Tıraşsız Saç Ekimi

traşsız saç ekimi yapılan erkek

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Ataşehir Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, tıraş olmadan saç ektirme konusunda 25 yıllık tecrübesi ve uzman ekibiyle hizmet vermektedir. Peki, tıraşsız saç ekimi nedir ve hangi şartlarda yapılabilir?

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Günümüz dünyasında erkeklerin en sık yaptırdığı estetik operasyon haline gelen saç ekimi, gelişen teknoloji ile birlikte tıraşsız olarak da yapılabilir hale gelmiştir. Erkeklerde saç dökülmesi ön taraftan başlar ve arka tarafa doğru ilerler. Bu süreçte erkeğin ön saç çizgisi kaybolmuş olur. Ardından tepe taraf da yavaşça dökülmeye başlar. Ön tepelerin açık olduğu durumlarda tüm saçı tıraş etmeye gerek kalmaz. Seyrelme başladığı zaman Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi’ne ücretsiz başvuru yapılarak, tıraş olmadan saç ektirme işlemi yapılabilmektedir. Ense saçları uzun olan erkeklerde, ensenin bir parmaklık tıraş edilmesi yeterli olacaktır. Daha sonra uzun olan saçlarla tıraş edilen yer kapatılabilir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Tıraşlı Saç Ekimi Farkları

Tıraşlı saç ekiminde, saçların tümüyle 1 numaraya vuruluyor oluşu, erkekleri korkutmaktadır. Fakat üst bölgesi tamamen dökülmüş ve yoğun greft ihtiyacı olan saç ekimlerinin tıraşlı olarak yapılması gerekmektedir. Tıraşsız saç ekimi kimlere yapılır diye sorulacak olur ise, saçların ekiminin yapılacağı bölgenin küçük olduğu ve saçların ekiminin rahatlıkla yapılabileceği seyrekliğin bulunduğu durumlarda, tıraş olmadan saç ektirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Saçlarında bölgesel seyrelme yaşayan kadınların da, tıraşsız saç ekimini tercih ettikleri görülmektedir.

 

Ücretsiz Saç Ekimi Muayenesi İçin Tıklayınız

 

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ektirme işlemi yaptıracak olan kişilerin, donör bölgeyi saklayabilmek adına saçlarını biraz uzatmaları talep edilebilir. Tıraşsız saç ekiminin temel amacı, donör bölgenin, saç ektirme yapılmayacak bölgelerce saklanmasıdır. Daha sonra saç ekim uzmanı, donör bölgeden saç köklerini alır. Sonrasında da saç ekimi, olabilecek en doğal görüntüyü yaratacak şekilde yapılır. Tıraşsız saç ekimi fiyatları, tıraşlı saç ektirme fiyatları ile kıyaslandığı zaman, biraz daha fazla olabilir. Fakat, saçlarını tıraş ettirmek istemeyen ve bu yüzden saç ekim işlemini erteleyenler için bulunmaz fırsattır.

İşlem Sonrası Süreç

Tıraşsız FUE işlemi sonrasında yaşanan süreç, diğer saç ekim yöntemlerinden farksızdır. Saç ekimi işlemini gerçekleştiren doktorlar ve uzmanlar, ekim sonrası süreçte de yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmelerde bulunur. Saç ekimi sonrasında hastaya gereken yönlendirmeleri yaparlar. Tıraş olmadan saç ektirme işlemi yaptıran kişinin, doktorların verdiği bilgilere uygun şekilde hareket etmesi yeterli olacaktır. Ekilmiş olan saçlar, zamanla ve doğal yollarla büyürler. Uzama 3 ayda, büyüme 6 ayda başlangıç gösterir. 1 senenin sonrasında da beklenen asıl sonuçlar kendisini gösterir. Ekim yapılan saçlar uzadıktan sonra, hastanın kendi tercihlerine göre şekillendirilebilir ya da uzatılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Traşsız saç ekimi nasıl yapılır?

Traşsız saç ekimi, donör bölgeden kökler alınarak, en doğal görüntü sağlanarak ekim yapılmasıdır. Traş edilmeden yapılan işlem sayesinde donör bölgenin saklanmasına gerek kalmayacaktır.

Traşsız saç ekimi sonrası dökülme olur mu?

Her saç ekimi operasyonunda olduğu gibi saç ekiminden belirli bir süre sonra dökülmeler görülür. . 3. haftada başlayarak 6 aya kadar devam eden dökülmeler sonucunda 1 yıllık süre içerisinde saçın son görünümü elde edilebilir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣