Ataşehir Psikoloji Randevu Alma

Ataşehir Psikoloji Randevu Alma

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Kişilerin psikolojik olarak zorlandıkları, iyi hissetmedikleri dönemlerde psikolojik destek alması son derece olağan bir durumdur. Ataşehir psikoloji randevu almak için öncelikle güvenilir bir kurum, kişi bulunmalıdır.

Ataşehir çevresinde psikoloji bölümünden randevu alınabilecek pek çok kurum ve kuruluş bulunur. Kurumların niteliklerini, hasta yorumlarını, psikoloğun eğitim ve çalışma geçmişini ve daha pek çok detayı inceleyip karşılaştırarak bir karar vermek mümkündür. Psikoloğun uzmanlık alanı, önceki çalışmaları ve uyguladığı tedavi yöntemleri de randevu oluşturma sürecinde belirleyici olmaktadır. Avicenna Ataşehir Hastanesi de bu bölgede Psikoloji randevu alanında çeşitli hizmetler sunmaktadır.

Ataşehir Psikolog Fiyatları

Psikolog fiyatları, hizmetin alınacağı kuruma, hizmet verecek psikoloğun deneyim ve alan bilgisine, konuma bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bu noktada Ataşehir psikolog fiyatları da kurum özelinde farklılaşmaktadır.

Ortalama fiyatlar incelendiğinde Ataşehir’deki psikologlar için taban fiyatın 300 TL olduğu, tavan fiyatın ise 800 TL olduğu görülmektedir. Uzmanlık derecesine ve kuruma bağlı olarak daha fazla veya daha az ücret talebine rastlamak da mümkün olmaktadır. Ortalama olarak 500-550 TL aralığında bir ücretle randevu alabilmek mümkündür.

Psikolog fiyatlarını değerlendirirken kurumun ve psikoloğun deneyimlerini, kıdemini incelemek ve aranan niteliklerle uyumluluk kontrolünü sağlamak da önemlidir.

Kimler Psikolog Randevusu Alabilir?

Danışmanlık almak veya tedavi sürecini desteklemek isteyen herkesin psikolog randevusu alması mümkündür. Psikolojik anlamda bunalımlar, dönemsel problemler, kafa karışıklıkları gibi gerekçelerle psikologların kapısı sık sık çalınmaktadır. Sağlıklı bir psikolojiye sahip olmak için destek almak isteyen herkesin randevu alması mümkündür.

Genel kanıya göre yaşanan en büyük yanılgı yalnızca psikolojik rahatsızlıklar sırasında psikologlardan destek alınması gerektiğidir. Halbuki farklı alanlarda danışmanlık hizmeti almak, dönemsel bunalımları atlatmak, sağlıklı kararlar almak adına rehberlik talebinde bulunmak gibi gerekçelerle de psikoloğa gitmek mümkündür.

Psikolojik sağlık, yaşam kalitesini önemli ölçüde etkileyen, hayatımızda belirleyici rol oynayan bir olgudur. Kaliteli bir yaşam için bu nedenle sıklıkla psikologlardan faydalanılmaktadır.

Psikolog Randevusu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Psikolog randevusu alırken, kaliteli bir deneyim yaşamak adına dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Psikoloğun eğitim geçmişine ve uzmanlık alanlarını incelemek,
  • Psikolog olmanın yanı sıra klinik psikolog ünvanına sahip olmasına özen göstermek,
  • Terapi öncesi muhakkak ücretsiz tanışma seansı imkanı sunup sunmadığına bakmak, ön görüşme talep etmek,
  • Önceki danışanların yorumlarını internet üzerinden incelemek,
  • İlk seans sırasında rahat hissedip hissedilmediğini ölçmek ve muhakeme yapmak,
  • Ulaşım ve seans katılım sorunu oluşturmayacak bir konum tercih etmek,
  • Bütçeye uygun, hesaplı bir tercihte bulunma,
  • Danışmanlık alınacak olan alan ve danışmanın hizmet verdiği alanların ortaklığını kontrol etmek.

Bu noktalara dikkat ederek doğru bir psikolog tercihinde bulunma mümkün olmaktadır.

Sık Sorulanlar

Ataşehir psikolog randevusu nasıl alınır?

Psikolog randevusu almak için öncelikle hizmetin alınacağı kişi veya kuruma telefonla ya da online kanallar aracılığıyla ulaşmak gerekmektedir. Daha sonra hizmet koşullarını dinleyip anlaştıktan sonra müsait olunan tarih ve saat bilgileri ile randevu oluşturulabilmektedir.

Psikolog hangi hastalıklara bakar?

Uzmanlık alanlarına bağlı olarak psikologların terapi hizmeti sunduğu farklı alanlar bulunmaktadır. Özellikle depresyon, anksiyete, travma sonrası stres bozuklukları gibi rahatsızlıklarda psikolog desteğinden sıkça faydalanılmaktadır. Daha farklı rahatsızlıklarda da hem psikiyatrist hem de psikolog desteği alarak tedavi süreçlerinin sürdürüldüğü görülmektedir.

Psikologdan direkt randevu alınır mı?

Özel psikologlardan ve kliniklerden doğrudan randevu almak mümkündür. Devlet hastanelerinde ise psikiyatri bölümünün yönlendirmesi sonrasında psikolog randevusu alınabilmektedir.

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣