Başarısız Saç Ekimi Onarımı

başarısız saç ekimi onarımı

İçindekiler

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Başarısız saç ekimi onarımı ve düzeltimi Avicenna Saç Ekimi Merkezi’nde başarıyla gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi uzmanlarımız, saç ekimi düzeltilmesi sürecini detaylandırdı.

Saç Ekimi Düzeltilmesi

Büyük greftlerin ekilmesi, ön saç çizgisinde yaşanan problemler, gerçekçilikten uzak saç ekimi, çim adama benzer görüntü yaratma, parke etkisi, çeşitli yara izlerini kapatma, saçları daha yoğun hale getirme şeklindeki saç ekimine dair sorunlar başarıyla düzeltilebilir. Oyuncak bebekleri andıran delikli saç ekimi şekilleri, gelişen saç ekimi teknolojileri ile birlikte düzeltilebilir hale gelmiştir. Eski tarz saç ekimi tekniklerinden olan şerit saç alımı ya da FUT tekniği de yerini, FUE tekniğine bırakmıştır. Saç çizgisinde elde edilen başarısızlık, günümüzün en büyük estetik operasyon hatalarından birisi haline gelmiştir. Saç ekimi işlemini başarısız kılan dört büyük problem vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

Saç Çizgisinin İleride Olması

Saç çizgisinin çok ileride bırakılması durumunda, doğal bir görüntü elde edilememektedir. Avicenna Saç Ekimi Merkezi uzmanları, saç çizgisini olması gereken yere çekerek başarısız saç ekimi onarımı yapabilirler. Saç çizgisinin ileride olması durumu, kişinin yaşıyla alakasız şekilde, sanki ergen bir gençmiş gibi yapılan saç ekimidir. Ön taraftan alınan saç kökleri, saçın yoğunluğa ihtiyaç duyduğu yerlere geri ekilir.

Ön Saç Çizgisine Yanlış Greft Ekimi

Saç ekimi yaparken ön saç çizgisine, içerisinde tek kıl kökü olan greftler ekmek gerekir. Kimi merkezlerde bu durum bilinmediği için, ön saç çizgisini oluşturacak alana iki veya üç saç kökü bulunan greftler ekilebilmektedir. Bu durum anormal bir görüntüye sebep olur. Ön saç çizgisini oluşturan kökler, tek saç kılı içerenlerle değiştirilerek saç ekimi düzetilmesi yapılabilir.

Saç Ekimi Hakkında Bilgi ve Fiyat Al

Geniş Saç Çizgisi

Normal bir yetişkin erkeğin saç çizgisi ile üst kaş çizgisi arasında ortalama bir parmak kadar genişlik olur. Bu mesafe olması gerekenden geniş saç çizgisi yaratırsa, anormal ve doğallıktan uzak bir görüntü elde edilir. Başarısız saç ekimi onarımı yapılarak düzeltilebilir.

Doğal Saç Yönüne Uygun Olmayan Saç Ekimi

Hastanın doğal saç yönüne uygun olarak saç ekimi yapmak, bu işlemdeki en önemli konudur. Kimi saç ekimi operasyonlarında kafa derisinin üstüne dikey ya da çeşitli açılarla saç ekimi yapılabilir. Doğal bir görüntü elde etmek adına yapılabilecek olan en iyi şey, saçların geriye doğru yönelmesini sağlayacak şekilde ekilmesidir.

Başarısız Saç Ekimi Onarımı Süreci

Donör bölgedeki saçların sınırlı sayılarda olması durumunda saç köklerini doğru şekilde dağıtmak oldukça önemli bir konu haline gelir. Sınırlı sayıdaki greftin israf edilmemesi adına, hem saç derisinde eşit bir dağıtım yapmak önemlidir. Öte yandan, ilerleyen yaşlarda dökülme ihtimallerine karşı da donör bölgede sağlıklı kökler bırakmak gerekir.

Saç Ekimi Onarımı ve Hatalı İzlerin Giderilmesi

Saç ekimi işlemlerinde görünür seviyelerde izler bırakılması, ön saç çizgisinde hatalar yapılması ya da donör bölgenin fazla hırpalanması gibi durumlarda, estetik problemler doğabilir. Donör bölgede saç yoğunluğu azalabilir, saçlar dökülebilir ya da farklı problemler yaşanabilir. İlerleyen dönemlerde saç ekimi donör bölge yetersizliği yaşanmaması için, donör bölgenin yıpratılmaması gerekmektedir. Başarısız saç ekimi düzeltilmesi ile birlikte çeşitli izler de giderilebilir. Özellikle donör bölgede bırakılan kötü görünümlü izler, kişinin saçlarını kısa kullanamamasına neden olmaktadır. Kötü izler onarılabilir.

Kötü Görüntüye Neden Olan Saç Ekimi Onarımı

Saç ekimi sunucunda oluşan kötü görüntü ciddi seviyelerde değilse, büyük greftlerin önüne mikro greftler ekilerek çözüm üretilebilir. Bu sayede anormal görüntüye neden olan greftler gizlenmiş olur. Oyuncak bebek kafası görüntüsünün önüne geçilir. Yeni ekilen saçlar ile önceden ekilen saçlara çok daha doğal bir görüntü kazandırılır. Çeşitli yara izleri DHI gibi tekniklerle kapatılabilir. Ön saç çizgisinin fazla önde olması durumunda, ön taraftaki kökler toplanır ve orta taraflara ekilir. Saç ekiminden kalan izler, ekstra saç ekimi yaparak gizlenebilir. Saç ekimi sonrası yoğunluktan memnun kalmayan hastalar için, yoğunlaştırma yapılabilir. Unutulmamalıdır ki, saç ekiminde başarısız olanlar, genel olarak başarısızlıklarını kabul etmezler. Avicenna Saç Ekimi Merkezi, önceki kötü saç ekimi tecrübenizi size unutturacak saç ekimi onarımı işlemini gerçekleştirecektir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi sonrası ilk gün duş alınır mı?

Saç ekimi işleminden sonraki 24 saat boyunca duş alınması önerilmez, Saç derisinin enfeksiyon kapmaması ve operasyon izlerinin kapanması adına 48 saate kadar beklemek önemlidir.

Saç ekimi kaç dakika sürer?

Saç ekimi operasyonu süresi, kullanılan greft sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ancak işlem süresi ortalama 2 – 4 saat arasında devam etmektedir.

 

Paylaş:

Ücretsiz Danışmanlık Alın

İçindekiler

Avicenna MAG

İlgili İçerikler

Diş Eti Estetiği

Diş Eti Estetiği(Pembe Estetik)

Diş eti estetiği diğer adıyla pembe estetik, diş etlerinin görünümünü, şeklini ve boyutunu iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi ve ya cerrahi olmayan bir işlemdir. Estetik bir gülüş

Dış Gebelik Tanısı İçin Ultrason İşlemi

Dış Gebelik Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Dış gebelik yada diğer adıyla ektopik gebelik, döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesi gerekirken genellikle fallop tüplerinde( yumurtalıkları ve rahmi birbirine bağlayan bir yapı), nadiren de

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Lazerle Saç Tedavisi: Saç Lazeri

Saç lazeri genellikle saç dökülmesi tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Lazer ışığı kullanılarak saç dökülmesini azaltmaya veya saç büyümesini sağlamak amacıyla kullanılan bir tedavi yöntemidir. Lazerle

Lazerle Vajina Daraltma

Lazerle Vajina Daraltma Kalıcı Mı?

Lazerle Vajina daraltma işlemi diğer adıyla vajina yenileme işlemi olarak da bilinmektedir. Bu işlem Vajinanın çeşitli nedenlerden dolayı genişlemesi sonucunda uygulanan bir işlemdir. Vajinanın eski

🇹🇷 المستشفى الأكثر ترجيحاً في تركيا لمتحدثي اللغة العربية في عام ٢٠٢٣