Uzman Doktor Özgür Taşpınar Avicenna Ataşehir Hastanesi Ailesinde

Uzman Doktor Özgür Taşpınar Avicenna Ataşehir Hastanesi Ailesinde

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna Ataşehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü doktorları arasına Uzman Doktor Özgür Taşpınar da katıldı. Taşpınar, göreve gelmesiyle birlikte hastalarını ağırlamaya ve onlara fizik tedavi ve rehabilitasyon dışında, alternatif tıp teknikleri ile de şifa dağıtmaya başladı. Uzman Doktor Özgür Taşpınar’a tüm Ataşehir Avicenna Hastanesi ailesi olarak “Hoş geldiniz” diyor, başarılar diliyoruz.

Uzm. Dr. Özgür Taşpınar Kimdir?

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Taşpınar, 1982 yılında Elazığ’da dünyaya geldi. Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek Tıp Doktoru unvanını aldı. Uzmanlığını ise, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon alanında bitirerek, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanı unvanını aldı. Kendisini alternatif tıbba yönlendirmiş olan Uzman Doktor Özgür Taşpınar, günümüz hastalıklarına alternatif tedaviler sunmaktadır. Evli olan Taşpınar, 2 çocuk babasıdır.

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Taşpınar ve Eğitim Hayatı

Dr. Öğr. Üyesi Özgür Taşpınar, aynı zamanda Kıbrıs Adakent Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü kurucu üyeleri arasında yer almaktadır. Taşpınar, halen bu bölümde öğretim üyesi olarak görev almaktadır.

 • Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • Trakya Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlığı Eğitimi

Kariyeri

Bezm-i Alem Üniversitesi, Patnos Devlet Hastanesi, İstinye Üniversitesi Liv Hastanesi ve Çınarcık Devlet Hastanesi gibi hastanelerde başarıyla görev alan Taşpınar, tam 13 adet uluslararası, 2 adet de ulusal yayına sahiptir. Bunun yanında, 27 uluslararası ve 23 ulusal bildirisi de bulunmaktadır. Bugüne kadar çok sayıda kongre ve sempozyuma katılım gösteren Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doktor Özgür Taşpınar, aynı zamanda çok sayıda kursa katılım göstermiş ve kendi alanında sertifikalar elde etmiştir.

Tedaviler ve İlgi Alanları

Uzman Doktor Özgür Taşpınar, fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında çok çeşitli tedaviler sunmaktadır. Kapsamlı fizik tedavi ve rehabilitasyon faaliyetleri yanı sıra, alternatif tıp teknikleri ile tedavi işlemleri ilgi alanında bulunmaktadır. Özellikle ozon tedavisi alanında önemli çalışmalar yapan Taşpınar, oksijenin triatomik ve kararsız bir formu olan ozon kullanarak hastalarını tedavi etmektedir. Ozon tedavisi dışında diğer öne çıkan tedaviler ise şöyledir:

 • Nöralterapi
 • PRP
 • Proloterapi
 • Refleksoloji
 • Lenfödem Masajı
 • Manuelterapi
 • Kuru İğne Tedavisi
 • Osteopati
 • Hacamat
 • Glutatyon Tedavisi
 • IV C Vitamini Tedavisi
 • Refleksoloji

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex Protez Tedavisi Nedir?

Deflex protez tedavisi, diş protezlerinde kullanılan esnek bir malzeme olan Deflex ile yapılan bir diş protezi türüdür. Bu protezler, özellikle

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣