Bacak Germe Estetiği Ameliyatı Sonrası

Bacak Germe (Uyluk Germe) Estetiği

Yaşlanmaya, hızlı kilo alıp vermeye ve genetik özelliklere bağlı olarak bazı kadınlarda bacak derisinde gevşeme ve sarkmalar meydana gelebilmektedir. Özellikle etek gibi giysiler giyildiği zamanlarda, bacakların iç yüzeyleri birbirine sürtünebilmekte ve pişiklere sebep olabilmektedir. Sebep olduğu fiziksel problemlerin yanı sıra, kadınlarda psikolojik problemlere de neden olabilmektedir. Son yıllarda giderek gelişen tıp teknolojileriyle birlikte, bacak germe estetiği daha da popüler bir hal almıştır. Avicenna Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümü uzman hekimleri, bacak germe (uyluk germe) estetiği hakkında merak edilenleri anlattılar.

Uyluk Sarkması Nedenleri Nelerdir?

İlerleyen yaşa ve deri esnekliğinin kaybedilmesine bağlı olarak uyluk sarkmaları oluşabilmektedir. Öte yandan aşırı kilo alıp verme ve cildin kendi yağ dokusunda azalma meydana geldiği için de uyluk derisinde sarkma görülebilir. Sarkmalar genellikle uyluğun ortasına doğru toplansa da, zaman zaman dize doğru sarkmalarla da karşılaşılabilir. Uyluk germe ve bacak germe arasındaki fark, bacak germenin daha geniş, uyluk germenin daha bölgesel bir ifade olmasıdır. Ancak her uyluk germe operasyonu aynı zamanda bir bacak germe operasyonudur. Diz altı bölgelerde genellikle sarkmalarla ve gevşemelerle karşılaşılmadığı için, bu iki ifade aynı anlamda kullanılabilir bir hale gelmiştir.

Bacak Germe Ameliyatı

Bacak estetiği operasyonu, hastane ortamında gerçekleştirilmesi gereken estetik operasyonlardan birisidir. Genel anestezi altında yapılması gereken bu işlem, ortalama 2 saat sürmektedir. Hem genel anesteziye bağlı oluşabilecek komplikasyonların kontrol altında tutulması, hem de ameliyat sonrası ilk günü doktor kontrolünde geçirmek amacıyla hastalar 1 gün hastanede kalır. Ameliyat, kasık çizgisinin üzerinden, bacakğın iç yüzüne doğru giden fazla derinin alınmasıyla başlar. Bacağın iç tarafındaki deri yukarıya doğru gerdirilir ve kasık çizgisinin üzerine yenidek dikilir. Bu sayede bölgedeki kiloya bağlı yağlar da rahatlıkla alınabilir. Operasyon sonrasında sıkı ve gergin bir bacak derisine sahip olunmuş olur. Uyluk germe operasyonuyla beraber liposuction işlemi de yapılabilmektedir. İç bacak germe operasyonu, kiloya, güneşe ve yaşlanmaya bağlı olarak iç uyluk bölgesinde ve alt kalça tarafında gevşemeler ve sarkmalar yaşayan herkese yapılabilmektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

İç bacak estetiği sonrasında, büyük rahatsızlık verecek bir ağrı yaşanmamaktadır. Ağrı kesici ilaçlarla süreci atlatmak oldukça kolaydır. Hastalar aynı gün içerisinde ayağa kalkabilirler. İç bacak toparlama ameliyatı sonrasında, bacağın iç tarafında bir miktar morarma ve şişme oluşabilmektedir. Bu şişlik ve morarmanın tamamen iyileşmesi birkaç haftayı alabilir. Hastalar, iç bacak ameliyatı geçirdikten 3 gün sonra uçağa binebilirler. Yine aynı şekilde 3 gün sonra banyo yapmaya başlamak mümkündür. İş hayatına geri dönüş için 1 hafta dinlenmek yeterli olacaktır. Spor gibi yoğun efor gerektiren aktivitelerden en az 1 ay boyunca uzak durulması gerekir. Bacak germe ameliyatı izi, ilk zamanlarda net olarak görülse de, zaman içerisinde silikleşeceği unutulmamalıdır. Ayrıca izler, bacakların iç kısmında bırakılır ve dışarıdan bakıldığında görülmeyecek bir açıya gizlenmiş olur. Uyluk germe operasyonu geçirenlerin çok büyük bir bölümü, yüz güldürücü sonuçlar alır.

Komplikasyonlar

Ameliyat olacak kişilerin sigara içiyor olmaları, genellikle komplikasyonlar yaşanmasına neden olmaktadır. Enfeksiyon ve geç iyileşme gibi durumlar genellikle sigaraya ve alkole bağlı oluşur. Bunun yanında hastaların yara izi genişlemesi yaşaması riski her zaman bulunmaktadır. Bu riski en aza indirmek için, iyileşme sürecinde bacakları olabildiğince az hareket ettirmeleri gerekmektedir.

Spiral Bacak Germe

Uyluk bölgesi genel olarak huniye benzer bir yapı almış olabilir. Bu yüzden yapılacak olan işlemler de buna göre şekillendirilmelidir. Kasık içinden yapılan germeler ya da T şeklinde yapılan germeler zaman zaman yeterli olmayabilir. Bunun yanında T şeklinde yapılan germelerin izleri daha fazla olabilmektedir. Adından da anlaşıldığı gibi, spiral bacak germe operasyonu ile, huni şeklindeki bacağa en doğru şekil verilebilmektedir. Aynı zamanda operasyon esnasında yağ alma işlemi de yapılabilir ve ameliyat izi en iyi şekilde gizlenebilir.

Bacak Germe Fiyatları

Uyluk germe öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenleri doğru şekilde anlamış olan hastalar, bacak germe fiyatları hakkında araştırmalar yapmaya başlarlar. Avicenna Ataşehir Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümü uzman hekimlerinden randevu almak ya da uyluk germe fiyatları hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için, 0216 574 10 00 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bacak germe estetiği ne kadar sürer?

Bacak germe estetiği ortalama 2 – 4 saat kadar sürer. Genel anestezi ile işlem uygulandığında hastalar ertesi gün taburcu edilirken, lokal anestezi ile uygulandığında hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilir.

Bacak germe ameliyatı iz kalır mı?

Bu ameliyat iz bırakabilir. Kasık bölgesi içinden başlar ve üst bacağın içinden dize doğru devam eder. Ancak kesiler az görünen bölümlerdedir.

Bacak germe ne işe yarar?

Bacaktan fazla deri ve yağın alınmasını konu edinen bir cerrahi prosedürdür.

 

Avicenna Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Doktorları


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.