Sakal Ekiminden Sonra Ne Beklemelisiniz?

Sakal ekiminden sonra sakalları çıkmış siyah gömlekli erkek

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Sakal ekiminden sonra beklenen estetik görünüm, erkeklerde güçlü ve güven veren imajın desteklenmesi amacıyla gür ve kalın sakal oluşumudur. Bu tedavi yönteminin tamamlanması ardından neler bekleyebileceğinizi merak ediyorsanız, makalemizde bilinmesi gereken detayları sizler için bir araya getirdik.

Sakal Ekimi Nedir?

Sakal ekimi; bıyık, sakal ve favori dahil olmak üzere yüz bölgesinde yapılan kıl ekimi işlemidir. Kimi zaman seyrek bulunan sakallar veya şekil bozukluğu nedeniyle estetik görünümden uzak sakallar için tercih edilebilir. Hiçbir olumsuz enden olmasa da daha gür ve sağlıklı sakal görünümü için de sakal ekimi tercih edilebilir. Daha önce saç ekimi işlemi yaptırmasak dahi birçoğumuz bu işlemini duymuşuzdur.

Saç ekimine benzer prosedüre sahip olan sakal ekimi işlemi, erkekler estetik uygulamaları arasında gittikçe popüler hale gelmektedir. Genellikle kafa derisinden, çene altından veya ense kökünden alınan kıl kökleriyle yapılan ekim işlemi, uzmanlar tarafından yapılması gereken önemli bir operasyondur. Sakal ekimi işlemi yaptırmak istiyor ama neler olacağına dair bir bilginiz yoksa, sakal ekimi sonrası neler olacağının detaylarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Sakal Ekiminden Sonra Neler Beklenir?

Sakal ekimi sonrası uygulanan yöntem ve kıl kökü sayısına göre belirtiler değişiklik gösterebilir. Hastadan hastaya değişen belirtiler arasında sıklıkla rastlanan veya olabilecekleri aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Sakal Ekimi Sonrası;

  • Ameliyattan sonra 1-2 gün boyunca, işlemin yapıldığı bölgede kızarıklık ve kıl köklerinde izler gözükebilir. Bu geçici bir durum olup kendiliğinden düzelecektir.
  • Ameliyat sonrasındaki 5 gün boyunca sakal ekim işleminin yapıldığı bölgeye su gelmemesi için yüzünüzün direkt suyla temas etmemesi gerekmektedir.
  • Sakal ekimi operasyonu sonrasında sakalların dökülmesi doğal bir süreçtir.  Sakal ekimi sonrası 2. ve 3. haftalarda ekilen sakallarınızın dökülmesi normaldir, tekrardan çıkacaktır.
  • Yoğun işlem uygulanan bölgede, operasyon sonrası haftalarda hafif karıncalanma ve uyuşma hissi olabilir. Bu sakal ekimi operasyonunun geçici etkilerinden biridir.
  • İşlem sonrası dökülmelerin durması ve iyileşme süreci 2. veya 3. ay içerisinde gerçekleşecektir. Ancak sakalların tamamen iyileşmesi ve son halini net olarak görebilmeniz için 6. aya kadar beklemeniz önerilmektedir.

Sakal ekimini sonrası beklenebilecek durumlar, daha önce bahsettiğimiz gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bahsettiğimiz her durum yaşanmayabilir ancak ön görülemeyen farklı semptomlar da oluşabilir. Her türlü beklenmeyen veya sorun oluşturan durumla takibinizi sağlayan saç ekim uzmanıyla görüşmeniz önerilmektedir.

SONUÇ

Sakal ekimi, uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken önemli bir operasyondur. Operasyon sonrasıyla ilgili şüpheleriniz nedeniyle yoğun ve gür sakallara kavuşmayı erteliyorsanız, sakal ekimi konusunda deneyime sahip sertifikalı uzmanlara güvenmelisiniz. Profesyoneller tarafından yapılan ekimlerde, işlem sonrası görünüm ve vaat edilen sonuç aynı olacak ve beklentilerinizi karşılayacaktır.

Sakal ekimi öncesi ve sonrası hakkındaki şüphelerinizi en aza indirmek için son teknoloji kullanılan Avicenna Hastanesi’ni tercih edebilirsiniz. Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Uzmanları tarafından yapılacak olan muayenede, istenen yoğunluk için gerekli greft miktarları ve saç ekimi sonrasında beklenmesi gerekenler özenle sizlerle paylaşılacaktır. Saç ekimi uzman kadromuzu aşağıdan görüntüleyebilir, muayene olmak için randevu oluşturabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi için kıl kökleri nereden alınır?

Sakal ekiminde kullanılan kıl kökleri, işlemi yaptıran kişinin saç derisi, ense veya çene altından elde edilir.

Sakal ekimi sonrası iyileşme ne kadar sürmektedir?

Sakal ekimi işleminden sonra 1 ay ile 6 ay arasında tam iyileşme görülmesi beklenir. En geç 6 aylık süre içerisinde tedavi tümüyle tamamlanmış ve iyileşme sağlanmış olur.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

Dolgu Eritme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dolgu Eritme İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamaları, özellikle dudak, yüz ve elmacık kemiklerine uygulandığında yüze estetik görünüm katmaktadır. Ancak dolgu uygulamaları alanında uzman kişilerce uygulanıp riske atılmamalıdır. Dolgu eritme işlemi,

Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi Nedir?

Kök hücre tedavisi, insan vücudunda bulunan tüm organ ve dokulardan oluşan bir tedavi yöntemidir. Yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen cilt kırışıklıklarının tedavisinde kullanmakla beraber, daha

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣