Bölgesel Zayıflama - Ameliyatsız İncelme- mezura ile karnını ölçen kadın

Bölgesel Zayıflama – Ameliyatsız İncelme

Kilo verirken estetik ve fit görüntüye kavuşmak birçok kişi için önemli bir konudur. Kilo verilirken genetik durumlara bağlı olarak yalnızca göbek, bel, basen, karın, kol, kalça, bacak gibi bir bölgeden kilo verilebilir. Bu durum vücudunuzda estetik açıdan bir bozukluğa yol açabilmektedir. Bu sebeple bölgesel zayıflama yöntemleri devreye girmektedir.

Avicenna Hastanesi olarak kaleme aldığımız bu yazıda “Bölgesel Zayıflama” hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama

İnsanlar genetik faktörlere bağlı olarak, kilo verirken yalnızca bir veya iki bölgeden kilo verebilmektedir. Kimi kişiler sadece bacak ve yüz bölgesinden kilo verirken, kimi kişiler ise yalnızca karın bölgesinden kilo verir. Diğer yandan kilo verme esnasında vücutta sarkmalar meydana gelebilmektedir. Ek olarak ideal kiloya sahip olduğu halde vücudunun belli bölgelerinde yağ birikmesi olmuş kişiler de vardır. Bu bölgesel yağ birikmeleri genetik, yanlış beslenme, hormonal nedenler, kullanılan çeşitli ilaçlar sebebi ile olabilmektedir. Tüm bu unsurlar göz önüne alındığında ise kilo verme sonucunda ideal vücut ölçüleri bozulabilmektedir.

Kişinin ideal vücut ölçülerini koruyarak, sağlıklı şekilde kilo vermesi mümkündür. Bununla beraber, estetik zayıflamayı sağlamak adına ameliyatsız bölgesel zayıflama yöntemleri devreye girmektedir.

Ameliyatsız Bölgesel İncelme Yöntemleri

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri, acısız ve ağrısız şekilde kısa süre içerisinde estetik zayıflamayı sağlamaktadır. Cerrahi işlem gerektirmeyen basit ve kolay uygulanabilir yöntemlerdir.  Bölgesel zayıflama yöntemleri yalnızca fazla kiloya sahip kişilerin kilo vermesine yardımcı olmaz. İdeal kiloya sahip fakat belli bölgelerinde yağ birikmesi olan kişiler için de bu yönteme başvurulmaktadır.

Çeşitli diyetler ve egzersizler sonucunda kişi belli bir dereceye kadar sıkılaşma ve incelme yakalayabilir. Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri sonucunda ise kişi, istediği estetik görünüme kavuşmakta ve çeşitli bölgelerde biriken yağlardan kalıcı şekilde kurtulmaktadır.

Ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri arasında soğuk lipoliz, ameliyatsız liposuction, ultrashape yer almaktadır. Bunlara ek olarak Wonder yöntemi ise açık ara en çok avantaja sahip olan yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

WONDER ile Etkili Estetik Zayıflama

Kontrollü ve yoğun kas aktiviteleri ile fit ve estetik bir görüntü için Wonder cihazı tercih edilmektedir. Diğer yandan bilinmelidir ki, kilo vermenin, sağlıklı ve estetik bir vücuda sahip olmanın yolu yoğun ve kontrollü kas aktivitesinden geçmektedir. Wonder cihazı, estetik zayıflama sağlarken elektromanyetik kas stimülasyonu ile de bölgesel yağları yok etmekte ve selülit sorununu ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda bu cihaz cilt sıkılaşmasını sağlamaktadır. Bağ dokusunun vaskülarizasyonundaki büyük artış sonucu  selülit, çatlaklar ve sarkan cilt yapısı azalmaktadır.

Wonder, yağ yakımı ile vücudu yeniden şekillendirir. Elektromanyetik kas stimülasyonu ile kas kütlesini arttırır. Bu noktada, kaslara 25 dakika boyunca yollanan elektromanyetik sinyaller 52.000 kasın kasılmasını sağlamaktadır. Cihazdaki motor sinirlere elektromanyetik ve elektriksel sinyaller gönderen donanım sayesinde kasların kasılma miktarı artmaktadır. Bu sayede bir kişinin yapabileceği maksimum egzersizlere göre daha fazla kas lifinin çalışması sağlanmaktadır.

Wonder Cihazı Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Yağlanmanın olduğu her bölgede kullanılmaktadır. Elektromanyetik ve nöro kas stimülasyonu ile işlem yapılan bölgede zamanla kas oluşumu gözlemlenmektedir. Bu sebeple özellikle kalça bölgesinde maksimum etki sağlar. Kalça bölgesinin sıkılaşması ve kalkması için oldukça etkili bir cihazdır. Diğer yandan göbek, bel, basen, kol gibi bölgelerde de son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

Wonder Kaç Seansda Sonuç Verir?

Cihazla yapılan işlemler maksimum 25 dakika sürmektedir. Wonder cihazı ile yapılan birkaç seans sonrası yağlar yok olarak kas oluşumu başlamaktadır. Çoğunlukla 2-4 hafta içerisinde etki gözlemlenmektedir. Maksimum etki elde etmek isteyen kişiler, 2-4 haftalık süreç içerisinde beslenmesine dikkat etmeli ve yürüyüş yapmaya özen göstermelidir.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Bölgesel zayıflama?

Acısız ve ağrısız şekilde kısa süre içerisinde estetik zayıflamayı sağlamaktadır. Cerrahi işlem gerektirmeyen basit ve kolay uygulanabilir yöntemler kullanılmaktadır.

Bölgesel zayıflama fiyatları?

Avicenna Ataşehir Hastanesinde bölgesel zayıflamada uygulanan tüm işlemler sertifikaya sahip uzmanlar tarafından gerçekleşmektedir. Fiyat konusunda hastanemizi arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Wonder cihazı ne işe yarar?

Wonder cihazı, yağ yakımı ile vücudu yeniden şekillendirmektedir. Elektromanyetik kas stimülasyonu ile kas kütlesini arttırır. Bu sayede maksimum verimle bölgesel zayıflamayı sağlarken selülit sorunlarını da çözmektedir.

 

Avicenna Hastanesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Bölümü Doktorları

Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi bölümü doktor listesi aşağıda yer almaktadır:


⚠ Yasal Uyarı

Bu internet sitesinin içerikleri, siteye giriş yapan hastaların ve ziyaretçilerin güncel bilgilere ulaşabilmesi adına hazırlanmıştır. Sitedeki bilgilerin, sağlık alanında tanı, tedavi ya da ilaç reçetesi gibi bir özelliği bulunmamaktadır. İnternet sitemiz, sağlıkla ilgili bütün konuların ancak, doktor muayenesi ile teşhis ve tedavi edilebileceğini savunmaktadır. Sitede yer alan bütün bilgiler doktor muayenesine teşvik amacıyla hazırlanmaktadır. Doğru bilgiyi her zaman doktorlardan alabilirsiniz. Sitede yer alan bilgilerin yanlış anlaşılmasına bağlı olarak ortaya çıkabilecek mağduriyetlerden internet sitemiz sorumlu değildir. Site içerisindeki bilgilerin kopyalanarak, başka internet sitelerinde kullanılması kesinlikle yasaktır. İnternet sitemizdeki bilgiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerince, internet sitesinin sahibinin iznine bağlı olarak kullanılabilmektedir. Siteye giriş yapan tüm ziyaretçiler, yukarıda yer alan yasal uyarıyı bütünüyle ve şartsız olarak kabul etmiş sayılır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.