Vajina Daraltma ve Sıkılaştırmada Lazer

Vajina daraltma

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Lazerle vajina daraltma işlemi, vajenin eski ve sıkı haline getirilmesi için uygulanan ameliyatsız bir estetik işlemdir.

Vajinoplasti nedir?

Kadın cinsel organı olan vajen; ilerleyen yaş, normal doğum, cinsel ilişki, kürtaj ve benzeri nedenler ile genişleyebilir veya sıkılığını kaybedebilir. Vajina daraltma ameliyatı yani vajinoplasti, vajinayı eski durumuna getirmek için yapılan bir müdahaledir. Vajinanın eski formuna kavuşması için cerrahi yöntemlerle daraltma yapılabileceği gibi fraksiyonel lazer ile gevşekliği tedavi etmek de mümkündür. Lazer yöntemi sayesinde ameliyatsız,dolayısıyla ağrısız bir uygulama yapılabilmektedir. Fraksiyonel lzerin ameliyata kıyasla diğer bir avantajı ise çabuk iyileşme etkisidir.

Vajinoplasti ile ilgili yazımıza göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz. Diğer genital estetik uygulamaları ile ilgili bilgi almak için buradaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Fraksiyonel Genital Lazer Nedir?

Vajina yenileme işlemi için genellikle fraksiyonel CO2 lazer kullanılmaktadır. Fraksiyonel lazer tedavisi sayesinde genital gençleştirme ve genital beyazlatma yapılabilmektedir. Lazer; vaina güzelleştirme, sıkılaştırma, gevşemeyi giderme, vajinal kuruluk sorunlarını tedavi etme ayrıca üriner inkontinans (idrar kaçırma) tedavisinde kullanılmaktadır. Fraksiyonel lazer sayesinde vajinanın ph dengesi düzenlenir ve buna bağlı oluşan vajinal enfeksiyonlar engellenir.

Ameliyatsız Vajina Daraltma Mümkün mü?

Vajinanın genişlemesi yani sıkılığını kaybetmesi durumuna; pelvik organ prolapsusu eşlik etmeyen, ayrıca anestezi uygulanamayan hastalarda fraksiyonel lazer ile ameliyatsız vajina daraltma işlemi uygundur. Lazerle vajinal daraltma işlemi, vajinoplasti ameliyatlarına göre cerrahi riskin olmamasından ötürü de avantajlıdır. Hastada idrar torbası sarkması yoksa idrar kaçırma sorunu yaşayan kadınlarda da çok iyi sonuçlar elde edilir. Ayrıca vajinoplasti operasyonları sırasında vajinanın sadece bir kısmı daraltılabilirken fraksiyonel lazer ile yapılan uygulamalarda vajinanın tümü sıkılaştırılmaktadır. Vajinanın lazer ile yenilenmesi ve sıkılaştırılması bu operasyona uygun hastalarda vajinoplasti cerrahi operasyonlarına göre çok avantajlı bir alternatiftir.

Vajinal gevşeklik tedavisi hakkında daha detaylı bilgi için bu linkteki yazımızı okuyabilirsiniz.

Fraksiyonel Lazer Kimler İçin Uygundur?

 • Vajina kararması yaşayanlar,
 • Vajinal gevşeklik hissi olanlar,
 • Cinsel birliktelikte genital gevşeklik nedeniyle orgazm olamayan ve özgüven sorunu yaşayan kadınlar,
 • Vajinal kuruluğu olanlar,
 • Vajinal siğili olanlar,
 • Kronik vajinit sorunu yaşayanlar,
 • İdrar kaçırma sorunu olanlar,
 • Cinsel ilişkide ağrı yaşayan kadınlar,
 • Daha önce çoklu doğum veya zorlu doğum yapmış olanlar,
 • İlerleyen yaş veya menopoz nedeniyle vajinal sıkılığın kaybedildiği hastalar fraksiyonel lazer ile vajina gençleştirmeye uygundur.
 • Lazerle idrar kaçırma (üriner inkontinans) tedavisi ile ilgili daha fazla bilgi için ilgili yazımıza bu linkten ulaşabilirsiniz.

Lazerle Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Lazer vajina duvarının kanlanmasını ve kollajen yoğunluğun artmasına yardımcı olması nedeni ile vajinal duvarda gençleşme ve daha elastik bir yapıya sahip olma konusunda başarı elde etmektedir.Lazerle vajinal estetiğin sağlık açısından bir riski bulunmamaktadır. Ağrısız, acısız ve kolay bir işlemdir. Lazerle vajina daraltma işlemi kalıcıdır.

Lazerle vajina daraltma işlemi, jinekolojik muayene masasında yatış pozisyonunda uygulanır. Ortalama 20 dakika süren bir işlemdir. İşlemden hemen sonra veya bir gün sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz.

Vajinal lazer ile hangi işlemler yapılabilir?

Vajina daraltma ve gençleştirme,
İdrar kaçırma tedavisi,
Vajinit tedavisi,
Vajinal sıkılık hissini artırma,
Cinsel ilişkide ağrıyı giderme,
Vajinal kayganlığı artırma,
Vajinal kuruluk tedavisi işlemleri yapılmaktadır.

Lazerle vajina daraltma ne kadar kalıcıdır?

Lazerle vajina sıkılaştırma işlemi kalıcı bir işlemdir. 2 veya 3 yılda bir tekrar yaptırabilirsiniz.

Ameliyatsız vajina daraltma mümkün müdür?

Fraksiyonel CO2 lazer sayesinde ameliyatsız, ağrısız ve acısız bir şekilde vajen daraltma mümkündür. Hastalar, ertesi gün işlerine geri dönebilirler.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣