Ameliyatsız Vücut Şekillendirme

Lipomatic Procedure in Turkey

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemleri, kadın erkek fark etmeksizin günümüzde sıkça tercih edilen medikal estetik prosedürdür. Adında da geçtiği gibi herhangi bir cerrahi işlem gerektirmeyen işlemlerdir. Bu prosedürde vücut sıkılaştırma, bölgesel incelme ve selülit giderme gibi yöntemleri içermektedir.

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Nedir?

Cerrahisiz vücut şekillendirme yöntemleri, çeşitli nedenlerden dolayı vücudun estetik görünümünü kaybetmiş veya kişiyi rahatsız eden durumlarda uygulanan işlemlerdir. Cerrahi işlem içermeden bölgesel fazlalıklardan kurtulmayı amaçlayan teknikler bütünüdür. Vücudundaki bölgesel fazlalıklardan, selülitlerden veya vücut zayıflığı gibi çeşitli sebeplerden rahatsız olan kişiler için idealdir. Bölgesel fazlalıklarından kurtulmak isteyen ancak ameliyattan kaçınan kişiler için bu yöntem kurtarıcı nitelikte olmaktadır. Zayıf bir bedene sahip olan ancak selülit problemi olan kişilerde o bölgedeki yağların eritilmesini sağlamaktadır. Veya zayıf olarak tanımlayabileceğimiz bir kişi göbek bölgesinde yağlanma probleminden rahatsız olabilmektedir. Böyle durumlarda kişi ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemlerini tercih edebilmektedir.

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Uygulamasının Etkili Olduğu Bölgeler

  • Kalça,
  • İç bacak,
  • Dış bacak,
  • Karın,
  • Kol bölgelerinde etkili bir uygulamadır.

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Uygulamasının Avantajları

  • Cerrahi işlem gerektirmez ve yan etkisi yok denecek kadar azdır.
  • Daha az iyileşme süresi gerektirir ve işlemden hemen sonra günlük yaşama hızlı bir şekilde dönülmesini sağlanmaktadır.
  • İşlem esnasında ağrı veya rahatsızlık hissedilmez.
  • İşlem sonrası genellikle hemen sonuçlar görülmeye başlanmaktadır.

Yöntemler Nelerdir?

Ameliyatsız vücut şekillendirme yöntemleri, çeşitli nedenlerden dolayı vücutta sarkmalar, fazlalıklar veya selülit oluşumu meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumlardan rahatsız olan kişiler için en ideal uygulamalardır. Bu uygulama ile çeşitli nedenlerden dolayı vücudunun estetik görünümünü kaybetmiş veya kişiyi rahatsız eden durumlar yok edilmektedir. Bu işlemdeki asıl amaç ciltte bulunan kolajen üretimi tetikleyip mevcut bağ dokularını güçlendirmektir. Bu sayede kişinin cildinde sıkılaşma ve gerilme meydana gelmektedir. Vücut şekillendirme için birçok yöntem bulunmaktadır.

Radyofrekans Yöntemi Altın İğne

Fraksiyonel radyofrekans halk arasında altın iğne olarak bilinen bu yöntem, cilt altına radyofrekans dalgalarının iletilmesini sağlamaktadır. Altın iğne tedavisinde, cildin üst tabakası en az zararı görecek şekilde delikler oluşturulmaktadır. Ameliyatsız cilt germe ve sıkılaştırma yöntemi olarak bilinen altın iğne fraksiyonel, ortalama 1 saat içerisinde tamamlanan bir uygulamadır. Uygulama süresi, işlemin uygulanacağı alanın boyutuna göre azalabilir veya artabilmektedir.

Yüksek Yoğunluklu Odaklı Ultrason (HIFU)

Fokuslu ultrason, odaklanmış ses dalgaları anlamına gelmektedir. Hıfu cilt altındaki en alt dokulara kadar etkili olduğu için diğer lazer ve radyofrekans yöntemlerine göre daha fazla sıkılaşma sağlamaktadır. Cilt kırışıklıklarından ve sarkmalardan rahatsız olan ancak ameliyat olmak istemeyen kişiler için Fokuslu Ultrason ideal bir yöntemdir. Derin dokulara odaklanarak ciltteki kolajen üretimini tetiklemektedir. Böylelikle ciltteki elastin kazanılmış olur. Bu sayede ciltte sıkılaşma görülmektedir.

Soğuk Lipoliz

Bu uygulamada cilt altında yer alan yağ hücreleri oldukça dikkatli şekilde dondurulmaktadır. Vücut, donarak ölmüş olan yağ hücrelerini temizleyip atmak için harekete geçer. Soğuk lipoliz genel olarak basen, göbek, kalça ve sırt bölgesinde biriken yağlanmadan rahatsız olan insanlar tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulama diyet spor gibi uygulamaların yetersiz kaldığı durumlarda uygulanmaktadır. Oldukça pratik ve etkili bir yöntemdir. İşlemden sonra bölgede kızarıklık ve ağrı görülebilmektedir. Bu oldukça normal bir durumdur. 1-2 saate bu durum geçecektir.

Wonder Cihazı

Wonder cihazı, vücutta şekillendirme, sıkılaştırma ve bölgesel zayıflama amaçlı kullanılan bir cihazdır. Bu cihaz sayesinde kasların 25 dakika gibi kısa bir sürede 52.000 adet kasılma sağlamaktadır. Yaklaşık 3,5 saatlik bir spora denk gelen bu kas hareketliliği, normalde yapmaya zorlandığınız kadar uzun bir sporu 25 dakika gibi kısa bir süreye indirmektedir. Bununla birlikte vücutta meydana gelen selülit görünümünü de ortadan kaldırmaktadır.

Sık Sorulan Sorular

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Yöntemleri Kaç Seans Sürer?

Bu durum uygulanacak yönteme göre değişim göstermektedir. Genellikle seanslar halinde tamamlanan kısa süreli işlemlerdir.

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Yöntemleri Ağrılı Mıdır?

Cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemlerdir. Ve işlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeye lokal anestezi uygulanmaktadır. Böylelikle kişi işlem sırasında herhangi bir ağrı hissetmemektedir.

Ameliyatsız Vücut Şekillendirme Sonrasında Beslenme Nasıl Olmalı?

Kas yoğunluğunu desteklemek amaçlı protein ağırlıklı beslenmek gerekmektedir. Bununla birlikte günde 2,5 litre su tüketmek oldukça önemlidir.

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Migren Botoksu Nedir?

Migren Botoksu Nedir?

Migren, şiddetli, sık aralıklarla tekrarlayan bir baş ağrısı türüdür. Migren baş ağrısının en sık görülen türlerinden biri olmaktadır. Aynı zamanda kişinin yaşam kalitesini düşüren, günlük

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak Tedavisi: Cilt Çatlağı Nedir?

Çatlak tedavisi, ciltteki çatlak izlerini gidermede kullanılan yöntemler bütünüdür. Hamilelik, aşırı kilo alımı ve verimi gibi faktörlere bağlı olarak cilt çatlağı meydana gelmektedir. Bu çatlaklar

Liken Planus Nedir?

Liken Planus Nedir?

Liken planus, ağızda, dil, koltuk altı, bacak ve kafa derisi gibi birçok bölgede meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle kaşıntılı kırmızı ve mor renklerde gözlemlenmektedir.

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel ile Cilt Gençleştirme

Endopeel, yüz ve boyun bölgesi olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerinde uygulanan cilt gençleştirme yöntemlerinden biridir. Cilt sıkılaştırma ve germe amacıyla uygulanan bu işlem, lifting etkisi

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣