Soprano Titanium Lazer Nedir?

Soprano Titanium Lazer Nedir? - lazer afiş

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Günümüzde en çok tercih edilen lazer cihazı olan Soprano Titanium Lazer ağrısız ve hızlıdır. Yeni nesil lazer epilasyon cihazılarından biridir. 4 cm² genişlikteki aplikatörü ve gelişmiş soğutma sistemiyle diğer cihazlara kıyasla daha hızlı ve daha da ağrısız lazer epilasyon deneyimi sunmaktadır.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “Soprano Titanium Lazer” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Lazer Epilasyon Nedir?

İstenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışınları ile cilde zarar vermeden cilt üzerine lazer ışını atımı yapılmaktadır. Bu ışınlar yalnızca kıl köküne yoğunlaşarak, kökteki pigment (renk veren madde) yapısına inerek, kökün kendisini ve kökü besleyici damarları tahrip etmektedir. Bu sayede istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulunur. Uzman kişiler tarafından lazer uygulanacak bölgedeki tüylerin rengi ve kalınlığına diğer yandan ten rengine bağlı olarak en uygun cihaz tercih edilir ve lazer işlemi yapılır.

Hangi Bölgelere Yapılır?

Lazer epilasyonun uygulanabileceği bölgeler şunlardır:

 • Kol

 • Bacak

 • Koltuk altı

 • Genital bölge

 • Yüz

 • Sakal üstü

 • Sırt

 • Boyun çevresi

 • Göğüs çevresi

Acısız, Ağrısız ve Hızlı: Soprano Titanium Lazer

Soprano Titanium buz lazer ailesinin bir üyesidir. Bu cihaz lazer epilasyon işlemlerini tamamen acısız, serin ve rahat bir şekilde gerçekleştirmektedir. Diğer yandan bronz tenler de dahil olmak üzere  tüm cilt tiplerinde uygulanmaktadır. İnce kıllarda bile başarılı sonuçlar vermektedir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde kullanılabilir. Ayrıca vücudun her bölgesinde tercih edilmektedir.

Soprano Titanium, soprano ice dan farklı olarak sadece tek dalga boyunda değildir. 3 farklı dalga boyuna sahiptir. Bu sayede aynı anda kıl folikülündeki farklı doku derinliklerini ve anatomik yapıları hedef alabilir.

Bu dalga boyları:

 • Alexandrite 755 nm

 • Diyot 810 nm

 • Nd: YAG 1064 nm

Geniş yüzey alanına sahip ikinci bir başlık seçeneği bulunmaktadır. Bu sayede daha geniş bölgelerde daha hızlı lazer epilasyon uygulaması %40 daha kısa sürmektedir.

ICE plus teknolojisi ile sürekli kontak soğutma sağlanmaktadır. ICE Plus teknolojisine sahip buz başlığı, uygulama boyunca cildi sürekli soğutarak serin tutmaktadır. Diğer taraftan buz başlığında yer alan soğuk safir ucu, kıl köklerinin tahrip edildiği dermiste ısıyı korur ve cilt yüzeyinde oluşabilecek riskleri minimum düzeye indirir. Bu cihazda ice plus teknolojisi ile sıcaklık kontrollü ve sabit kalmaktadır.

Soprano Titanium Kısaca Genel Özellikleri

 • Daha hızlı uygulama için 4 cm² geniş spot boyutu vardır.

 • 3 farklı dalga boyuna sahiptir.

 • ICE Plus gelişmiş soğutma sistemine sahiptir.

 • Ağrısızdır

 • Yan etkisi yoktur.

 • Konforludur.

 • Etkilidir.

Soprano Titanium Lazer Nasıl Uygulanır?

Cildin üzerine lazer ışınlarının atılması ile yapılmaktadır. Lazer epilasyon cihazının başlığı ışınlar ile cilt yüzeyini tarar. Cilde ulaşan ışınlar melanin yani tüye rengini veren madde tarafından tutulur. Sonrasında lazer ışınının ilettiği enerji, tüy yüzeyinde ısı enerjisine dönüşür. Bu ısı tüyden, tüy köküne iletilmektedir. Böylelikle kıl kökü ve kıl kökünü besleyen damarlar tahrip olur. Bu işlemin belli seanslarda yapılması sonucu istenilen bölgede yer alan tüm kıl ve tüylerden kurtulunur.

Soprano Titanium ile Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Minimum 6 seans tavsiye edilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde sonuç almak daha uzun sürmektedir. Bu noktada seans sayısı bu unsurlara bağlı olarak değişebilmektedir:

 • Cilt rengi

 • Kıl rengi

 • Kıl kalınlığı

 • Lazer yapılacak bölgedeki kıl yoğunluğu

 • Lazer yapılacak bölge

Soprano Titanium Kimlere Uygulanmaz?

Özellikle hamilelerde Soprano Titanium dahil hiçbir lazer uygulaması tercih edilmemelidir. Bunun dışında epilepsi hastaları, izotretinoinin içeren ilaç kullananlar, cilt kanseri olanlar veya daha önce geçirmiş olanlar, uygulama bölgesinde açık yara veya enfeksiyonu olanlar, keloid geçmişi olanlar, lupus hastalarına uygulanmamaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular: 

Soprano Titanium kanser yada kısırlık yapar mı?

Lazer ışını sadece kıl köküne kadar iner, daha alt katmanlara ulaşamaz yani organlara etki etmez. Bu sebeple kısırlığa sebep veremez. Diğer yandan lazer ışınları deri üzerindeki çevre dokulara zarar vermediği için cilt kanserine sebep olamaz.

Soprano Titanium sonuçları kalıcı mıdır?

Seanslara düzenli gidildiği ve herhangi bir hormonal bozukluk olmadığı takdirde kalıcı sonuçlar vermektedir.

Soprano Titanium yaz aylarında uygulanır mı?

Her renk tende etkili sonuçlar vermesi sebebi ile yazın da uygulanabilmektedir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit Protez Tedavisi Nedir?

Hibrit protez tedavisi, diş hekimliğinde, doğal dişler ve protez dişlerin bir arada kullanıldığı bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, tam protezler, parsiyel protezler veya implantlar gibi

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle kısmi diş kayıplarında tercih edilmektedir.

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap Nedir? Hünnap Faydaları Nelerdir?

Hünnap, Çin hurması veya kırmızı hurma olarak da bilinen, birçok hastalığın ve problemin tedavisinde kullanılan bir bitkidir. Bu bitki, bir zeytini andıran çekirdeği bulunan yeşil

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣