Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde BT Anjiyografi

Avicenna Ataşehir Hastanesi'nde BT Anjiyografi görüntüleme merkezi

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde BT anjiyografi taraması, ileri düzey teknoloji ile sağlanmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası’nda men hızlı sürede güvenilir görüntüleme tekniği sunan Avicenna Hastanesi’nde bilgisayarlı tomografi taraması hakkında tüm detaylara makalemizden ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarlı Tomografi Nedir?

Bilgisayarlı anjiyografi, vücudunuzdaki kan damarlarının ve yumuşak dokuların fotoğraflarını çekmek için yapılan uygulamadır. Göğüs ve kalp ağrısı semptomlarının teşhisinde, hastalıkların tam tanısının konulmasında sıklıkla faydalanılmaktadır. Bt anjiyografi işleminde x-ray ışınları kullanılarak, kan damarlarının üç boyutlu görüntüsü alınabilmektedir. Geçmişte kullanılan geleneksel yöntemler yerine, kalp kateterizasyonu yöntemi sayesinde koroner arterlerde tanı ve teşhis sağlanabilmektedir.

Özel bir röntgen türü olan bt taraması sayesinde, kalp hastalıkları ve damar tıkanıklıkları başta olmak üzere birçok hastalığın tanısı daha hızlı gerçekleşmektedir. El bileğinden veya kasıktan kanül yerleştirme yapılarak, kontrast boya eşliğinde kan damarlarının net görüntüsü elde edilebilmektedir. Bt anjiyografi sonrası acı olmaması ve iyileşme süresinin kısalığı sayesinde gerekli durumlarda bt anjiyo işleminden sıklıkla faydalanılmaktadır.

BT Anjiyografi için Bilgi ve Fiyat Alın

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde Bilgisayarlı Tomografi Cihazı

Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde ileri düzey görüntüleme merkezimiz içerisinde bilgisayarlı tomografi cihazı ile tanı testleri uygulanabilmektedir. Bilgisayarlı tomografi radyasyon riski nedeniyle, uygulama yapılan cihazın son teknoloji olması önemlidir. Son teknoloji cihazlarda yayılan daha az radyasyon sayesinde uygulama daha zararsız ve hızlı tamamlanabilmektedir. Sanal anjiyo Avicenna Hastanesi’nde ‘’Yeni nesil 128 kesit Siemens BT cihazı’’ ile uygulanmaktadır. İstanbul Anadolu Yakası Avicenna Hastanesi’nde yeni nesil Siemens bt cihazı sayesinde;

  • En düşük radyasyon oranıyla tarama testi
  • Üç boyutlu görüntüleme imkanı
  • Daha az kontrast madde kullanımı ile yüksek kaliteli görüntü
  • Aynı anda koroner arter ve pulmoner arter görüntülemesi imkanı
  • Yükselen kapasiteyle 227 kiloya kadar olan hastalarda tarama imkanı
  • 128 kesit sayesinde hızlı tarama imkanı
  • Evar protokolü sayesinde hızlı koroner arter anjiyografi

Bilgisayarlı tomografide ileri düzey teknoloji sayesinde; kalp damarları, organlar, yumuşak doku ve kemiklerde detaylı ve optimal değerlendirmeye imkan sağlanıyor. Bahsettiğimiz tüm görüntülemelerin tek bir tarama testinde yapılabiliyor olması, bir defa radyasyona maruz kalarak aynı anda birçok testi tamamlanma olanağı sunuyor.

SONUÇ

Sinematik 3D görüntülerin oluşturulduğu uygulama, hızlı tarama ve raporlaması ile vakit kaybetmeden erken tanı konulabilmesinde etkilidir. Ataşehir Avicenna Hastanesi’nde yeni nesil Siemens Bt cihazı ile en güvenli şekilde doğru tanı konulmasını sağlayabilirsiniz. İstanbul Anadolu Yakası’nda bt anjiyo yapan hastane arıyorsanız, Ataşehir Avicenna Hastanesi’ni tercih edebilirsiniz.  Dilerseniz, Avicenna Hastanesi Radyoloji uzmanı doktorlarımıza randevu alarak, bilgisayarlı tomografi uygulaması için muayene olabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Sanal anjiyo yapan hastaneler nelerdir?

Sanal anjiyo Avicenna Hastanesi’nde yapılan uygulamalardan biridir. Tarama testi, yeni nesin Siemens Bt cihazı ile yapılmakta olup, aynı gün içerisinde sonuç alınabilmektedir.

Koroner bt anjiyografi hangi hastanede yapılır?

Koroner bt anjiyografi Avicenna Ataşehir Hastanesi’nde uygulanmaktadır. Koroner arterlerde ve kalp görüntülemesini tek bir taramada aynı anda yapabilen ileri teknoloji görüntüleme merkezi sayesinde hızlı ve güvenli sonuçlara ulaşabilirsiniz.

İstanbul Anadolu Yakası’nda Bt anjiyografi yapan hastaneler nelerdir?

İstanbul Anadolu Yakası’nda ağrısız, hızlı ve güvenilir bt taraması Avicenna Hastanesi’nde yapılmaktadır. İstanbul Ataşehir Avicenna Hastane’nde bt taraması en kısa sürede, yüksek görüntü kalitesi ve az radyasyon yayılımı ile sağlanmaktadır.

Bt anjiyo istanbul fiyatları nedir?

Bt anjiyografi istanbul fiyatları, seçeceğiniz sağlık kuruluşuna göre değişmektedir. Ancak bt taraması testi, birçok görüntüleme tekniğine göre daha az maliyetlidir. Dilerseniz, Avicenna Ataşehir Hastanesi fiyatları için 0216 574 10 00 çağrı merkezi numaramızı veya +90 552 216 39 11 WhatsApp hattımıza ulaşarak bt anjiyografi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Paylaş:

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp Ligasyonu (Tüp Bağlama) Nedir?

Tüp ligasyonu, doğum kontrolü sağlamak için kullanılan bir yöntemdir. Diğer adıyla tüp bağlama yöntemi, yumurtalıklar ve rahim arasındaki fallop tüplerinin bağlanması yöntemidir. Bu cerrahi işlemde

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Rektosel (Bağırsak Fıtığı) Nedir?

Halk arasında bağırsak fıtığı olarak da bilinen rektosel, kalın bağırsağın kadınlarda vajinaya erkeklerde ise mesaneye baskı yapmasıdır. Kalın bağırsağın bir bölümünün kadın üreme sistemi olan

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Ameliyatı Nedir?

Vajinoplasti, diğer adıyla vajina daraltma ameliyatı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyen vajina kaslarını sıkılaştıran bir operasyondur. Vajina duvarları çeşitli nedenlere bağlı olarak gevşeyebilmektedir. Bu durum

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti Nedir? Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Labioplasti ameliyatı, vajinal açıklığın yan taraflarındaki deri bölgesinin boyutunu küçültmek için gerçekleştirilen bir operasyondur. Labioplasti operasyonu son zamanlarda uygulanan vajinal estetik ameliyatları arasında sıklıkla uygulanmaktadır.

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣