi ile başlanır. İğne ile gerçekleştirilen lokal anestezi, hastaya bir miktar rahatsızlık verebilir. Fakat sonrasında saç derisi tamamen uyuşacağı için, hasta rahat bir saç ekimi operasyonu geçirecektir. İğne fobisi olan hastalar için sedasyon yöntemi de kullanılabilmektedir. Daha sonra genellikle iki kulak arası ense bölgesi olarak belirlenen donör bölgeden, greft adı verilen ve her birinde 2 – 5 adet arası saç kökü bulunan büyük saç kökleri toplanır. Ardından bu saç kökleri, hastanın saçsız bölgesinde safir gold kalemle açılan kanallara yerleştirilir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Safir Gold ile Yapılan FUE Saç Ekiminin Diğer Saç Ekimi Yöntemlerine Göre Özellikleri ve Avantajları Nelerdir?

Dünyanın en değerli madenlerinden birisi olan safir uçlardan üretilmiş olan FUE kalemleri, saç ekimi işlemini çok daha kaliteli hale getirmiştir. Ancak safir gold yöntemi ayrı ve özel bir teknik olarak değil, FUE saç ekimi yöntemine getirilen yeni bir geliştirmedir. Greftlerin yerleştirilmesi için açılan mikro kanallar, çok az seviyelerde kabuklanmaya olanak sağlar. Aynı zamanda kişinin iyileşme süresi de bir hayli azalır. Gündelik yaşama geri dönüş diğer yöntemlere göre çok daha kolay hale gelmektedir.

Safir gold FUE ile saç ekimi yaparken, lokal anestezi kullanılır. Böylece kişi operasyon boyunca rahatsızlık hissetmez. Mikro motor ile saç kökleri greftler halinde toplanır. Alınan kökler FUE tekniğiyle açılmış olan kanallara birer birer yerleştirilmektedir. Kanalların boyutu ve açısı, doğal bir saç görünümü elde etmek için çok önemlidir. Saçların hangi yönde uzayacağı ve ne sıklıkta olacağını, açılan kanallar belirlemektedir. Bu yüzden iyi bir saç ekimi uzmanı ile hastane ortamında beraber olunduğundan emin olmak gerekir.

Safir Gold FUE Tekniği Neden Önemlidir?

Safir Gold FUE yönteminin, safir perkutan tekniği, soft FUE saç ekimi tekniği ve ice saç ekimi tekniği gibi diğer tekniklere göre belli başlı avantajları bulunmaktadır.

 • Safir ucun antibakteriyel özelliğe sahip pürüzsüz bıçağı, sert, keskin ve dayanıklıdır. Safir Gold tekniğinde kullanılan kalem, el titremesine bağlı doku travmasını en az seviyede tutacaktır.
 • Safir Gold FUE tekniği ile saç ekimi yapmak, diğer yöntemlere göre daha sıkı saçlar elde edilmesini sağlar. Böylece fazla saç dökülmesi yaşamış hastalarda dahi doğal ve sıkı bir görüntü elde edilebilir.
 • Hastanın donör bölgesinden alınan greftler, daha sık bir ekim yapılacağı için ziyan olmazlar.
 • Diğer yöntemlere göre, deri altına sıvı enjeksiyonuyla kanal açımı yapılabilmesini sağlar.
 • Saç ekimi operasyonu sonrası ödem seviyesi çok daha düşük olur. Böylece hasta daha kolay bir iyileşme süreci yaşar.
 • Saç ekimi için açılmış olan kanallar, diğer yöntemlere göre daha küçük olur. Bu da açılan kanalların iyileşmesinin yarı yarıya daha hızlı olmasını sağlar.
 • Saç kökleri, kendi boyutlarında açılan kanalların içerisine yerleştirildiği için, daha sonra köklerin açı değiştirmesi gibi bir ihtimal bulunmamaktadır.
 • Diğer yöntemlere göre kanalların yönü çok daha kolay belirlenir ve saçlarda doğal bir görüntü elde edilir.

Avicenna Ataşehir Hastanesi Saç Ekimi Merkezi

Avicenna International Hospital Saç Ekimi Merkezi, ilk günden bu yana Safir Gold tekniği ile saç ekimi yapmaktadır. Alanında uzman doktorlar ve saç ekimi uzmanlarınca gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları, bugüne kadar büyük başarılar elde etmiştir. Hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen binlerce saç ekimi hastası, hastanemizden güler yüzle ayrılmıştır. Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, bu başarılarının bir ispati olarak 2020 yılında 4. Altın Marka Ödül Töreni Özel Jürisi tarafından “Yılın Saç Ekimi Merkezi” seçilmiştir. Safir Gold FUE tekniği ile saç ekimi fiyatları hakkında bilgi almak için, 0216 574 10 00 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Gold FUE tekniği nedir?

Çok sayıda ayrıcalıklı özelliği olan bir saç ekim tekniği olan gold FUE tekniği, tamamen kendine has bir tekniktir.

Safir uç saç ekimi nedir?

Safir cevherinden üretilmiş keskin uçlu özel cerrahi kalemleri ile yapılan bir tekniktir. FUE tekniğinin geliştirilmesi ile beraber sıklıkla uygulanmaya başlamıştır.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekim Uzmanlarımız


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.