Tıraşsız Saç Ekimi

traşsız saç ekimi yapılan erkek

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Ataşehir Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi, tıraş olmadan saç ektirme konusunda 25 yıllık tecrübesi ve uzman ekibiyle hizmet vermektedir. Peki, tıraşsız saç ekimi nedir ve hangi şartlarda yapılabilir?

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Günümüz dünyasında erkeklerin en sık yaptırdığı estetik operasyon haline gelen saç ekimi, gelişen teknoloji ile birlikte tıraşsız olarak da yapılabilir hale gelmiştir. Erkeklerde saç dökülmesi ön taraftan başlar ve arka tarafa doğru ilerler. Bu süreçte erkeğin ön saç çizgisi kaybolmuş olur. Ardından tepe taraf da yavaşça dökülmeye başlar. Ön tepelerin açık olduğu durumlarda tüm saçı tıraş etmeye gerek kalmaz. Seyrelme başladığı zaman Avicenna Hastanesi Saç Ekimi Merkezi’ne ücretsiz başvuru yapılarak, tıraş olmadan saç ektirme işlemi yapılabilmektedir. Ense saçları uzun olan erkeklerde, ensenin bir parmaklık tıraş edilmesi yeterli olacaktır. Daha sonra uzun olan saçlarla tıraş edilen yer kapatılabilir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Tıraşlı Saç Ekimi Farkları

Tıraşlı saç ekiminde, saçların tümüyle 1 numaraya vuruluyor oluşu, erkekleri korkutmaktadır. Fakat üst bölgesi tamamen dökülmüş ve yoğun greft ihtiyacı olan saç ekimlerinin tıraşlı olarak yapılması gerekmektedir. Tıraşsız saç ekimi kimlere yapılır diye sorulacak olur ise, saçların ekiminin yapılacağı bölgenin küçük olduğu ve saçların ekiminin rahatlıkla yapılabileceği seyrekliğin bulunduğu durumlarda, tıraş olmadan saç ektirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Saçlarında bölgesel seyrelme yaşayan kadınların da, tıraşsız saç ekimini tercih ettikleri görülmektedir.

 

Ücretsiz Saç Ekimi Muayenesi İçin Tıklayınız

 

Tıraşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Tıraşsız saç ektirme işlemi yaptıracak olan kişilerin, donör bölgeyi saklayabilmek adına saçlarını biraz uzatmaları talep edilebilir. Tıraşsız saç ekiminin temel amacı, donör bölgenin, saç ektirme yapılmayacak bölgelerce saklanmasıdır. Daha sonra saç ekim uzmanı, donör bölgeden saç köklerini alır. Sonrasında da saç ekimi, olabilecek en doğal görüntüyü yaratacak şekilde yapılır. Tıraşsız saç ekimi fiyatları, tıraşlı saç ektirme fiyatları ile kıyaslandığı zaman, biraz daha fazla olabilir. Fakat, saçlarını tıraş ettirmek istemeyen ve bu yüzden saç ekim işlemini erteleyenler için bulunmaz fırsattır.

İşlem Sonrası Süreç

Tıraşsız FUE işlemi sonrasında yaşanan süreç, diğer saç ekim yöntemlerinden farksızdır. Saç ekimi işlemini gerçekleştiren doktorlar ve uzmanlar, ekim sonrası süreçte de yapılması gerekenler hakkında bilgilendirmelerde bulunur. Saç ekimi sonrasında hastaya gereken yönlendirmeleri yaparlar. Tıraş olmadan saç ektirme işlemi yaptıran kişinin, doktorların verdiği bilgilere uygun şekilde hareket etmesi yeterli olacaktır. Ekilmiş olan saçlar, zamanla ve doğal yollarla büyürler. Uzama 3 ayda, büyüme 6 ayda başlangıç gösterir. 1 senenin sonrasında da beklenen asıl sonuçlar kendisini gösterir. Ekim yapılan saçlar uzadıktan sonra, hastanın kendi tercihlerine göre şekillendirilebilir ya da uzatılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Traşsız saç ekimi nasıl yapılır?

Traşsız saç ekimi, donör bölgeden kökler alınarak, en doğal görüntü sağlanarak ekim yapılmasıdır. Traş edilmeden yapılan işlem sayesinde donör bölgenin saklanmasına gerek kalmayacaktır.

Traşsız saç ekimi sonrası dökülme olur mu?

Her saç ekimi operasyonunda olduğu gibi saç ekiminden belirli bir süre sonra dökülmeler görülür. . 3. haftada başlayarak 6 aya kadar devam eden dökülmeler sonucunda 1 yıllık süre içerisinde saçın son görünümü elde edilebilir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

Kemik Yoğunluğu

Kemik Yoğunluğu Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Kemik yapısının içerdiği fosfor, kalsiyum gibi minerallerin yoğunluğunun ölçülmesine kemik yoğunluğu ölçümü denir. Bu ölçüme kemik tarama veya kemik dansitometri denilmektedir. Tanı sonrasında uygulanan tedavinin

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣