Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde Emar Görüntüleme

Avicenna Ataşehir Hastanesi'nde Emar Görüntüleme

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde emar görüntüleme, radyo dalgalarının bilgisayar teknoloji ile birleştiği merkezdir. Manyetik Rezonans Görüntüleme (MRG) tanı sistemi hakkında merak edilenler tüm detayları ile makalemizde sizlerle birlikte.

Emar Nedir?

Emar, hastalıkların tanı ve takibinde kullanılan üç boyutlu görüntüleme cihazıdır. Bilgisayarlı tomografi cihazında kullanılan X-ışınlarının yanı sıra, MR uygulamasında radyo dalgalarından faydalanılmaktadır. Kullanılan radyo dalgaları, vücutta odaklanılan bölgeden kesit fotoğraflar elde edilmesini sağlamaktadır. Röntgen çekiminin bilgisayar ortamına aktarılmış hali olarak tanımlana da bilir. Bilgisayar ortamına aktarılan görüntüler bir araya getirilerek, üç boyutlu hale getirilir. En hızlı emar çekimi ve en hızlı emar sonucu için son teknoloji cihazların kullanıldığı hastaneleri tercih etmeniz önemlidir. İstanbul Anadolu Yakası’nda emar çekilecek noktalardan Olan Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde, açık ve kapalı mr çekimi yaptırabilirsiniz. Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde Emar Görüntüleme yazımızın diğer detaylarına birlikte göz atalım.

Avicenna Ataşehir Hastanesi Emar (MR) Cihazı Hakkında

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde yeni nesil son teknoloji emar cihazı kullanılmaktadır. Görüntüleme seçeneklerinde açık emar ve kapalı emar çekim seçenekleri bulunmaktadır. Yeni nesil Siemens marka MR cihazı kullanılan Avicenna Hastanesi’nde en hızlı ve güvenilir sonucu alabilirsiniz. Yüksek doğruluk oranı sayesinde emar kullanılarak yapılan tanılarda, tam teşhis konulabilmektedir. Kanser türleri, beyin anevrizmaları, doku hasarları gibi daha birçok alanda tanı konulmasına yardımcı olmaktadır.

Emar Çektirmenin Avantajları Nelerdir?

Manyetik rezonans görüntüleme tekniği ile yapılan çekimler, hem yüksek doğruluk oranı hem de hızlı sonuç alınması sayesinde birçok avantaja sahiptir. Emar faydaları arasında;

  • MRG, kullanılan radyo dalgaları sayesinde radyasyona maruz kalmayı içermeyen bir görüntüleme tekniğidir.
  • MRI, doktorların beynin yapılarını değerlendirmesine fayda sağlamaktadır. Beyin dokusu ve sinirlerin detaylı görüntülemesi fonksiyonel MR ile sağlanabilmektedir.
  • Beyin ve diğer kranial yapıların manyetik rezonans görüntüleri, diğer görüntüleme yöntemlerine göre daha net ve detaylı gerçekleştirilmektedir. Bu ayrıntılı görüntüleme, tümörler de dahil olmak üzere birçok durumun erken teşhisini sağlar.
  • MRI, diğer görüntüleme yöntemleriyle kemik tarafından gizlenebilecek anormalliklerin tespiti sağlanabilmektedir.
  • MR görüntülemesinde kullanılan kontrast maddenin alerjik reaksiyona neden olma olasılığı, X-ışınları ve bilgisayarlı tomografi için kullanılan iyot bazlı kontrast maddelerden daha düşüktür.
  • MR görüntülemesi, dokudaki su moleküllerinin hareketini bilgisayar sisteminde haritalayarak inmeyi çok erken bir aşamada tespit etmeye olanak sağlar. Difüzyon olarak bilinen bu su hareketi, genellikle semptomların başlangıcından itibaren 30 dakikadan daha kısa sürede bozulur.
  • Tesla görüntülemede tanı işlemleri hazırlık süreci dahil olarak 15- 20 dakika kadar sürmektedir. Emar işlemi hızlı ve ağrısız bir işlemdir.
  • Hamilelik döneminde, anne ve bebeğin sağlığına zarar vermediği için MR görüntüleme yapılabilmektedir.

Emar görüntülemesinin kalitesi ve hızı sayesinde sağlığa ciddi avantajları olan bir uygulamadır. Özellikle yumuşak doku, organlar ve kemiklerde net ve kaliteli görüntülemenin sağlanması erken tanının koymasında oldukça önemlidir. Görüntüleme uygulamaları arasında olan bt hakkında detaylara Avicenna Hastanesi’nde BT Anjiyografi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sonuç

MRI görüntüleme, yumuşak doku ve organlarda kesin teşhis için kullanılan son teknolojiler. Doğruluk oranının yüksekliği ve hızlı sonuç alımı sayesinde daha kısa sürede tanı ve tedavi olanağı sunmaktadır. Uygulamanın yapılabilmesi için semptom ve bulguların doktor tarafından onaylanması gerekmektedir. Dilerseniz, aşağıda yer alan Avicenna Hastanesi Radyoloji uzmanı doktorlarımızdan randevu alarak, ön muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Mr görüntülemesi kaç dakika sürer ?

Emar süresi, hazırlık süreci dahil yaklaşık 15 – 20 dakika kadar sürecektir. Tüm vucuda emar uygulanması durumunda emar süresi biraz daha uzayabilir.

Avicenna Hastanesi’nde açık emar yapılıyor mu?

Evet. Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde açık emar uygulaması bulunmaktadır. Açık emar uygulaması; kapalı alan korkusu, bebek ve çocuklarda ve fazla kilolu kişilerde sıklıkla tercih edilmektedir.

MR fiyatları 2022 yılı ortalaması nedir?

MR fiyatları, uygulamanın yapıldığı sağlık kuruluşuna göre değişiklik göstermektedir. Avicenna Ataşehir Hastanesi emar fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için 0216 574 10 00 numaralı çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş:

⚠️ Yasal Uyarı

“Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El Ayak ve Ağız Hastalığı Nedir?

El, Ayak ve Ağız Hastalığı, özellikle çocuklarda yaygın olarak görülen, bulaşıcı bir viral enfeksiyondur. Bu hastalık, enterovirüs ailesine ait virüsler tarafından, coxsackievirus A16 ve enterovirus

Brakiterapi

Brakiterapi Nedir?

Brakiterapi, kanser tedavisinde kullanılan bir radyoterapi türüdür. Bu tedavi yöntemi, radyasyon kaynaklarının doğrudan tümörün içine veya yakınına yerleştirilmesidir. Bu tedavi yönteminin asıl amacı, yüksek dozda

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Lazer destekli kanal tedavisi, geleneksel kök kanal tedavisinin, lazer teknolojisinin kullanıldığı bir dental prosedürdür. Bu tedavi, dişin kök kanallarındaki enfekte veya hasarlı dokuların temizlenmesi, şekillendirilmesini

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣