İce Saç Ekimi

ice saö ekimi yapılan adam

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Saç Ekimi için çeşitli teknikler bulunmaktadır. Bu tekniklerden birisi de ice saç ekimi tekniğidir. Bu teknik özünde diğer saç ekimi tekniklerinden pek de farklı değildir. Fakat işlem esnasında farklı uygulamalar yapıldığı için bu ismi almıştır. Avicenna Saç Ekimi Merkezi uzmanları, ice saç ekimi tekniği hakkında merak edilen soruları yanıtladılar.

İce Saç Ekimi Nedir?

İce tekniğinin temel özelliği, saç köklerinin soğuk bir çözelti içerisinde bekletilerek korunmasıdır. Özel çözelti içerisinde korunan saç köklerinin hem güçleri artar hem de ömürleri uzar. Daha sonra da güçlenmiş ve ömrü uzamış haliyle saç olmayan bölgelere ekilir. İce işleminde saç köklerinde herhangi bir iz kalmamaktadır. İzler öylesine küçüktür ki, hastanın ancak saçlarını sıfıra vurması durumda izler gözle görülebilir hale gelir. İce saç ekimi yaptıran hastaların genel olarak bir gün boyunca dinlenmesi tavsiye edilir. Ekilen saçların saç ekiminden sonraki üçüncü ay itibariyle uzaması ve tam sonuçların 9 ile 12 ay arasında görünmesi beklenir.

İce Saç Ekimi ile FUE Tekniği Arasında Fark Var Mı?

Bu saç ekimi tekniği, özünde FUE tekniğinden bağımsız bir teknik değildir. Günümüzde isimlendirilen diğer bütün teknikler gibi ice tekniği de FUE tekniği içerisindeki bir uygulama farkıdır. Saç ekimi yine FUE tekniği ile yapılır. İce tekniğinin diğer tekniklerden farkı, alınan saç köklerinin soğuk bir çözeltide bekletilmesidir. Saç kökleri alındıktan sonra, kanal açma işlemi esnasında verimliliklerinin kaybedilmemesi adına yapılan bir işlemdir. Bu özel teknik sadece saç için değil, sakal ve kaş ekimi gibi işlemler için de kullanılabilir. İce Graft FUE tekniğinin şimdiye kadar bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamıştır.

Buz Hücre Saç Ekimi ile Aynı Mı?

Günümüzde tüm dünyada saç ekimi alanında çalışmalar yapılmakta ve yeni yeni teknikler geliştirilmektedir. Saç ekimi operasyonlarını güçlendirmek ve yöntemleri geliştirmek en temel amaç haline gelmiştir. Bunlardan birisi de ice-fue saç ekimi tekniğidir. Bu teknik, çeşitli kaynaklarda buz hücre saç ekimi olarak da geçmektedir. FUE saç ekimi tekniği ile birlikte kullanılan buz hücre saç ekimi tekniği, saç ekimi esnasında saç köklerinin korunması ve yıpratılmaması adına geliştirilen bir tekniktir. Yukarıda bahsedilen ice yönteminden farksızdır.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

İce Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Saç kaybı çok yoğun saç ekiminde hastalara ice ekimi tavsiye edilmektedir. İce graft fue yönteminin en büyük avantajı, tek bir seans ile çok daha fazla saç kökünün ekilmesini sağlamasıdır. Özellikle 3000 – 6000 arasında greft ekilmesi gereken hastalar için tavsiye edilir. Fakat kimi zaman buz hücre ekimi yönteminin tavsiye edilmediği durumlar da olmaktadır. Saç dökülmesi henüz az olan ve saç ekimini var olan saçlarının arasına yaptırmak isteyen hastalara tavsiye edilmektedir. Böyle durumlarda yapılabilecek en doğru hareket, Avicenna Saç Ekimi Merkezi uzmanlarının tavsiyelerine göre hareket etmektir.

İce FUE Aşamaları

 • Bir ice fue saç ekim merkezi, öncelikli olarak operasyona hazırlık yaparlar. İlk olarak konsültasyon yapılır, ön saç hattı çizilir ve saç ekimi yapılacak yerler belirlenmektedir. Hastaya kan testleri yapılır ve saçlar 1 milimetreden daha kısa olacak şekilde kesilir. Saç köklerinin alınacağı donör bölge ağrısız anestezi yöntemiyle uyuşturulur.
 • Daha sonra belirlenen donör alandan saç kökleri alınır. Dokuya hiçbir zarar verilmeden, sadece uzmanın almak istediği saç kökü alınır. Bir saç kökü yani greft içerisinde 2 – 3 saç kılı bulunmaktadır. Saç ekimi tekniği ile santimetrekare başına 55 – 60 saç ekmek imkan dahilindedir. Saç kökleri alındıktan sonra, tekniğe ismini veren soğuk bir solüsyon içerisinde bekletilir.
 • Saç kökleri soğuk çözeltinin içerisine bırakıldıktan sonra, kanal açma evresine geçilir. Hastanın saç ekilecek bölgesine kanallar açılır. Bu evre saç ekiminin başarılı olması adına en önemli evredir. Saç ekimi uzmanının kanalları büyük bir dikkat le açması gerekmektedir. Saç ekimi uzmanı, lateral slit adı verilen keskin ince uç ile greftlerin kalınlığına ve derinliğine göre kanallar açmaktadır. Saç ekiminin doğal bir görünüme sahip olması adına kanalların uygun açı ve yönlerde açılması gerekmektedir. Gereken hassasiyetin gösterilmediği operasyonlarda, doğal saç görüntüsü elde edilememektedir.
 • Kanalların açılmasıyla birlikte saç köklerinin ekilmesi aşamasına geçilir. Donör bölgeden alınan greftler, ice graft fue tekniğindeki solüsyonda bekletildikten sonra, teker teker açılan kanallara ekilirler. Bu evrede saç ekimi uzmanının sabırlı olması büyük önem taşır. Bu evre ekilecek olan greft sayısına göre değişiklik gösterse de, ortalama 3 saati bulmaktadır. Saç köklerinin ekilmesi aşamasında, hastanın konforunun sağlanması gerekir. Avicenna Saç Ekim Merkezi, hastanın konforu için özel ameliyathane ortamı sunmakta ve televizyon ya da müzik eşliğinde ekimi yapmaktadır. Hastalar dilerlerse kendi telefon ya da tabletleri ile film izleyebilir, kitap okuyabilir, oyun oynayabilir ya da müzik dinleyebilir. İce saç ekimi işleminin bitmesiyle birlikte donör bölge bandajlanır. Bandaj, ilk yıkamanın yapılacağı gün saç ekimi uzmanları tarafından çıkartılır.

İce-FUE Teknik Özellikleri

İce-FUE tekniği, diğer tekniklerden farklı olarak, doku almadan yapılan özel bir tekniktir. Saç derisine hiçbir şekilde dokunmadan, direkt olarak saç kökü alınmaktadır. Avicenna Ataşehir Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, tecrübeli çalışanlarının güvencesiyle bu saç ekimi tekniğini uygulamaktadır. İşlem yapılacak olan bölgede herhangi bir kesim ya da dikiş izi kalmamaktadır. Ortalama 0,6 milimetrelik sıyrıklar açılarak saç kökleri alınır. Bu sıyrıklar maksimum 3 gün içerisinde kapanmaktadır. Hiçbir saç ekimi izi kalmadığı için, hastanın doğal saç görüntüsüne kavuşması oldukça kolay olur.

İce-FUE tekniğinde greftler, iki kulak arası ense bölgesinden alınır. Greft alımı sonrasında genel olarak ağrı olmamaktadır. Hastaların kısa süre içerisinde iyileştikleri bilinmektedir. İce-FUE tekniğinde de diğer tekniklerde olduğu gibi şok dökülme denilen durum yaşanabilmektedir. Bu dökülmenin hastayı korkutmaması gerekir. Zira dökülen saçlar eskisinden daha güçlü ve daha gür çıkacaklardır.

İce Graft FUE Saç Ekimi Ağrı Yapar Mı?

İce saç ekimi operasyonu, ağrısız ve bölgesel anestezi ile ağrının minimuma indirilmesiyle birlikte en düşük seviyeye çekilmiştir. İce graft fue işleminin bitmesiyle birlikte genel olarak ağrı hissedilmemektedir. Hafif bir ağrı bulunması durumunda da, ağrı kesicilerle sorun çözülebilir.

İce Saç Ekimi Tekniğinin Avantajları

 • Buz hücre saç ekimi tekniği, hemen hemen her saç tipi için uygun bir yöntemdir.
 • Bu teknik ile oldukça yüksek seviyelerde saç kökü alınabilir ve ekim işlemi gerçekleştirilebilir.
 • Buz hücre saç ektirme yönteminde, özel formüle sahip çözeltide korunan saç köklerinin yapısı güçlenir ve saçların ömrü uzar.
 • İce saç ekimi tekniğinde dikiş ya da yara izi bulunmamaktadır. Bu yöntemle birlikte vücut kılları da alınabilir ve saç olarak ekilebilir.

İce Saç Ekimi Dezavantajları

 • İce saç ekiminde saçların tamamen tıraş edilmesi gerekir.
 • İce saç ekimi tekniğinde 6000’e kadar saç kökü (greft) alınabilir ve hastanın eksik bölgelerine ekilebilir. Bu da işlem süresini diğer tekniklere göre daha uzun hale getirebilir.
 • Bu yöntemde, çok daha geniş bir alandan greft alımı yapılmakta ve yine çok daha geniş bir alana saç ekimi yapılmaktadır. Bu da kullanılan lokal anestezi miktarını arttırmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi sonrası ilk yıkama ne zaman yapılır?

Kişiden kişiye değişebilen ilk yıkama süresi genellikle 2. veya 4. günlerde gerçekleştirilmektedir. Durumun kesinliği için saç ekimi uzmanının önerdiği süreye uymalısınız.

Saç ekimi sonrası kabuk dökme ne zaman tamamlanır?

Greftlerin yerleştirildiği saç ekimi operasyonu sonrasında 10. güne kadar kabuk dökme işlemi gerçekleşir. Saç derisinin yenilendiği bu dönem 8 veya 10 gün sürüp, sona erecektir.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣