2023 – Lazer Epilasyon Fiyatları

2023 - Lazer Epilasyon Fiyatları - lazer işlemi yaptıran kadın

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon sıkça tercih edilen bir işlem haline gelmiştir. Bununla beraber lazer epilasyon fiyatları da önemli bir merak konusudur. Lazer epilasyon fiyatları kullanılan cihaz, lazerin yapılacağı bölge ve kaç seans olacağı ile ilgili birçok parametreye bağlı olarak değişmektedir.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “2023 Lazer Epilasyon Fiyatları” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

 

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı çözümler sunmaktadır. 1998 yılında “zaman ve kuantum” teorisine bağlı olarak lazer ışınlarının tüy dökme işlevi üzerine bir makale yayınlanmıştır. Sonrasında yapılan çalışmalar ile günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmada pratik ve kalıcı çözümler sunan lazer epilasyon keşfedilmiştir. Tek dalga boyunda olan ışınlar ile cilt üzerine atışlar yapan lazer epilasyon, tüy kökleri ve tüy köklerini besleyen damarları tahrip etmektedir. Bu sayede istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulunmaktadır.

Bu epilasyon cihazları zaman içerisinde tüy yapıları ve ten renklerine en uygun olacak şekilde çeşitlendirilmiştir. Bu cihazlar; ısı dereceleri, başlık genişlikleri, dalga boylarına göre değişmektedir.

Lazer Epilasyon Başarısını Ne Etkiler?

Lazer epilasyon işleminden maksimum verim almak için bir takım faktörlere dikkat etmek gerekir. Bu faktörler, yapılan işlem sonucunda kalıcı bir sonuç almak açısından son derece önemlidir.

İlk olarak, kişinin cihaz seçimini doğru olarak yapması gerekmektedir. Cilt rengine uygun olarak seçilmeyen cihazlarda başarı oranı azalmaktadır.

İkinci olarak cilt rengi lazer epilasyonun başarısını etkilemektedir. Açık renkli fakat koyu tüylere sahip kişlerde lazer ışınları kıl köklerini daha rahat görmekte ve tahrip etmektedir. Aynı zamanda, açık tenli kişilerde daha yüksek dozlarda çalışılır fakat koyu ten rengine sahip olan kişilerde daha düşük dozlarda çalışılması gerekir. Bu durum da seansların biraz daha uzun sürmesi anlamına gelmektedir.

Lazer epilasyon başarısında belirleyici olan bir diğer faktör ise kıl, tüy kalınlığıdır. Kalın olan tüyler lazer ışının daha çok emer ve bu sayede daha kısa sürede sonuç alınır. Bu noktada erkeklerde kadınlara oranla daha hızlı sonuçlar alındığını söylemek gerekmektedir.

Son belirleyici faktör ise kıl rengidir. Kıl köklerinin açık renkte olması lazer epilasyon verimini azaltmaktadır. Koyu renkli tüy ve kıllarda daha hızlı sonuçlar elde edilmektedir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Olmalıdır?

Seans sayısının belirlenmesinde çok farklı faktörler vardır. Kişinin ten rengi, kıl, tüy rengi ve kalınlığı, yoğunluğu, cinsiyeti bu faktörlerdendir. Bununla beraber minimum 6 seans tavsiye edilmektedir.

Ek olarak bilinmelidir ki lazer epilasyon seansları arasında vücut için 6 hafta, yüz için 4 hafta olması tavsiye edilmektedir. Lazer epilasyonun kalıcı ve etkili olabilmesi için, seanslar aksatılmamalıdır. Diğer yandan lazer epilasyonu aksatmak, ara vermek bu süreçte kıl köklerini güçlendirip kişiyi başladığı noktaya geri döndürebilir.

2023 Lazer Epilasyon Fiyatları

Türkiye’de 2023 lazer epilasyon fiyatları, tercih edilen lazer epilasyon merkezine göre ve kullanılan epilasyon cihazlarına göre farklılık göstermektedir. En doğru fiyat kişinin kıl kökleri, cilt rengi, kıl kalınlığı analiz edildikten sonra net olarak belirlenmektedir. Bununla beraber erkek ve kadınlarda lazer epilasyon genel fiyatları aşağıda listelenmiştir.

 • Tüm Vücut

 • Koltuk Altı

 • Tüm Bacak

 • Yarım Bacak

 • Tüm Kol

 • Yarım Kol

 • Tüm Yüz

 • Bıyık

 • Çene

 • Kaş Arası

 • Sakal Üzeri

 • Ense

 • Göbek

 • Göğüs Arası

 • Göğüs(erkek)

 • Genital

 • Bikini

 • Sırt ve Omuz

Güncel fiyatlarımıza ulaşmak için linke tıklayarak form aracılığıyla veya sayfamızdaki Whatsapp butonu üzerinden sağlık danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular 

Lazer epilasyon öncesi tüy kısaltma?

Buz lazer uygulamasından 1 gece önce, Alexandrite lazer uygulamasından ise 5 gün önce kılların jilet ile kısaltılması gerekmektedir.

Lazer epilasyon sonrası duş?

Lazer epilasyon işleminin yapıldığı gün, işlem yapılan bölgenin su veya ter yoluyla kesinlikle ıslanmaması gerekmektedir. Duş, lazer işleminin ertesi gün yapılabilir.

Yüz lazer epilasyon?

Genellikle yüzdeki tüyler oldukça ince ve açık renklidir.  Bu sebeple bu bölgede sonuç almak için daha fazla seans gerekmektedir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣