Uyku Laboratuvarı Randevu Nasıl Alınır?

uyku laboratuvarı randevu alan hasta

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Uyku laboratuvarı randevu nasıl alınır? konusu, uyku sorunu olan birçok kişi için merak edilen konular arasında yer alıyor. Dilerseniz, detaylara makalemizden ulaşabilirsiniz.

Uyku Laboratuvarı Nedir?

Uyku laboratuvarı veya uyku polikliniği, uyku esnasında uyku apnesi, uykuda sıçrama veya huzursuz bacak gibi farklı sendromların tespitinde yardımcı olan polikliniktir. Uyku esnasında kişisin sesli, görüntülü ve teknolojik cihazlarla takip edilmesine fırsat vermektedir. Sağlıklı bir vücut için gerekli olanlardan biri olan düzenli ve yeterli uyku, eksikliği durumunda sağlık problemlerine neden olmaktadır. Horlama, uyku apnesi ve uykusuzluk gibi birçok sorunla karşılaşılabilirken, uykunuza engel olan sorunun asıl sebebine ulaşmak adına uyku laboratuvarı teknolojilerinden faydalanılması gerekir.

Uyku Bozukluğu Belirtileri Nelerdir?

Uyku bozukluğu olması durumunda uyku sırasında; horlama, sabah yorgunluğu, uykusuzluk, uykuya eğilim görülmektedir. Uykuya karşı koyamam ve gün içerisinde kendinizi yorgun hissetme en gözle görülür etkiler arasında yer alıyor. Yaşam kalitesinin düşmesi ve günlük hayata adapte olmada zorlanmaya sebep olan uyku bozuklukları uyku kliniği kullanılarak tespit edilebilir. Uyku bozukluğu belirtileri arasında;

  • erken uyumaya rağmen yorgun uyanmak
  • şiddetli horlama
  • baş ağrısı ile uyanma
  • aşırı terleme
  • sık idrara çıkma
  • gün içerisinde uyuyakalma
  • bacaklarda huzursuzluk
  • uykuda sıçrama

bahsedilen durumlarda uyku odası olan hastaneler tercih edilerek, muayene etmeniz gerekmekte. Uyku laboratuvarı olan hastanelerde, gece uykunuz esnasında kamera ve ses ile görüntü takibi yapılmaktadır. Aynı zamanda vücuda yerleştirilen sensörler ile kalp atışları dinlenmektedir.

Uyku Laboratuvarı Randevu Nasıl Alınır?

Uyku odası olan hastaneler,  uyku esnasında yaşanan problemlerin görülmesi için tercih edilebilir. Uyku laboratuvarı olan hastaneler arasında olan Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde randevu almak için çağrı merkezine ulaşmanız yeterlidir. İletişim numaralarımızdan bize ulaşarak, uyku laboratuvarı için randevu oluşturabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Uyku sorunları yaşamaya devam ederek günlük yaşantınızın etkilenmesine dur demenin zamanı gelmedi mi? Daha fazla vakit kaybetmeden uyku testi yaptırarak, ne kadar kaliteli ve sağlıklı bir uyku uyuduğunuzu görebilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Uyku testi yapan özel hastaneler var mı?

Özel sağlık kurumlarında yeterli teknolojiye sahip seçkin merkezlerde uyku testi yapılabiliyor. Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde uyku polikliniği bulunmaktadır.

Uyku polikliniği nedir?

Uyku polikliniği; uyku apnesi, periyodik uzuv hareket bozukluğu, huzursuz bacak sendromu, uykusuzluk sorunu, uyurgezerlik gibi gece davranışlarının tespiti sağlamaktadır.

Uyku laboratuvarı fiyatları nelerdir?

Uyku odası fiyatları, seçeceğiniz sağlık kuruluşunun fiyat politikasına göre değişiklik gösterecektir. Uyku laboratuvarı randevu oluştururken, fiyat bilgisi alabilirsiniz. Dilerseniz, Avicenna Hastanesi uyku laboratuvarı fiyatları için 0216 574 10 00 numarasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Uyku laboratuvarında neler yapılır?

Uyku laboratuvarında, gece uykunuz gözlemlenerek uyku esnasında ortaya çıkan sorunların tespiti sağlanır. Gece uykusunda kamera, ses ve ritim kaydedici cihazlar kullanılarak kontrol sağlanmaktadır.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak tedavisi, ciltteki çatlak izlerini gidermede kullanılan yöntemler bütünüdür. Hamilelik, aşırı kilo alımı ve verimi gibi faktörlere bağlı olarak cilt çatlağı meydana gelmektedir. Bu çatlaklar

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣