Sırt İçin Lazer Epilasyon - sırtı tüylü kadın ve erkek

Sırt İçin Lazer Epilasyon

Özellikle erkeklerde sırt bölgesinin aşırı kıllanması sorunu ile karşılaşılmaktadır. Bunun yanında bu sorun bazı esmer tenli veya beyaz tenli olup koyu renk tüylere sahip kadınlarda da sırtta tüylenme görülmektedir. Sırt için lazer epilasyon hem erkek hem de kadınlar için yapılmaktadır.

 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Vücudun tüm bölgelerine uygulanabilmektedir. Uzman kişiler tarafından lazer uygulanacak bölgedeki tüylerin rengi ve kalınlığına bağlı olarak en uygun cihaz tercih edilerek lazer işlemi yapılır. Lazer epilasyon, cilde zarar vermeden yalnızca kıl köküne yoğunlaşarak, kökteki pigment (renk veren madde) yapısına iner. Sonrasında kökün kendisini ve kökü besleyici damarları tahrip eder.

Sırt İçin Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Sırt bölgesi için lazer epilasyon hem erkek hem kadınlarda uygulanabilir. Özellikle erkeklerin bazıları sırt bölgesinde aşırı kıllanma sorunu yaşamaktadır. Sırtında aşırı kıllanma görüntüsünden rahatsız olan erkekler, bu kılları seyreltmek veya tamamen yok etmek için lazer epilasyon yaptırabilirler.

Diğer bölgelerde olduğu gibi sırt için lazer epilasyon da cildin üzerine lazer ışınlarının atılması ile yapılmaktadır. Öncelikle lazer epilasyon cihazının başlığı, ışınlar ile cilt yüzeyini tarar. Sonrasında cilde ulaşan ışınlar melanin yani tüye rengini veren madde tarafından tutulur. Ardından lazer ışınının ilettiği enerji, tüy yüzeyinde ısı enerjisine dönüşür. Bu ısı tüyden, tüy köküne iletilmektedir. Böylelikle kıl kökü ve kıl kökünü besleyen damarlar tahrip olur. Bu işlemin belli seanslarda yapılması sonucu sırtta yer alan tüm kıl ve tüyler yok olmaktadır.

Özellikle erkeklerde sırt bölgesindeki kıllar derin tutulumludur. Bu sebeple sırt bölgesi için lazer epilasyon uygulanırken Soprano Titanium tercih edilmektedir. Soprano Titanium’ un tercih edilmesinin sebebi aynı zamanda sırt bölgesi lazerinin diğer bölgelere göre biraz daha ağrılı olmasındandır. Soprano Titanium sahip olduğu ICE Plus buz başlığı ile ağrıyı mümkün olan en az seviyeye indirir. Hatta ortadan kaldırır.

Kaç Seansta Sonuç Alınır?

Sırt bölgesi geniş bir alandır bu sebeple seanslar 20-35 dakika arası sürebilmektedir. Diğer taraftan bu lazer uygulamasından olumlu sonuçlar almak için minimum 6-8 seans tavsiye edilmektedir. Seanslar her ay bir kez yapılmaktadır.

Sırta Lazer Epilasyondan Önce ve Sonra Ne Yapılmalı?

  • Bu uygulamadan önce lazer olunacak bölgedeki tüyler jilet yardımı ile temizlenmelidir. 
  • Kadınlarda adet döneminden 5 gün öncesinde ve sonrasında bu işlem yapılamaz.
  • İşlemin yapıldığı gün, işlem yapılan bölgenin terlememesine ve ıslanmamasına dikkat edilmelidir.
  • İşlemden sonra 24 saat boyunca duş alınmaması gerekir. 
  • İşlemden sonra güneşe çıkılacaksa bu bölgenin güneş koruyucu kremler ile korunması gerekmektedir. 
  • Lazer epilasyondan sonuç alınana dek çıkan kıllar ancak ve ancak seanstan bir gün önce jilet ile kesilir. Bunun dışında çıkan kıllara asla dokunulmamalıdır.

 

Sıkça Sorulan Sorular 

Sırta lazer yapılır mı?

Sırt bölgesi için lazerin herhangi bir zararı yoktur. Orjinal bir lazer epilasyon cihazı ve uzman kişilerce yapılması ile, istenmeyen kıl ve tüylerin hepsi yok olur.

Sırt lazer epilasyon kadın?

Kadınların bazılarında çeşitli hormonal sebeplere veya kıl rengine bağlı olarak sırtta tüylenme görülebilir. Bu tüyler lazer epilasyon ile yok edilmekte ve sırt pürüzsüz bir görüntüye kavuşmaktadır.

Erkek sırt epilasyon fiyatları?

Erkeklerin çoğunun rahatsız olduğu sırtta kıllanma sorunu lazer epilasyon ile başarılı şekilde düzeltilmektedir. Lazer epilasyon fiyatı almak için Medikal Estetik Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Avicenna Hastanesi Dermatoloji Doktorlarımız

Dermatoloji bölümü doktor listesi aşağıdaki gibidir:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.