Soğuk Lipoliz (Cold Lipolysis) Nedir?

liposculpture

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Soğuk lipoliz, bir tür yağ dondurma işlemidir. Hastanın yağ hücreleri belli bir seviyeye kadar soğutularak, vücuttan atılması sağlanır. Genel olarak kilo vermek amacıyla yapılan egzersizlerin ve diyet programlarının sonuçsuz kalması durumunda tercih edilmektedir. Uygulama prensibi, deri altında yer alan yağ hücrelerinin ölene kadar dondurulmasıdır. Sıcak lipoliz gibi yüksek sıcaklık değil, dondurucu etki uygulanır.

Soğuk Lipoliz Uygulaması

Soğuk lipoliz uygulamasının zararlarının çok olduğuna yönelik, çok sayıda bilgi ortalıkta dolaşmaktadır. Aksine soğuk lipliz yaptıranların çok büyük bir bölümünün, işlemden memnun kaldığı bilinmektedir. Yaklaşık 1 saat süren bir işlemden sonra, bölgesel zayıflama mümkündür. Cold lipoliz FDA tarafından onaylıdır.

Soğuz Lipoliz Zararları

Bu uygulamada cilt altında yer alan yağ hücreleri oldukça dikkatli şekilde dondurulmaktadır. Donan yağ hücreleri doğal olarak büzülür ve daralır. Vücut, donarak ölmüş olan yağ hücrelerini temizleyip atmak için harekete geçer. Soğuk lipoliz genel olarak basen, göbek, kalça ve sırt bölgesinde biriken yağlanmadan rahatsız olan insanlar tarafından tercih edilir. Uzman ellerde oldukça güvenilir bir yöntem olan soğuk lipolizde, hastalar herhangi bir ağrı ya da acı duymamaktadır. Ancak soğuk uygulaması yapılan bölgede kızarıklık, uyuşukluk, ağrı, kramp gibi işlem sonrası etkiler görülebilir. İşlemden sonra hastaların bölgelerinde 2 ile 8 santimetre aralığında incelme sağlanabilir.

Soğuk Lipoliz Jel Nedir?

Lipoliz soğuk jel, bir bölgede birikmiş olan yağın donmasını, ölmesini ve daha sonra vücut tarafından dışarı atılmasını sağlar. Bu jeller bitki özlerinden elde edilir ve kilo vermek için kullanılır. Ancak bu tarz uygulamalardan önce diyet ve spor gibi alternatiflerin tüketildiğinden emin olunmalıdır.

Lipoliz jeliyle bel, basen, kol ve gıdı gibi bölgelerde yüksek başarı elde edilmektedir. Bu bölgelerde oluşmuş kalıcı yağlanmalar azaltılabilmektedir. Kilo verebilen insanlarda karşılaşılan en büyük problemlerden birisi, vücutlarında oluşan sarkmalardır. Ancak bu soğuk jeller, cildi sıkılaştırma ve germe özelliğine de sahip olduğu için, kilo verdikten sonra herhangi bir sarkma oluşmamaktadır.

Tedavi Sonrası Süreç

İşlemden sonra herhangi bir kesi atılmadığı için, hastalar aynı gün gündelik yaşamlarına geri dönebilirler. İşlemden sonra, ölü yağ hücrelerinin vücuttan atılması beklenirken, herhangi bir diyete ya da egzersize gerek duyulmaz. Elbette bölgesel zayıflama elde edildikten sonra, sağlıklı beslenerek ve aktif bir yaşam sürerek, formun korunması önemlidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Soğuk lipoliz etkili mi?

Kalıcı olarak bölgesel yağ azaltma sağlayan en etkili uygulamalardandır. Doğru kişiye uygulandığı takdirde son derece etkilidir.

Soğuk lipoliz zararları nelerdir?

Uygulama esnasında gözlemlenen uyuşukluk ve kızarıklık dışında herhangi bir zararı yoktur.

Soğuk lipoliz kaç seans uygulanır?

Bu uygulamada çoğunlukla 1 seans yeterli olur. Bazı durumlarda bölgenin ihtiyacına göre seansın tekrar edilmesi gerekebilir.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Kron Köprü Tedavisi

Kron Köprü Tedavisi

Kron köprü tedavisi, kron köprü protezi olarak da bilinmektedir. Kron, tek diş kaplamaları için kullanılan bir terimdir. Çeşitli nedenlerden dolayı madde kaybına uğramış dişlerin sağlıklı

Kontakt Dermatit

Kontakt Dermatit (Temas Egzaması)

Kontakt dermatit bir diğer adıyla temas egzaması, herhangi bir maddeye doğrudan ve ya dolaylı temastan sonra meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Cilt döküntüsüdür. Bu rahatsızlık

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği (Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan bir işlemdir. Estetik bir gülüş

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣