Hastanede sakal ektirme nedenleri hakkında bilgi alan adam

Hastanede Sakal Ektirme Nedenleri

Sağlıklı, doğal ve hoş görünümlü sakallar, kişisel görüntüsüne önem veren ve sakalları çıkmayan ya da az çıkan kişilerin en büyük isteklerinden biridir. Avicenna Hastanesi Saç Ekim Merkezi, alanında hem tecrübeli hem de uzman doktor, hemşire ve personelleri ile hastane ortamında sakal ekimi uygulamaktadırlar. Modern tıbbın geldiği son nokta olan sakal ektirme işlemi, özellikle hastane gibi ortamlarda hem rahat hem de güvenilir bir şekilde yapılmaktadır. Peki hastanede sakal ektirme nedenleri nelerdir? Hastanede sakal ekimi süreci nasıl ilerler? Hepsi ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edin…

Sakal Ekimi Nedir?

Çoğu erkeğin vazgeçilmezi olan sakal veya bıyık, belli nedenlerden dolayı dökülebilir veya doğuştan çıkmayabilir. Bu gibi problemleri ortadan kaldırmak için yapılan ekim işlemine ise sakal ekimi denir. Sakal ekimi, saç ekimi kadar günümüzde oldukça popüler ve sıklıkla tercih edilen işlemlerden biridir. Öte yandan bir kişinin sonradan dökülen sakalları söz konusu ise, önce bunun nedeni araştırılır ve ardından tedavisi gerçekleştirilmelidir. Sakal ve bıyıkların dökülme nedenleri giderildikten ve kişinin yaşı da uygun olduktan sonra, hormonal rahatsızlıklar ve metabolik hastalıklar araştırılır. Daha sonra herhangi bir problem olmadığı sürece sakal ekimi işlemi uygulanır.

Hastanede Sakal Ektirme Nedenleri

Bu işlemin her ne kadar basit ve kolay bir işlem olduğu bilinse de, aslında sakal ekimi kişinin bir gününü alabilir ve ameliyathane ortamında işlemin gerçekleşmesi gerekebilir. Bunun için de kişinin temiz ve güvenilir bir yerde sakal ekimi işlemini yaptırması daha uygundur. Bu gibi sebeplerden dolayı hastane ortamında sakal ekimi işleminin gerçekleşmesi gerekmektedir. Peki hastane ortamında sakal ekimi yaptırma nedenleri nelerdir?

  1. Steril bir ameliyat ortamı
  2. Anestezi uygulanması
  3. Ameliyat sırasında herhangi olumsuz bir durumda müdahale etme şansı
  4. Sakal ekimi işlemi sonrası bakım ve hastane konforu
  5. DHI ve FUE yöntemlerinin uygulanması
  6. Yetki belgesi olması
  7. Kullanılan ve uygulanan teknik hakkında detaylı bilgilerin alınması
  8. Uzman doktor, anestezi uzmanı ve hemşire ekibi ile sakal ekimi gerçekleşmesi gibi durumlar hastanede sakal ektirme nedenleri arasındadır.
Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Hastanede Sakal Ektirme

Sakal ekimi yaptırmak isteyen kişilerin, konu ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapması şarttır. Bu işlem için doğru zamanı belirlemekte çok önemlidir. Sakal ektirme konusunda aceleci olan bireyler, doğru araştırma yapmayarak hızlı bir karar aşamasından geçerler. Ancak sakal ekimi, doktor uygun gördüğü takdirde gerçekleşir. İyi bir hastanenin uygulamış olduğu sakal ekimi ile, kişiler daha profesyonel ve tıbbi yöntemlere uygun olarak değerlendirmelerden geçerler ve tedavi olurlar.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sakal ekimi ne kadar sürede iyileşir?

Ortalama 1 hafta içerisinde tedavi edilen bölge, normal bir görünüm kazanır. Yaklaşık 15 gün içerisinde ise, tamamen iyileşme meydana gelir.

Sakal ekimi kimlere yapılır?

Kaza sonucunda meydana gelen yara ve yanık izleri olan kişilere, sakalları asimetri olan kişilere, sakal ve bıyıkları seyrek olanlara ve hormonlara bağlı olarak hiç sakalı çıkmayan kişilere uygulanır.

Sakal ekimi başarılı olur mu?

Başarı oranı %60 – %80 arasındadır.

 

Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Uzmanlarımız


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.