Yüz Deri Kalitesi Arttırma Yöntemleri

Yüz deri kalitesini arttırmanın yolları

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna Ataşehir Hastanesi Dermatoloji Bölümü Uzmanı Dermatolog Mine Çevik, yüz deri kalitesi arttırıcı yöntemler hakkında bilgiler verdi.

Detmatoloji İşlemler Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Cilt Kalitesi

Cilt kalitesi artması adına ilk olarak hareketsiz yaşamı ve sigarayı bırakmak gerekmektedir. Sigara, cildin kan dolaşımını bozan bir bağımlılıktır. Sigara, yüz deri kalitesi için oldukça tehlikelidir. Cildin yenilenmesini ve toksinlerden arınmasını engelleyen sigara, dolaylı yoldan kuruluk ve kırışıklık oluşturmaktadır. Öte yandan, hareketsiz yaşamdan uzaklaşmak da cilt kalitesi için büyük önem taşır. Spor yapmak, cildin kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Yine spor yaparken terlemek, tüm bedenin toksinlerinden arınmasını hızlandırır. Spor ile sıkı ve parlak bir cilde kavuşmak mümkündür.

Yüz Deri Kalitesi Arttırıcı Uygulamalar

Yüz deri kalitesi için çeşitli gıdaları tüketmek ve vitaminleri almak oldukça etkili olmaktadır. Bunun yanında yüz bakımı yapmak da cil kalitesi için faydalı olacaktır. Etkili beslenme ve yüz bakımı yapan kişiler için üçüncü seçenek de, cilt kalitesini arttırmak için yapılan çeşitli dermatoloji uygulamalarıdır. Avicenna Hastanesi Cildiye Bölümü uzmanı hekimler, cilt kalitesini arttırmak için çeşitli uygulamalar yapmaktadır.

Peeling

Cildin en üst kısmında bulunan ve genelde ölü tabaka olarak bilinen bölümün soyulmasını sağlayan özel losyonların kullanıldığı yönteme peeling adı verilmektedir. Meyve asitinin kullanıldığı peeling ve enzimlerin kullanıldığı peeling yöntemlerinde soyulma, korkulacak seviyede olmuyor ve hasta, gündelik yaşamına olabildiğince rahat bir şekilde devam edebiliyor. Ölü tabakası gitmiş olan cildin, bakım kremlerini çok daha hızlı ve etkili şekilde emdiği de biliniyor.

Yüz Deri Kalitesi İçin Mezoterapi

Bu işlemde mineraller, vitaminler, ilaçlar ve aminoasitler, orta deri tabakasına verilmektedir. Yüz deri kalitesi için mezoterapi, oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Bu işlemde boyun ve el gibi yerler de uygulamaya alınabiliyor. Mezoterapi cildi yenliler, kırışıklıkları engeller ve lekeleri giderir. Cildin canlanması, beslenmesini ve çok daha parlak bir hal almasını sağlar.

PRP

PRP yöntemi, yani trombositten zenginleştirilmiş plazma uygulaması, kişinin kendi kanından elde edilen trombosit adlı hücrelerin ve büyüme faktörü içeren zengin plazma sıvısının cildin orta ve alt tabakalarına küçük enjeksiyonlarla uygulanma işlemidir. Tendeki kan dolaşımı artıyor, kollajen ve hyaluronik asit üretimi yükseliş gösteriyor. İlk uygulamadan hemen sonra ciltte canlılık, parlaklık ve dolgunluk ortaya çıkmaktadır. PRP işlemi 2-4 hafta aralarla 3-6 seanslık kürler biçiminde uygulanıyor.

Cilt Kalitesi Arttırıcı Botoks

Botox, clostridium botilinum adlı bakteriden elde edilen bir nörotoksindir. Aşırı ince iğnelerin yardımıyla kas içine uygulanıyor ve toksin sayesinde kırışıklığa sebep olan kas kasılması bir süreliğine durdurularak, mimiklere bağlı kırışmaların ve çizgilerinin oluşumu engelleniyor. 10 – 15 dakika gibi kısa bir süre içinde uygulanmakta olan botoksun etkinliği 3 – 6 ay sürüyor.

Dolgu İşlemleri

Dolgu işlemleri ciltteki çöküntüleri, hacim kayıplarını, kırışıklıkları deri altına ve kemik üstüne uygun maddelerle enjekte ederek giderme yöntemidir. Genellikle son senelerde hyaluronik asit içeren dolgu ürünleri kullanılmaktadır. Hyaluronik asit insanoğlunun bedeninde doğuştan var olan bir maddedir. Zamanla vücudun hyaluronik asit üretme kapasitesi azalıyor. Bu eksikliği dolgu uygulamalarıyla tamamlanıyor. Dolgu maddeleriyle cildin su tutma kapasitesinin arttığı ve cildin nemlenmesi sayesinde, cilt kalitesinin de arttığı biliniyor. Dolgular 6 aydan 12 aya kadar etkinliğini sürdürüyor.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣